Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парите носат среќа

+14
lela
*UnIqUe*
grgrgr
корун
Mary Jane
Џајко
rihanna
kojgode
The Breaking Dawn
sokol
Рокси
Page
RoTkViCa
METALBOY
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Парите носат среќа Empty Парите носат среќа

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 8:29 pm

Дали парите ве прават или би ве направиле среќни?

Ме интересираше ваше мисљење околу оваа тема зошто често слушам дека париве го прават човекот среќен, во мојов случај не е така, а вие? (да отвориме мала дискусија)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 3:27 am

никој нема да дајт коментар пошо ако речит дека го прајт среќен испадвит материјалист....ама некогаш не е така....некогаш навистина кога би имал малку повеќе би бил посреќен..баред според мене...и пак ќе речам НЕКОГАШ Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by METALBOY Пон Апр 20, 2009 11:16 am

RoTkViCa напиша:никој нема да дајт коментар пошо ако речит дека го прајт среќен испадвит материјалист.....
не вршиме дискриминација Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 11:34 am

METALBOY напиша:
RoTkViCa напиша:никој нема да дајт коментар пошо ако речит дека го прајт среќен испадвит материјалист.....
не вршиме дискриминација Very Happy

хаха знам знам....зато ете јас искоментирав Laughing Laughing
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by Page Пон Апр 20, 2009 11:37 am

Во овој поглед треба да погледнеш од религиска гледна точка, доколку си верник на која било вера припаѓаш. Тогаш парите не се воопшто важни.А и да си комунист, истиот случај е. Сите еднакви, пари не требаат!Инаку, убо е да имаш кеш тро појќе...
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by Рокси Пон Апр 20, 2009 12:14 pm

Ам демек не носат, ама јас пример сум среќна ко ќе си купам нова книга -- а 3а да ја купам ми требет пари Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by sokol Пон Апр 20, 2009 12:17 pm

носат но само еден дел од среќата
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 20, 2009 12:19 pm

според мене не вршет некоја голема улога парите за некој да е срекен.можда дел. и шо, мојт да имат се шо ке посакат и појке без никаков напор да ги добијат, и кога тогаш ке престанит да му причинвит задоволство да ги имат тие работи и се ке му станит досадно и монотоно и нема да уживат во ништо материјално шо ке си го дозволит и престанвит да имат смисла се.


Последната промена е направена од The Breaking Dawn на Пон Апр 20, 2009 12:25 pm. Мислењето е променето 2 пати.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 12:22 pm

The Breaking Dawn напиша:според мене не вршет некоја голема улога парите за некој да е срекен.можда дел. и шо, мојт да имат се шо ке посакат и појке без никаков напор да ги добијат, и кога тогаш ке престанит да му причинвит задоволство да ги имат тие работи и се ке му станит досадно и монотоно и нема да уживат во ништо материјално шо ке си го дозволит и престанвит да имат смисла се.

абе то ок е.....ама имат луѓе шо се ептен сиромашни а среќни, ама имат и луѓе шо умирет за јадење.....и нив не ќе им донесат среќа парите????барем некој денар за нив е ептен голема среќа затоа што од тој денар им зависи животот.... шо знам зато напишав горе НЕКОГАШ се стварно потребни Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by sokol Пон Апр 20, 2009 12:24 pm

помина то време да си сиромашен и среќен да си не постоет такви појке.не велам не имат моменти на среќа ама то се краткотрајни и незначителни
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 20, 2009 12:25 pm

RoTkViCa напиша:
The Breaking Dawn напиша:според мене не вршет некоја голема улога парите за некој да е срекен.можда дел. и шо, мојт да имат се шо ке посакат и појке без никаков напор да ги добијат, и кога тогаш ке престанит да му причинвит задоволство да ги имат тие работи и се ке му станит досадно и монотоно и нема да уживат во ништо материјално шо ке си го дозволит и престанвит да имат смисла се.

абе то ок е.....ама имат луѓе шо се ептен сиромашни а среќни, ама имат и луѓе шо умирет за јадење.....и нив не ќе им донесат среќа парите????барем некој денар за нив е ептен голема среќа затоа што од тој денар им зависи животот.... шо знам зато напишав горе НЕКОГАШ се стварно потребни Very Happy

Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by kojgode Пон Апр 20, 2009 12:39 pm

Само за ЕXIT ак неам пари ко ќе ми дает ќе сум среќен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 12:57 pm

sokol напиша:помина то време да си сиромашен и среќен да си не постоет такви појке.не велам не имат моменти на среќа ама то се краткотрајни и незначителни

епа зато тие шо се сиромашни ќе се посреќни со поќе пари Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by METALBOY Пон Апр 20, 2009 8:15 pm

RoTkViCa напиша:
sokol напиша:помина то време да си сиромашен и среќен да си не постоет такви појке.не велам не имат моменти на среќа ама то се краткотрајни и незначителни

епа зато тие шо се сиромашни ќе се посреќни со поќе пари Very Happy
а и немора да значи (сори) Very Happy

онтопик - До пред неколку години тешко ми беше да соберам пари, ама посреќен бев, заразлика од сега кога имам пари (немам банкнотирано со години) многу глупо ми е, не велам дека париве не се важни ама не ми носет среќа, досадно ми е...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by rihanna Пон Апр 20, 2009 8:33 pm

не... Sad Laughing мојш да имаш милиони ама среќата со пари немојш да ја купиш Sad Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Парите носат среќа Empty Re: Парите носат среќа

Пишување by Џајко Пон Апр 20, 2009 9:12 pm