Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шмизли.

+27
rihanna
комшивка
Mia
Lastojca
Ivana
Наташа
Angelic
blesava008
Punk
fairy
Болиглава
корун
kojgode
STIFLER
ноунејм
grgrgr
Џими
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
Mary Jane
REGINA
malina
Џајко
Bleak
Marej
The Breaking Dawn
31 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Нед Мар 29, 2009 2:29 am

Кажав во претходниот пост дека најчесто девојчињата меѓу себе се нарекуваат шмизли поради Љубомора! Мислам дека е доволно... нема тука ништо за победување пошо со самото то шо некој типки ваѓет муабети за друга пошо и се љубоморни - тие паѓаат на ниско ниво, и не вредат ни да бидат погледнати, а не нешто друго. Едноставно, си лечат комплекси, а вие им придавате значење на тоа нивно лечење комплекси.

****


Mary Jane напиша:Како прво шмизлите се претерано опседнати со својот изглед и за нив најголем проблем е да се одлучат помеѓу маскара од МаксФактор или Лореал.
И мери џејн за проблемон за маскарине не си во право.
Пошо требит да се земат во предвид и други произведувачи на маскара, џордани на пример или голден рос, или мејбилајн, севентин и уш милион други. Razz
Така да споменатиот проблем е многу поширок од две опции, и на пример мене вистина ми претставува проблем во вистинска смисла на зборот. tongue
[/quote]

Јас не прам разлика меѓу маскариве, искрено.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џими Нед Мар 29, 2009 1:06 pm

Рокси напиша:Кажав во претходниот пост дека најчесто девојчињата меѓу себе се нарекуваат шмизли поради Љубомора! Мислам дека е доволно... нема тука ништо за победување пошо со самото то шо некој типки ваѓет муабети за друга пошо и се љубоморни - тие паѓаат на ниско ниво, и не вредат ни да бидат погледнати, а не нешто друго. Едноставно, си лечат комплекси, а вие им придавате значење на тоа нивно лечење комплекси.
Absolutno se soglasuvam.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 29, 2009 6:39 pm

јас сум тешка шмизла.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 6:49 pm

The Breaking Dawn напиша:ај диспајз дем Evil or Very Mad вие? tongue tongue

?? scratch

The Breaking Dawn напиша:јас сум тешка шмизла.
Suspect


Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by корун Нед Мар 29, 2009 7:12 pm

Кај е та комисијата шо одлучвит која е шмизла, која не е, во дилема сум за некој момичина...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 7:15 pm

корун напиша:Кај е та комисијата шо одлучвит која е шмизла, која не е, во дилема сум за некој момичина...
Ево сум. Кажи?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by корун Нед Мар 29, 2009 7:17 pm

Ме интересират мама дал е шмизла?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 7:18 pm

Не знам, не сум по тој спорт.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Нед Мар 29, 2009 7:18 pm

Не е мајка ти шмизла.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Marej Пон Мар 30, 2009 1:15 am

Da bese prava smizla ke znaese dek se vikat Mejbilin a ne Mejbilajn Cool
REGINA напиша:
The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:и јас немам некое високо мислење за шмизливе, ама упорно ко ќе те редат во та група.. ак немојш да ги победиш придружи им се.Smile
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ова не е вака
Ам ај ак не мојш да ги победиш, инаетисе до бескрај и пак на крај ти ќе
си онаја црната овца. (ова е најопшто кажано, за никој лично не зборвам
во темава)... а на крајот пак ќе требит да им се придружиш.
Mary Jane напиша:Како прво шмизлите се претерано опседнати со својот изглед и за нив најголем проблем е да се одлучат помеѓу маскара од МаксФактор или Лореал.
И мери џејн за проблемон за маскарине не си во право.
Пошо требит да се земат во предвид и други произведувачи на маскара, џордани на пример или голден рос, или мејбилајн, севентин и уш милион други. Razz
Така да споменатиот проблем е многу поширок од две опции, и на пример мене вистина ми претставува проблем во вистинска смисла на зборот. tongue
Mary Jane напиша:Како второ, женските кои се грижат за нивниот изглед, а не се фрикови во тој поглед (како мене на пр.) значи дека се никој и ништо? Ако е така значи 90% од форумџикиве сме никој и ништо, пошо знам добар дел од нив и не се шмизли.
кажи само колку пати си била наречена шмизла? Знам дека речиси секојдневно.

Ти не признаваш дека си шмизла... ни јас не признавам дека сум шмизла... АМА не сум будала да им се противам на сите и да ги убедвам. Едноставно си се помирив со фактот... ама не со фактот дека сум шмизла, туку со фактот дека грешат.
[img][/img]
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Пон Мар 30, 2009 1:30 am

^
Никогаш сама себе не се имам наречено шмизла. Ме нарекват други.
И мене не ми одговарат то шо го велат, пошо и не се во право ама неможам да им докажам и не ни се трудам појќе.

Не се сеќавам во некој пост лично јас за мене да имам напишано дека сум шмизла. Ама се сеќавам некој друг за мене да го имат напишано то баш во ова тема.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Marej Пон Мар 30, 2009 1:41 am

Znacit da te mnozime so nula:-)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Пон Мар 30, 2009 10:50 am

Велење.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by grgrgr Пон Мар 30, 2009 11:02 am

Marej напиша:Da bese prava smizla ke znaese dek se vikat Mejbilin a ne Mejbilajn Cool.
[img][/img][/quote]
е готово марина.шом знајш како се викат шмизла си. Very Happy

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by fairy Пон Мар 30, 2009 11:27 am

јас не сум шмизла...и сеа ке ме множите со нула? хмм хахахаха afro Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Пон Мар 30, 2009 11:29 am

Tи и шмизла да си со нула те множиме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by fairy Пон Мар 30, 2009 11:31 am

cheers ахм...фала! Very Happy Very Happy уште едно фала cheers
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џими Пон Мар 30, 2009 12:21 pm

Повели и друг пат.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Пон Мар 30, 2009 7:11 pm

Marej напиша:Znacit da te mnozime so nula:-)
Very Happy ако де Very Happy

Пa пубо нула отколку ова створење... во случајов такозвано шмизла. Можда имат и посаглам шмизли ама општо земено се вакви.
Шмизли. - Page 3 Nbw8de


А од друга страна убо е да си шмизла. Ама незнам како да ја објаснам та страна. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Punk Пон Мар 30, 2009 7:21 pm

кај ја најде ова колку е грда
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 31, 2009 1:53 pm

мене баш ми е симпатична.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by blesava008 Вто Мар 31, 2009 9:27 pm

по шо кладба дека правилно е мејбилајн а не е мејбилин.... зато шо реЏина го имат напишано на кирилица како шо се читат... пошо line по мое знаење од англиски (кое е прилично добро Razz)се читат лајн
Cool Cool
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Вто Мар 31, 2009 9:42 pm

мејбилајн е дури и јас знам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Вто Мар 31, 2009 9:43 pm

шмизла. хе.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by blesava008 Вто Мар 31, 2009 9:47 pm

kojgode напиша:мејбилајн е дури и јас знам.
хаха мило ми е Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 3 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот