Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Екстерно Испитување!

+19
kojgode
Lastojca
Батерфлај
RoTkViCa
корун
REGINA
Gallowsraven
petar
комшивка
OmeN
Рокси
KaTeRiNcE
The Breaking Dawn
Џајко
Marej
blesava008
Mary Jane
METALBOY
мирАл
23 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by OmeN Нед Апр 26, 2009 2:56 am

TESKO NIV SO VRSKI SO SE :S:S:S
kako ke go izdrzet ova neznam.......
aAaa inace poglupa rabota nemat pak ke ni kazele 10 dena pred da ne testiret..... kopil4inja :@
OmeN
OmeN
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by комшивка Нед Апр 26, 2009 1:07 pm

OmeN напиша:TESKO NIV SO VRSKI SO SE :S:S:S
kako ke go izdrzet ova neznam.......
aAaa inace poglupa rabota nemat pak ke ni kazele 10 dena pred da ne testiret..... kopil4inja :@

ич за нив не се секирај, пак ќе му фатет врски.. за жал Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by petar Сре Апр 29, 2009 8:41 pm

inaku ova eksternovo e na ustaven sud

petar
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Сре Апр 29, 2009 8:46 pm

petar напиша:inaku ova eksternovo e na ustaven sud
иначе добри ни се шансите ко шо последно слушнав
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Gallowsraven Сре Апр 29, 2009 9:25 pm

Ајде стискајте палци сите, не знам шо ќе напрам ак немат екстерни... Ќе одам ќе ги избацвам сите професори в канцеларија... :D
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by комшивка Сре Апр 29, 2009 10:00 pm

Gallowsraven напиша:Ајде стискајте палци сите, не знам шо ќе напрам ак немат екстерни... Ќе одам ќе ги избацвам сите професори в канцеларија... :D

домаќинон, Бојан секретарон? шо се тие подолу... Razz
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 10:36 am

комшивка напиша:
Gallowsraven напиша:Ајде стискајте палци сите, не знам шо ќе напрам ак немат екстерни... Ќе одам ќе ги избацвам сите професори в канцеларија... :D

домаќинон, Бојан секретарон? шо се тие подолу... Razz
А чичко машан? Very Happy

онтопик - абе нема да имат испитвења geek
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 03, 2009 12:36 pm

Shocked од кај знајш???
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Нед Мај 03, 2009 2:45 pm

така сакам да мислам Shocked
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by комшивка Вто Мај 05, 2009 8:45 pm

абе јас слушнав овие глувонемиве од 4та се спасиле од екстерни, ама само оваа година.. ние изгледа и годинава и в година.. Rolling Eyes
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by REGINA Вто Мај 05, 2009 9:04 pm

ej да хех, за нас од 4та се откажа екстерново... не е фер! и ние сме деца, зш сите да полагет ние не? Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Сре Мај 06, 2009 2:32 pm

ај ке видиме...убо шо не полагет овие од 4та, зш то ке беше ептем неферски...а за нас, слушнав нешо се зборвеше за простести, мислам дека е рано....шо и да биднит се надевам дека нема да имат...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by комшивка Сре Мај 06, 2009 9:20 pm

утре се протестите. ќе ојт некој?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by корун Сре Мај 06, 2009 9:53 pm

Јас, ак разберам во колку....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Сре Мај 06, 2009 10:58 pm

мислам ако протестираме дека сега не е време, мислам дека е рано....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by комшивка Сре Мај 06, 2009 11:20 pm

прва смена од 12 и пол, а втора од 1 и пол до 2. мислам Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by корун Сре Мај 06, 2009 11:25 pm

na 7 maj 2009 se organizira strajk protiv eksternite testovi ke izleze cela makedonija na strajk 1 smena od 9:00 2 smena od 1:30

ме мрзеше да препишвам ке сватите...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Сре Мај 06, 2009 11:29 pm

колку е валидно ова зш денес нешо се зборвеше и мојов клас нема да протестират...?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by корун Чет Мај 07, 2009 11:07 am

Не знам колку е валидно, ваљда ке наминам јас....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мај 07, 2009 12:48 pm

ова денес шо се исподешава со протестот беше брука.
не е тој начин да немат екстерни.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by RoTkViCa Чет Мај 07, 2009 12:52 pm

а шо се дешаваше??
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мај 07, 2009 12:55 pm

ништо.
сите урлаа ко ненормални по улицине, пола од нив не знаеа ни за шо протестирет битно од нашкола да се губело и ништо не постигнаа. уш толку испровоцираа.
то не се прајт така. брука беше.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Рокси Чет Мај 07, 2009 1:18 pm

А која организација го организира штрајкот?
И дали беше најавен претходно, или така само им текнало на некој да излезат на штрајк?
Денеска како шо 3нам имаше штрајк пред општина, дел од учениците од гимназија беа таму, ко шо знам имало и од економски, угостителско и емуц. Јас лично не излегов на штрајк бидејки професорите запишуваа неоправдани, неможевме да го организираме класот + професорите (повеќето) не’ спречуваа.
Ко шо дознав утре ќе продолжи протестот.

Али мислам дека ако веќе протестираме не треба да ја нарушуваме наставната програма пошо ние самите ќе си направиме проблеми, ќе треба на лето нашколо да одиме.
Не3нам, не сум доволно информирана со 3акониве, некои луѓе велат дека само 3а матурантите ќе се зборува на уставен, а за другите дека е одлучено за полагањето, некои велат дека и за нас ќе зборуваат на уставен.
Ама ко шо знам, ако полагаме треба 30 дена претходно да сме известени за кои предмети ќе полагаме...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Батерфлај Чет Мај 07, 2009 1:24 pm

Рокси напиша:А која организација го организира штрајкот?
И дали беше најавен претходно, или така само им текнало на некој да излезат на штрајк?
Денеска како шо 3нам имаше штрајк пред општина, дел од учениците од гимназија беа таму, ко шо знам имало и од економски, угостителско и емуц. Јас лично не излегов на штрајк бидејки професорите запишуваа неоправдани, неможевме да го организираме класот + професорите (повеќето) не’ спречуваа.
Ко шо дознав утре ќе продолжи протестот.

Али мислам дека ако веќе протестираме не треба да ја нарушуваме наставната програма пошо ние самите ќе си направиме проблеми, ќе треба на лето нашколо да одиме.
Не3нам, не сум доволно информирана со 3акониве, некои луѓе велат дека само 3а матурантите ќе се зборува на уставен, а за другите дека е одлучено за полагањето, некои велат дека и за нас ќе зборуваат на уставен.
Ама ко шо знам, ако полагаме треба 30 дена претходно да сме известени за кои предмети ќе полагаме...


Е убо веќе и ти шо напрај, од септември да ти кажет шо ке полагаш. 10 дена минимум пред то требит да кажет.
А за протестот денес....ветар во магла. Ниту најавено некаде, ниту допис стигна од унија на средношколци,ништо. Скопје гледам сега со јајца мавале по министерство. Страмота стварно. А ако планирате да ојте на протест, и ако имате час кај Томе,заборајте уште од сеа. Мене класен ми е, рече кој ке мрднит на полагање го праќам. Нормално,само нашиов клас беше целосен,само ние бевме во гимназија. Другиве двајца без тројца....
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Рокси Чет Мај 07, 2009 2:11 pm

Баш Томе нас ни кажа дека треба 30 дена претходно да ни кажат.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! - Page 2 Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот