Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шмизли.

+27
rihanna
комшивка
Mia
Lastojca
Ivana
Наташа
Angelic
blesava008
Punk
fairy
Болиглава
корун
kojgode
STIFLER
ноунејм
grgrgr
Џими
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
Mary Jane
REGINA
malina
Џајко
Bleak
Marej
The Breaking Dawn
31 posters

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Сре Мар 25, 2009 6:46 pm

Па 30% се асално средени ептен, 65% се онака средени, 5 многу слабо итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 25, 2009 7:18 pm

kojgode напиша:Па 30% се асално средени ептен, 65% се онака средени, 5 многу слабо итн.


ммм окок се разбравме готово Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Сре Мар 25, 2009 8:00 pm

E сега како ја напрајвте работава.. испаѓат дека шмизлите се средени, а другите се од депонија излезени. Оф Боже убиј ме!

Дали луѓето се успешни, не зависит од то дали се металки или шмизли, туку од тоа колку се паметни, снаодливи итн итн. Зато не осудувајте, пошо во секој чоек (без разлика на то дали е металец/ка, шмизл/а, рокер/ка, панкер/ка...) имат особини шо го красат и го прават единствен, пред да почните да судите на луѓето подразмислете малце.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 8:40 pm

Рокси напиша:E сега како ја напрајвте работава.. испаѓат дека шмизлите се средени, а другите се од депонија излезени. Оф Боже убиј ме!

Дали луѓето се успешни, не зависит од то дали се металки или шмизли, туку од тоа колку се паметни, снаодливи итн итн. Зато не осудувајте, пошо во секој чоек (без разлика на то дали е металец/ка, шмизл/а, рокер/ка, панкер/ка...) имат особини шо го красат и го прават единствен, пред да почните да судите на луѓето подразмислете малце.
а ти светов го делиш на шмизли и металки?
колку само имат металки шо се шмизлести...и обратно, неметалки шо се... нешмизлести (би употребила друг термин ама ај... погоре линкон би можел да објаснит се)
иначе музиката шо се слушат ич не влијајт на то дали ќе си или немат да си шмизла. Се е до понашањето... и некои претходно наведени карактеристики во погорните постови. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Сре Мар 25, 2009 11:54 pm

Не го делам светов на шмизли и металки, скраја да е, ама така ги зедов за пример пошо мислам дека се „најспротивни“ на некој општоприфатен начин
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 12:08 am

Eдна работа да ми разјасните, нешмизла е све шо не е шмизла? Или имат шмизли, нормални и нешмизли?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 12:10 am

Ова со шмизла ти е релативен поим, секој различно го сфаќа. Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 12:15 am

Aко женскиве се делет на шмизли и нешмизли, тоаш она шо го прочитав на линкон е една од најглпите работи шо ги иам досеа прочитано. А ако нешмизли се женски шо во одреден период од животов се љубоморни на шмизлите тоаш можам некако да го прифатам. Ама ако некоја и е љубоморна на шмизла тоаш мојт да се речит дека многу малку научила во тек на животот.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 26, 2009 12:16 am

шмизливе не се вредни олку да се тупиме да дознјме шо се.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џими Чет Мар 26, 2009 1:47 pm

kojgode напиша:Или имат шмизли, нормални и нешмизли?
Постојат само шмизли... и дон којгоде.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 5:32 pm

накратко.
или си шмизла или сите те множат со нула.
то е изборот во 21 век.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 5:42 pm

Јас појќето другарки шо ги иам не се шмизли и ги множам со 5 на тринајста. Незнам од кј е донесен овај заклучоков ама за мене не важит, така да она "сите" мојт да се трнит ако и јас спаѓам во нив.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by RoTkViCa Чет Мар 26, 2009 7:17 pm

Go Koki gooo !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џајко Чет Мар 26, 2009 8:27 pm

kojgode напиша:Јас појќето другарки шо ги иам не се шмизли и ги множам со 5 на тринајста. Незнам од кј е донесен овај заклучоков ама за мене не важит, така да она "сите" мојт да се трнит ако и јас спаѓам во нив.
исто
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Marej Чет Мар 26, 2009 8:33 pm

kojgode напиша:Јас појќето другарки шо ги иам не се шмизли и ги множам со 5 на тринајста. Незнам од кј е донесен овај заклучоков ама за мене не важит, така да она "сите" мојт да се трнит ако и јас спаѓам во нив.
Ми се допаѓа овој пост.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 8:38 pm

REGINA напиша:накратко.
или си шмизла или сите те множат со нула.
то е изборот во 21 век.

Извини, ама ова е најголема глупост шо ја имам прочитано во животов.
Мислам, неам ништо против тебе(не те ни знам) туку против твојов пост.

Ако ме читаше погоре, добро објаснав дека не е важно во која група се ставаат луѓето и дали воопшто се ставаат во некоја група во општествово, сите можат да бидат успешни.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 8:48 pm

абе шознам... предрасуди пошо секогаш имат во врска со ова тема.

По мое, ко шо имам кажано негде, ако си облечен ко шо требит, и ако си подзачешлан, автоматски те пикет во групата на шмизли.

ак си спротивно од среден... тогаш си никој.

а сигурно на сите женски им се имат десено за некоја постапка или некој гест да бидат наречени шмизлички. намерно или ненамерно.

и јас немам некое високо мислење за шмизливе, ама упорно ко ќе те редат во та група.. ак немојш да ги победиш придружи им се. А успешност е веќе друга тема, за то е точно дека секој мојт да е успешен ако е доволно свесен. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 8:52 pm

Предрасуди имат, ама ти ако си доволно совесна ќе ги отфрлиш и нема да влијаат врз твоето мислење.
А то дека ги ставаат во групата на шмизли сите оние кои се средени Не е точно. Во групата на шмизли најчесто се “ставаат“ девојчињата меѓу себе, ито скоро секогаш поради љубомора (за оние кои не се претставуваат како шмизли).
Сведок сум на многу такви оговарања од страна на мои другарки кои мразат некои девојчиња, па ги нарекуваат ШМИЗЛИ.
Под овој поим најчесто се подразбира секси типка со пилешки мозок... барем кај појкето луѓе..
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 8:54 pm

Рокси напиша:Под овој поим најчесто се подразбира секси типка со пилешки мозок... барем кај појкето луѓе..
ова е навредливо за пилињана хехехехе Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 8:55 pm

Embarassed Razz Razz Razz Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Саб Мар 28, 2009 8:47 pm

REGINA напиша:абе шознам... предрасуди пошо секогаш имат во врска со ова тема.

По мое, ко шо имам кажано негде, ако си облечен ко шо требит, и ако си подзачешлан, автоматски те пикет во групата на шмизли.

ак си спротивно од среден... тогаш си никој.

а сигурно на сите женски им се имат десено за некоја постапка или некој гест да бидат наречени шмизлички. намерно или ненамерно.

и јас немам некое високо мислење за шмизливе, ама упорно ко ќе те редат во та група.. ак немојш да ги победиш придружи им се. А успешност е веќе друга тема, за то е точно дека секој мојт да е успешен ако е доволно свесен. Smile

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ова не е вака

пс. ми се свиѓат од којгоде постон Twisted Evil
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Саб Мар 28, 2009 8:55 pm

Ам ако се делеа женскиве на шмизли и нешмизли, тогаш јас не сум женско. Како можело да си поарно шмизла отколку нешто друго. Како прво шмизлите се претерано опседнати со својот изглед и за нив најголем проблем е да се одлучат помеѓу маскара од МаксФактор или Лореал. Тоа не се суштински проблеми. Како второ, женските кои се грижат за нивниот изглед, а не се фрикови во тој поглед (како мене на пр.) значи дека се никој и ништо? Ако е така значи 90% од форумџикиве сме никој и ништо, пошо знам добар дел од нив и не се шмизли.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Саб Мар 28, 2009 11:55 pm

The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:и јас немам некое високо мислење за шмизливе, ама упорно ко ќе те редат во та група.. ак немојш да ги победиш придружи им се.Smile
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ова не е вака
Ам ај ак не мојш да ги победиш, инаетисе до бескрај и пак на крај ти ќе
си онаја црната овца. (ова е најопшто кажано, за никој лично не зборвам
во темава)... а на крајот пак ќе требит да им се придружиш.
Mary Jane напиша:Како прво шмизлите се претерано опседнати со својот изглед и за нив најголем проблем е да се одлучат помеѓу маскара од МаксФактор или Лореал.
И мери џејн за проблемон за маскарине не си во право.
Пошо требит да се земат во предвид и други произведувачи на маскара, џордани на пример или голден рос, или мејбилајн, севентин и уш милион други. Razz
Така да споменатиот проблем е многу поширок од две опции, и на пример мене вистина ми претставува проблем во вистинска смисла на зборот. tongue
Mary Jane напиша:Како второ, женските кои се грижат за нивниот изглед, а не се фрикови во тој поглед (како мене на пр.) значи дека се никој и ништо? Ако е така значи 90% од форумџикиве сме никој и ништо, пошо знам добар дел од нив и не се шмизли.
кажи само колку пати си била наречена шмизла? Знам дека речиси секојдневно.

Ти не признаваш дека си шмизла... ни јас не признавам дека сум шмизла... АМА не сум будала да им се противам на сите и да ги убедвам. Едноставно си се помирив со фактот... ама не со фактот дека сум шмизла, туку со фактот дека грешат.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Нед Мар 29, 2009 12:30 am

Јас НЕ сум шмизла. То го знает сите. Ако кажит некој три работи шо укажуваат на то дека сум шмизла, му симнувам капа. Не очекував од тебе ваков став, искрено. А кој ме нарекол шмизла без основа, сигурно не го знае значењето на зборот. Јас не се ни замарам кој шо ми велит, немат ни шо да прифаќам, едноставно игнорирам.

А ако сметаш дека одбирањето маскара од 10 фирми е многу битен проблем кој е тежок за решавање да ти кажам дека постојат посуштински проблеми дома, на школа и во друштвото. Зш не е животот само маскари, сјај или лак за нокти. Тоа е незрел начин на однесување типичен за шмизлите ако вистински ги дефинираме.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 1:31 am

само Три работи? ... хмммммммммммм Smile носиш сјај во ташната и некои други небитни козметички препарати, се облеквиш убо, зборвиш литературно(неохридски до негде), средена си ноооон стоп и во такво издание излегвиш од домати Smile (ете неколку работи напишани набрзинка). то е доволно за прв впечаток на околината барем во охридов. јас те знам и не би те нарекла шмизла.
Иначе и јас се трудам да им го објаснам значењето на зборот шмизла за да немат забуни, пошо се мешат тој збор со поимот дама. а то не е исто!
а во врска со проблемон за маскарине, то ми е проблем од категоријата шминка. Понебитен е, ама и не е лесен за решавање.
А и не те нареков шмизла тебе дирекно ако си сватила така за некој од минатите постој Smile зато имам кажано дека зборвам најопшто. најнајнајнајопшто.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 2 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот