Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Глеање на кафе, на дланка...

+13
Болиглава
Џајко
Punk
Mary Jane
Lastojca
Рокси
The Breaking Dawn
RoTkViCa
Angelic
TONI
Ane
METALBOY
REGINA
17 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Сре Апр 22, 2009 11:29 pm

за соништа ми прајш муабет?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by комшивка Сре Апр 22, 2009 11:38 pm

Rainbow* напиша:за соништа ми прајш муабет?

не бе, за луѓе шо имет дарба да претскажувет на други луѓе, ама не овие шо лажет..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Чет Апр 23, 2009 4:21 pm

абе како шо ме имаш прашано погоре.. за привидувањето на светци е нормално преку сон. Ако веќе некој сонуват светци и дека требат да напрајт вака и вака.. некои луѓе го прават тоа - верувајќи во соновите, ама и да не се направи побараната работа е океј - зашто е кажано во сонови да не се веруват.

А за монасите кои се позорливи (да речам видовити) се ретки и тие живеат по манастири, на пример во Русија. И тие не ти ја претскажуваат иднината туку ти ја покажуваат насоката...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 5:41 pm

мене жими еднаш ми гледаја на кафе, ито кафето не го ни испив, само една голтка и го турив само за да ми гледет....грозно ми е турско...
а на рака само ми имет кажано колку деца ке имам и дали ке се машки или женски хехехе Very Happy Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by katusch Саб Јун 27, 2009 11:48 pm

јас не да вервам мн, ама една другарка шо иам, кога и да ми глеат, СВЕ погодвит. за глеање на кафе само таја, на другиве не им вервам и + нишо не ми погодвет.

а битола во некое селце имало некој гледач, од брачеда ми другарка била кај него, чоекот знаел дури во собата нејзина шо кај стојт! и кажал мн работи шо и се случиле во минатото и зш и се случвеле, и за иднината и кажал за некои работи како да постапит...

а за една жена шо ја знам, сеа мажена е и две мали деца имат, ко била млада одела со некој, и ко требало да се земет, родителите негови не дозволвеле, и овие двајца нз како се искарале и се разделиле. оваја мн го сакала и го проколнала никојпат среќа во љубовта да немат. лани летото се сретнаја после 10тина год, типот е двапати женет и двапати разведен и деца немат

малце ја иступив со приказниве, ама стварно за вервење се некој работи Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Рокси Нед Јун 28, 2009 1:36 am

^ само ќе се изнасмеам на погорниот пост...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 1:59 am

е де, аку Very Happy јас само кажвам то шо знам...
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by REGINA Нед Јун 28, 2009 3:23 pm

знам само дека не би се осмелила да појдам кај некој/а за да ми ја претскажит иднината.
замисли само да ми кажит дека во скоро време ќе умрам или па уште полошо некоја особа шо ми значит дека таа ќе умрит. ќе загинам од депресија.
плус вака пубо е. си го живејш секој ден во неизвесност, без грижи дали ќе се десит нешо неубо блаблабла.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Нед Јун 28, 2009 7:27 pm

Која е смислата воопшто некој да ти ја цитират иднината? Или пак, да ти го прераскажит минатото? Мислам... смешно е. (барем мене)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by RoTkViCa Нед Јун 28, 2009 8:36 pm

абе да...за безвезе да одиш е глупаво, ама не дај Боже некои луѓе навистина си имаат мака или некој проблем, и ако слушнале дека ако одат кај тој и тој човек или како било и дека може да им помогне, се ќе направат...а и во право се...во маката не гледаш што е глупаво или не.....
на пример некоја двојка ако подолго време немаат деца, одат кај некој човек да го прашаат дали воопшто некогаш ќе имаат, не дека навистина тој ќе е во право, ама барем ќе имаат некоја утеха или па ќе почнат да размислуваат да посвојат дете....шо знам така мислам јас

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Нед Јун 28, 2009 8:45 pm

Да, во маката не гледаш дали е глупаво или не.. ама баш тогаш се гледат вредноста на човекот, во случајов - дали да се потприт на човек кој носит епитет "гледач на иднината" или пак свесно да се соочит со проблемот кој го затекнал.
Животот сам по себе носит многу проблеми, мистерии, прашања. Ако тие "гледачи" ни ја изрецитираат иднината.. ах.. па тоа ли е живот? или пак ако ни дадат "решение'' за некој проблем.. до кога така?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... - Page 2 Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот