Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Екстерно Испитување!

+19
kojgode
Lastojca
Батерфлај
RoTkViCa
корун
REGINA
Gallowsraven
petar
комшивка
OmeN
Рокси
KaTeRiNcE
The Breaking Dawn
Џајко
Marej
blesava008
Mary Jane
METALBOY
мирАл
23 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Екстерно Испитување! Empty Екстерно Испитување!

Пишување by мирАл Сре Апр 08, 2009 7:38 pm

http://www.mon.gov.mk/images/Pravilnik_EksternoOcenuvanje_osnovno.pdf

Ова е законот за екстерно испитување кој е објавен во службен весник на РМ на 30.12.08, а после осум дена според уставот на РМ влегува во сила шо значит дека сега е веќе во сила (фала шо не просветли Neutral )
Прочитајте го член 7 од овој закон и све ќе ви бидит јасно зш прво ја отворив темава! Обрнете внимание секако и на другите члена!
Јас мислам дек е болшит, ама шо мојме да напрајме?
(од 1 јуни мало морген на екскурзија Shocked )
Сигурен сум дека професориве ни една десетина не знает од овој закон!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Сре Апр 08, 2009 7:46 pm

а сиве школи да не им ојме на тие тестирања? (предлагам, онака)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Mary Jane Сре Апр 08, 2009 7:58 pm

Денес разбрав дека ќе било од 1-10 јуни. Глупости, кај ќе сме способни да решаваме во овај период. Обрнете внимание на член 12. Ни кажаа дека ќе сме полагале по сите предмети. Ако прашањата се такви како приложените на www.bro.gov.mk не се тешки воопшто, но сепак, генерално гледано ќе биде тешко спроведувањето и проверувањето на овие испити, пред се затоа што ќе се полагаат по електронски пат, а тоа нема да е олеснително за многу од учениците.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by blesava008 Чет Апр 09, 2009 1:18 am

јас слшнав дек законов бил вратен на дневен ред и уште не се знјат шо како ќе е ..... pale
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Marej Чет Апр 09, 2009 12:41 pm

Абе онај е за основно, можда за нас важит друг закон кј шо ти пишит дек испитвењево мојт да се спроведвит со отворени учебници и помош од страна на професор. :D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Чет Апр 09, 2009 1:08 pm

Marej напиша:Абе онај е за основно, можда за нас важит друг закон кј шо ти пишит дек испитвењево мојт да се спроведвит со отворени учебници и помош од страна на професор. :D
А можда и решенија ке ни се даени!!! Shocked Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Marej Чет Апр 09, 2009 1:11 pm

METALBOY напиша:
Marej напиша:Абе онај е за основно, можда за нас важит друг закон кј шо ти пишит дек испитвењево мојт да се спроведвит со отворени учебници и помош од страна на професор. :D
А можда и решенија ке ни се даени!!! Shocked Very Happy

You got my point.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by мирАл Чет Апр 09, 2009 7:51 pm

Му реков на пуре да го сменит линкон горе ама немат врска се знајт дека јас ги прам најголемите гафој на форумов (не можев едит да му напрам касно видов )- не се ваѓај хаха

http://www.mon.gov.mk/images/Pravilnik_EksternoOcenuvanje_sredno.pdf

(дебил Mad )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Чет Апр 09, 2009 8:35 pm

зш на крајов немат за гимназија, само стручни се

јес нема да полагаме
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Џајко Чет Апр 09, 2009 8:40 pm

Денес професоркана по право ни рече дека мојт да не полагаме зш ни се поклопвело со екскурзијава ито сериозна беше...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by мирАл Чет Апр 09, 2009 8:44 pm

Е шо имат врска со екскурзијата ексетрново!
Чим е закон морат да се остварит од една страна
од друга страна закон е мојт да менит, па валда ќе го сменат и немат да полагаме
(со силни надежи Razz )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 8:58 pm

За вас мојт да се одложит терминот (член 12).
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 09, 2009 9:50 pm

преска ги праев тестојне и сфатив дека нишо не знам.
најдов работи по биологиине и географиине шо не знаев дек постоеле а не пак дек сме учеле.бла
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 11:36 pm

http://www.mon.gov.mk/images/Pravilnik_EksternoOcenuvanje_sredno.pdf

еве го правилникот за средно.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by blesava008 Чет Апр 09, 2009 11:46 pm

значи правилников во 1 страна се сретвит 3 пати хехех


ЕДИТ:веќе јасно дека ке имат екстер. тестирање!
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 11:52 pm

Упс. Не го видов линкот горе. Ај ду аполоџајз.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Пет Апр 10, 2009 11:19 am

ај уш еднуш, на која адреса се прашањата?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Mary Jane Пет Апр 10, 2009 4:41 pm

Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by KaTeRiNcE Чет Апр 23, 2009 11:59 pm

Џајко напиша:Денес професоркана по право ни рече дека мојт да не полагаме зш ни се поклопвело со екскурзијава ито сериозна беше...
исто во емисија баш со ангел од писи за то праефме муабет и имале прашано,испитвењата ќе ги имат обавезно ,мојт да се прекинит екскурзија а полагањето морат да се одржит.15 дена пред полагањето ќе знајме кој предмети ќе се полагает во школото(пример втора година англиски математика хемија и уш а у 5 таму) а 3 дена пред полагањето ќе ни е наведен точен предмет,јако не заебаја...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Рокси Пет Апр 24, 2009 12:10 am

^е аман бе :S
дегениии се бе!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by METALBOY Пет Апр 24, 2009 8:58 am

Ве повикувам на протест!!! Twisted Evil
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Рокси Пет Апр 24, 2009 1:11 pm

И шо ако протестираме?
И пред некоја година протестираа матурантите и пак полагаја матура
џабе ти е
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Marej Пет Апр 24, 2009 3:25 pm

Јас ушче сум убедена дека ова година ќе се пробни и нема да се страшни. И плус ние трета сме, вие шо сте прва ве жалам за наредниве години.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by KaTeRiNcE Нед Апр 26, 2009 2:23 am

Marej напиша:Јас ушче сум убедена дека ова година ќе се пробни и нема да се страшни. И плус ние трета сме, вие шо сте прва ве жалам за наредниве години.
мислиш тешко оние шо се четврто одд.зч од тогаш ќе се полагат па тие имет ехехеее...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Marej Нед Апр 26, 2009 2:36 am

Да.Smile Ама колку толку тие ќе се навикнет, цело школување ќе им е такво, а овие тро помаливе имет причина да мрчет Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Екстерно Испитување! Empty Re: Екстерно Испитување!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот