Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шмизли.

+27
rihanna
комшивка
Mia
Lastojca
Ivana
Наташа
Angelic
blesava008
Punk
fairy
Болиглава
корун
kojgode
STIFLER
ноунејм
grgrgr
Џими
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
Mary Jane
REGINA
malina
Џајко
Bleak
Marej
The Breaking Dawn
31 posters

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Angelic Вто Мар 31, 2009 10:36 pm

Шмизли.. хм.. оставете ги нека си живеат во тој нивен замислен свет Smile Ние и без нив ќе издржиме во нашиот свет Smile

А шмизлите секогаш ги имало, ги има и ќе ги има.. .

Мене лично ми се смешни, посебно кога главата им е горе - не гледаат ништо пред себе.. а пред нив дупка.. хахах цепки Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Marej Сре Апр 01, 2009 12:38 pm

blesava008 напиша:по шо кладба дека правилно е мејбилајн а не е мејбилин.... зато шо реЏина го имат напишано на кирилица како шо се читат... пошо line по мое знаење од англиски (кое е прилично добро Razz)се читат лајн
Cool Cool
Имат две Л и зато се викат Лин а не Лајн. Ако твоето знаење ОД англиски е прилично добро, моето е одлично. А колку постот ти зрачеше триумфално.. :D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Bleak Сре Апр 01, 2009 12:51 pm

REGINA напиша:
Marej напиша:Znacit da te mnozime so nula:-)
Very Happy ако де Very Happy

Пa пубо нула отколку ова створење... во случајов такозвано шмизла. Можда имат и посаглам шмизли ама општо земено се вакви.
Шмизли. - Page 4 Nbw8de


А од друга страна убо е да си шмизла. Ама незнам како да ја објаснам та страна. Smile

Когума за спасување е воустана Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 01, 2009 12:55 pm

хахахаха несаглаааам
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Сре Апр 01, 2009 3:28 pm


Mејбилин е.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Сре Апр 01, 2009 7:22 pm

шо ви е поентава?
вака само ја докажвите теоријата дека сте шмизли.

и мислам дека писменоста (за имиња од фирми бла бла) немат врска со шмизлењето иначе. Имат мн производи шо ги користам а неам појма како се викет па шо?

еве за да е посватливо:
писменост = образование, шмизлење = пување.

тенќу.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 01, 2009 7:25 pm

REGINA напиша:шо ви е поентава?
вака само ја докажвите теоријата дека сте шмизли.

и мислам дека писменоста (за имиња од фирми бла бла) немат врска со шмизлењето иначе. Имат мн производи шо ги користам а неам појма како се викет па шо?

еве за да е посватливо:
писменост = образование, шмизлење = пување.

тенќу.


вака само докажвите дека темава ојде пофира.
готово.. Neutral
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Сре Апр 01, 2009 8:39 pm

Шмизла за мене е нарцис кој не е сигурен во својте способности и главна цел во животов и да и речет сите најуба си и да се мават со шо појќе згодни типци. Поради недоволните способности запознаена е со мејбилин, орифлејм, а библија и е каталог од Авон и ги користит многу често зато шо тие ја прает "поуба". Се тегнит и користит глупи зборој за да привлечит внимание, ги подценвит паметните, нешмизлите и другите категории на женски. Се крстит во името на версаче, гучи, долче и габана АВОН. Главната шмизла имат свое друштво од шмизли следбенички кои прает све за нејзе, а таја е шема и неморат ништо за ниф. итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Marej Сре Апр 01, 2009 10:32 pm

kojgode напиша:Шмизла за мене е нарцис кој не е сигурен во својте способности и главна цел во животов и да и речет сите најуба си и да се мават со шо појќе згодни типци. Поради недоволните способности запознаена е со мејбилин, орифлејм, а библија и е каталог од Авон и ги користит многу често зато шо тие ја прает "поуба". Се тегнит и користит глупи зборој за да привлечит внимание, ги подценвит паметните, нешмизлите и другите категории на женски. Се крстит во името на версаче, гучи, долче и габана АВОН. Главната шмизла имат свое друштво од шмизли следбенички кои прает све за нејзе, а таја е шема и неморат ништо за ниф. итн.
И да надополнам дека ак знајш англиски не значит дек си шмизла. cat
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Наташа Чет Апр 02, 2009 1:32 pm

REGINA напиша:шо ви е поентава?
вака само ја докажвите теоријата дека сте шмизли.

и мислам дека писменоста (за имиња од фирми бла бла) немат врска со шмизлењето иначе. Имат мн производи шо ги користам а неам појма како се викет па шо?

еве за да е посватливо:
писменост = образование, шмизлење = пување.

тенќу.
Си го рече тро. Викаш дек зш знаеле дек било мејбилин, а не мејбилајн, докажвеле дек биле шмизли, а после дек знаењето имиња на фирми, било писменост, а не шмизлење.
Рече и жива остана Shocked
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 02, 2009 6:00 pm

kojgode напиша:Шмизла за мене е нарцис кој не е сигурен во својте способности и главна цел во животов и да и речет сите најуба си и да се мават со шо појќе згодни типци. Поради недоволните способности запознаена е со мејбилин, орифлејм, а библија и е каталог од Авон и ги користит многу често зато шо тие ја прает "поуба". Се тегнит и користит глупи зборој за да привлечит внимание, ги подценвит паметните, нешмизлите и другите категории на женски. Се крстит во името на версаче, гучи, долче и габана АВОН. Главната шмизла имат свое друштво од шмизли следбенички кои прает све за нејзе, а таја е шема и неморат ништо за ниф. итн.

ве реши. Twisted Evil
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Ivana Чет Апр 02, 2009 9:42 pm

The Breaking Dawn напиша:
kojgode напиша:Шмизла за мене е нарцис кој не е сигурен во својте способности и главна цел во животов и да и речет сите најуба си и да се мават со шо појќе згодни типци. Поради недоволните способности запознаена е со мејбилин, орифлејм, а библија и е каталог од Авон и ги користит многу често зато шо тие ја прает "поуба". Се тегнит и користит глупи зборој за да привлечит внимание, ги подценвит паметните, нешмизлите и другите категории на женски. Се крстит во името на версаче, гучи, долче и габана АВОН. Главната шмизла имат свое друштво од шмизли следбенички кои прает све за нејзе, а таја е шема и неморат ништо за ниф. итн.

ве реши. Twisted Evil

ито како Laughing ама и така е ...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Апр 02, 2009 10:05 pm

Наташа напиша:
REGINA напиша:
еве за да е посватливо:
писменост = образование, шмизлење = пување.

тенќу.
Си го рече тро. Викаш дек зш знаеле дек било мејбилин, а не мејбилајн, докажвеле дек биле шмизли, а после дек знаењето имиња на фирми, било писменост, а не шмизлење.
Рече и жива остана Shocked
мислев на писменоста по англиски јазик... пошо глеам и малце погоре е спомната пак, а не за писменост за имиња од фирми.

и

Не е точно дека шмизлата не е сигурна во своите способности. И не е
точно дека главна цел е да и речат дека е најуба(то си го знајт неморат
да и кажват).
И така да речам, за поимот главна шмизла, точен назив е алфа шмизла.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Чет Апр 02, 2009 10:43 pm

REGINA напиша:шо ви е поентава?
вака само ја докажвите теоријата дека сте шмизли.

и мислам дека писменоста (за имиња од фирми бла бла) немат врска со шмизлењето иначе. Имат мн производи шо ги користам а неам појма како се викет па шо?

еве за да е посватливо:
писменост = образование, шмизлење = пување.

тенќу.

Се негираш самата себеси да ти кажам право. Уште не можам да го утврдам твојов став, за жал.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Апр 02, 2009 11:09 pm

scratch Mојот став е вака нешо... неутрален.
Јас не се сметам за шмизла.
Скоро сите шо ме знат мислат дека сум шмизла.

Зато не ги напаѓам шмизливе, ама ниту ги бранам. Макар шо имам појќе комплименти отколку предрасуди за нив.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Чет Апр 02, 2009 11:12 pm

REGINA напиша:scratch Mојот став е вака нешо... неутрален.
Јас не се сметам за шмизла.
Скоро сите шо ме знат мислат дека сум шмизла.

Зато не ги напаѓам шмизливе, ама ниту ги бранам. Макар шо имам појќе комплименти отколку предрасуди за нив.

Ми се разрешија дилемиве. Ама мислам дека треба да се определиш веќе, за да знам дали за џабе постирам цело време на оваа тема. Surprised
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Апр 05, 2009 10:39 pm

Пред да дојте до погрешни заклучоци за постов неколку работи требит да знајте: копиран е(не го составив јас), ДОЛГ Е(не ни морат да го читате), самобендисан е, типичен за шмизла е, иритирачки е, ама точен е rabbit
и плус неможам да го препишвам цел со мк поддршка нека останит ко ваков.
и мислев дека најсоодветна тема за да го постирам е оваја, немат нешо шо би одговарало иначе во друга тема. Морав да го ставам Laughing

FAKTI!!!!
Od fraeri lazni sto se pravat vazni veke ni e dosta neli?!?
aj da ve vidam ako ste tolku smeli….nie zenskite ve drzime pod kontrola i po nase ili nicivo, e nasata parola!! Site ste na motori, so cigarite vo usta, pa ne deka vi rusam nadezi ali semava vi e pusta!!! Alhohol i trevki filingot e FLY ali na zemja koa se spustate pak ste NASI znaj!!!

Moze mislite sme lesni ali svakanjata vi se tesni,edno nase "hi" i suknja epten kratka,visoki stikli…se nasa alatka,parfemi,krp4ija od se po nesto, pagate na nas epten vesto, dva-tri zbora i ete DEJA VY go imame sekoj. I neka kaze nekoj ako ne e taka-znaj si imas maka. Da ne ve nerviram???Hmmm…pa ne mi e ni gajle, vaka ke bide I utre od sabajle, ne se menuvate vie vistina e prava, pa ne se trudi da ja svatis pesnava ke te boli glava!!!

Si digate akcii I velite "TRGNI MI SE SMIZLO" samo za sminki znaes,-pa ma4e ako mislis taka ok! Samo nemoj da se kaes..JAS sarmiram, kuliram i znam dobro da te iznerviram!! Zivotot e eden pa go ziveam sekoj den kako da mi e posleden I preferiram sjaj da stavam i so ogledalo da gnjavam,kreditnite kartici mi se u EK, ali ne te zamaram i onaka ne si u tek!! So zbor te smiruvam I kolku da se pravis MANGA na edno "te sakam" pagas-abe ziva KATANGA!!! Mene modata mi e PODMET i ne e na ODMET da me pratis, pa moze ako se potrudis i nesto ke svatis!

Ne e zivotot edna obicna frka, pravenje gluposti I golema zbrka… Igranje DOTA I slusanje glupi pesni,prazni furanja I ufrkavanja lesni. Zosto pagate u film4e koa ste sami, a koa ke se pojavime nie DEVOJKITE sleduvaat drami.. Eden po eden finti demonstrira I koj od koj pred nas poveke da se izglupira… NE ve blamiram no sakam da vi demonstriram - Mekusi ste pravi i kako vas nikoj neznae da gnjavi!!! ROZEVATA ni e boja slavna, I u sekoj razgovor tema glavna, Nie sme sexy I dobar glas ne bie, naj otvoreno vi kazuvam -tuka nema sto da se krie… KRIVO vi e?????!?!??

Daj be ne se predavaj sea taman pocnav i moze mislis deka sum luda, ali sepak ova se fakti a ne nekakvi cuda. Znam sto vi se vrti niz pamet sea, velite-bezopasni sme kako ma4e,ali koj se zeza so nas na kraj pla4e!! moze vikame i mavame samari toa ni e forA,pa na nekoj da Mu tekne toa mora. EDEN MOJ ZBOR ete kako te renda, kazi sto imas da kazes ali... NIE DEVOJKITE SME LEGENDA!!!!!!!!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Нед Апр 05, 2009 10:45 pm

Јас поточен текст неам видено. Алал да му е на кој и да го напишал рака му пуштам и автограм од Обама ќе му набавам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Апр 05, 2009 10:47 pm

иронија нели? whatever...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Наташа Нед Апр 05, 2009 10:50 pm

Џајко за прецедател!
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Нед Апр 05, 2009 10:53 pm

Смешен текст од нискоинтелегентен автор се обидвит да докажит дека женските владееле. И да е така оние вистинските главни женски фаци кој се најмудри си чутет и владеет, односно знает како требит со мжот, а не ко оваја во случајов само прајт поголем револт и се кењат. И да според пишаново дефинитивно е текст од шмизла.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Нед Апр 05, 2009 11:05 pm

Хахахаха текстов еј. Појќе од цел подфорум Хумор ме насмеа.
Напишано од типично исфрустрирано женско битие. И не, не паѓам во несвест на вакви ма4иња.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Нед Апр 05, 2009 11:08 pm

Текстот е преголемо с*ање и не содржи факти туку фантазии на некоја шмизла.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џајко Нед Апр 05, 2009 11:13 pm

После текстов размислувам за нов подфорум посебен за Шмизли, чак и политичка партија да напрајме шмизли чим знает да владеет толку со машкиве на власт ќе сме за брзо.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Lastojca Нед Апр 05, 2009 11:18 pm

добар текстов
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 4 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот