Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

+6
Болиглава
kojgode
Mary Jane
Punk
The Breaking Dawn
Рокси
10 posters

Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Рокси Вто Мар 24, 2009 12:47 am

Јасно е прашањето.. како знајте дека вистина имате простено на некои особи за нешо шо ви наштетиле?
Дали би им простиле дури и ако не заслужуваат?
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 12:53 am

секој заслужуват да му се простит- не заради тој шо згрешил
заради нас- то не прајт подобра личностWink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 12:54 am

The Breaking Dawn напиша:секој заслужуват да му се простит- не заради тој шо згрешил
заради нас- то не прајт подобра личностWink
така е, зато јас ти простив тебе и сега сум подобра
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 12:59 am

Punk напиша:
The Breaking Dawn напиша:секој заслужуват да му се простит- не заради тој шо згрешил
заради нас- то не прајт подобра личностWink
така е, зато јас ти простив тебе и сега сум подобра

и јас тебе и зато сеа сум подобра од тебе пак tongue tongue tongue alien
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 24, 2009 1:01 am

За да простиш стварно од душа треба да знаеш дали ќе вреди. Иам простено многу пати, ама ретко кој ја искористил и втората шанса. Јас многу поарно се осеќав од ко простив. Грешките не учат да простуваме.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 1:08 am

Јас секогаш простувам. sunny
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Болиглава Вто Мар 24, 2009 1:09 am

kojgode напиша:Јас секогаш простувам. sunny
А забораваш или памтило си? Не сум шега.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 1:12 am

Заборавам во поголем дел од случаите, ако си памтило тоаш немаш тотално простено. Ама некоаш ми се будит меморијата.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Bleak Вто Мар 24, 2009 11:27 am

Хммм... простувам за да ми биде простено... иначе и навистина да иам простено ќе ми се вратет слики низ глава некогаш... ама ги игнорирам...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Џими Вто Мар 24, 2009 2:27 pm

Човечки е да се згреши, ама Божествено е да се прости.

Така рече Кени во Саут Парк...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Наташа Вто Мар 24, 2009 11:08 pm

kojgode напиша:Заборавам во поголем дел од случаите, ако си памтило тоаш немаш тотално простено. Ама некоаш ми се будит меморијата.
Jaс мислам дек не е финтата да заборајш скроз, туку ко ќе се присеќаш да не ти будит грди чувства, туку да го глеаш рамнодушно, демек ко искуство уш едно, а не лош спомен.
Те просветлив sunny
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 11:13 pm

Нормално дека скроз нема да заборам ама ко ќе сум рамнодушен немат секоаш ко ќе го видам чоекот да се присеќам на то шо ми напрајл. Нешо слично на заборавање.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty се согласувам со тебе..ке им простам а нивно е дали ке го искористат тоа..

Пишување by s... Пет Мај 01, 2009 7:56 pm

Mary Jane напиша:За да простиш стварно од душа треба да знаеш дали ќе вреди. Иам простено многу пати, ама ретко кој ја искористил и втората шанса. Јас многу поарно се осеќав од ко простив. Грешките не учат да простуваме.
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by s... Пет Мај 01, 2009 7:57 pm

во право си...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by s... Пет Мај 01, 2009 7:57 pm

извинете за грешкава во коментаров
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено? Empty Re: Kaко мојт чоек да знајт дек вистина имат простено?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот