Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шмизли.

+27
rihanna
комшивка
Mia
Lastojca
Ivana
Наташа
Angelic
blesava008
Punk
fairy
Болиглава
корун
kojgode
STIFLER
ноунејм
grgrgr
Џими
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
Mary Jane
REGINA
malina
Џајко
Bleak
Marej
The Breaking Dawn
31 posters

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џајко Пон Апр 13, 2009 2:47 pm

REGINA напиша:
Odyssey напиша:Покето шо се кажвите овде шмизли, не сте шмизли, а и не можите да бидите... А имат и обратно некој шо се кажвет дека не се шмизли, а баш тие се шмизлите овде...
ова чекав некој да го напишит, ама вистина фала пошо то се трудам да го објаснам едно 9 страни уназад (глеам досега неуспешно).
чекај ти немојш да го објасниш во 9 страни а можело во еден пост?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by корун Пон Апр 13, 2009 3:15 pm

Не е виновна Реџина, Одисеј има огромен капацитет и интелегенција, преточена во прекрасна симбиоза на зборови кои го прават неговото мислење исклучително и крајно забележително...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Odyssey Пон Апр 13, 2009 3:30 pm

корун напиша:Не е виновна Реџина, Одисеј има огромен капацитет и интелегенција, преточена во прекрасна симбиоза на зборови кои го прават неговото мислење исклучително и крајно забележително...


хахахахахахахахахахаха
Е ова да... Ме изнасмеа... хахахаха
колку само си читан книги еј
какви се зборој знајш, то е чудо едно...

А до Регина, јас мислам и да сакаш немојш да си шмизла... Без љутење
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Пон Апр 13, 2009 4:05 pm

Во врска со предлогот за аватар... Laughing барем се насмеав Smile
Odyssey напиша:А до Регина, јас мислам и да сакаш немојш да си шмизла... Без љутење
Знам, несакам да сум, и немат да сум шмизла во вистинска смисла на зборот. Немат потреба од љутење Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Пон Апр 13, 2009 5:08 pm

REGINA напиша:Во врска со предлогот за аватар... Laughing барем се насмеав Smile
Odyssey напиша:А до Регина, јас мислам и да сакаш немојш да си шмизла... Без љутење
Знам, несакам да сум, и немат да сум шмизла во вистинска смисла на зборот. Немат потреба од љутење Wink
Значит ќе си фејк шмизла?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by fairy Пон Апр 13, 2009 5:21 pm

Болиглава напиша:
REGINA напиша:Во врска со предлогот за аватар... Laughing барем се насмеав Smile
Odyssey напиша:А до Регина, јас мислам и да сакаш немојш да си шмизла... Без љутење
Знам, несакам да сум, и немат да сум шмизла во вистинска смисла на зборот. Немат потреба од љутење Wink
Значит ќе си фејк шмизла?

ммм Very Happy Very Happy

а браво за ате, најјак испадна од сиве овде...попооо Very Happy зш ти да не кажеше сите ќе се думаја дали се шмизли или не се хахаха
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Odyssey Пон Апр 13, 2009 6:13 pm

fairy напиша:
Болиглава напиша:
REGINA напиша:Во врска со предлогот за аватар... Laughing барем се насмеав Smile
Odyssey напиша:А до Регина, јас мислам и да сакаш немојш да си шмизла... Без љутење
Знам, несакам да сум, и немат да сум шмизла во вистинска смисла на зборот. Немат потреба од љутење Wink
Значит ќе си фејк шмизла?

ммм Very Happy Very Happy

а браво за ате, најјак испадна од сиве овде...попооо Very Happy зш ти да не кажеше сите ќе се думаја дали се шмизли или не се хахаха

Ок, извини ко така....
Шмизло една, 0 си...
tongue
Laughing
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 10:08 pm

REGINA напиша:

и пубо ми е да сум во друштво со шмизла отколку со девојки шо го мразет светов заради то шо неможет да се помират со фактот дека шмизлите се позабележувани... во позитивна смисла на зборот.

Шмизлите се позабележителни зошто сите се подбивет на нивната глупост? И мислиш дека на то некој им љубоморит освен некој патетични типки со сакет да се нарекувани шмизли??
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Вто Мај 05, 2009 9:20 pm

Зш глупост? Smile
Не е глупост то шо си прајт една шмизла. То си е нејзина работа, ама за жал околината не го разбират делот нејзина работа Smile и морат да се мешат во таа нејзина работа.
Немат да им се љубоморни ак не им се мешет во нивниот живот, ама ак им се мешет ќе им се. А имат и на шо да љубоморет.
Пошо шо мислиш која ќе е позабележана, една шмизла или некоја шо ќе е до неа?

Ова објективно е напишано.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 2:24 pm

Хххх многу тешка работа имат една шмизла богами...сите алишта обавезно да имет Розово Розово и уш нешо....РОЗОВО! А ххх никој не се ни мешат во нивната работа освен патетични типки( веке кажав )
А според мене немат за шо да и се љубоморит на една шмизла зш имат и повредни и поважни работи во животов од облека шопинг тело и слични површности.
А Ак ти е веќе побитен надворешен изглед....слободно поддржавај ги ...твое мислење крај краева !
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Рокси Сре Мај 06, 2009 3:18 pm

A 3oшо толку галама кревате де?
Ја поддржувам реџина, то си е нивна работа. 3ошо би плукале по личности кои не ги 3наете? Само си лечите комплекси.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Сре Мај 06, 2009 5:44 pm

*UnIqUe* напиша:Хххх многу тешка работа имат една шмизла богами...сите алишта обавезно да имет Розово Розово и уш нешо....РОЗОВО! А ххх никој не се ни мешат во нивната работа освен патетични типки( веке кажав )
А според мене немат за шо да и се љубоморит на една шмизла зш имат и повредни и поважни работи во животов од облека шопинг тело и слични површности.
А Ак ти е веќе побитен надворешен изглед....слободно поддржавај ги ...твое мислење крај краева !
Со самото ова шо пишиш за шмизлите и розовата боја веќе им се мешаш во нивните работи, односно во нивниот стил. А самата ти, таквите шо им се мешет во нивните работи ги нарекуваш со погрден збор Laughing И сакаш да кажиш дека облеката, телото се само површности? ам ај ак не да шетаме ко шо не е прифатливо да си облечен или пак голи? м? Laughing
Прво шо се забележвит кај некој е физичкиот изглед, па дури после другото. Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 10:14 pm

Иначе не им се мешам баш и ми е гајле за шмизливе.
Иначе ДА телото и облеката ЗА МЕНЕ се површности... имат поголеми вредности од тело облека и замислен свет.

НЕ ДИСКУТИРАМ ПОЈЌЕ....
Слободно поддржавај ги и живеј површен живот Wink

Иначе не лечам никакви комплекси зошто немат и за шо да се завидвит кај шмизлии..
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мај 06, 2009 10:29 pm

REGINA напиша:ам ај ак не да шетаме ко шо не е прифатливо да си облечен или пак голи? м? Laughing

јас би сакала да гледам голи луѓе по пат.

tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Сре Мај 06, 2009 11:03 pm

*UnIqUe* напиша:Иначе не им се мешам баш и ми е гајле за шмизливе.
Иначе ДА телото и облеката ЗА МЕНЕ се површности... имат поголеми вредности од тело облека и замислен свет.

НЕ ДИСКУТИРАМ ПОЈЌЕ....
Слободно поддржавај ги и живеј површен живот Wink

Иначе не лечам никакви комплекси зошто немат и за шо да се завидвит кај шмизлии..
хахаха, не знаев дека во површност спаѓат внимавањето на надворешниот изглед, поточно на телото и облеката. Изгледа јас 18 години во заблуда сум живеела. Laughing можда можда... хехехеее Suspect
А вака... шо подразбираш под поимот површен живот?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Чет Мај 07, 2009 3:49 pm

Сето то шо ти го сметаш за супериорност Wink
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Мај 07, 2009 8:42 pm

Па еве за супериорност кај некоја типка лично јас сметам дека се следниве карактеристики:
- добрина
- убавина
- шарм
- манири
- организираност
- изглед
- однесување на ниво
- дружељубивост
- ведрина и оптимизам
- цел кон која се стреми
и ред ред други работи. то мислам дека е различно од површност.

е сега за да немат забуни вака во врска со поимот површност... то е зборче кое се користит за да се опишит плитка особа, а не за да се опишат карактеристиките кои јас ги сметам за супериорни Wink
а плитка особа е таа шо не внимават за чувствата од другите околу неа. отприлика то би било то околу површноста. имат и пошироки објаснувања, ама темава не е за то.
можда малце ги имаше помешано поимите незнам то. Laughing пошо мојата замисла за супериорност мислам дека и немат допирни точки со површноста.

значи пробај да најдиш друга дефиниција за површен живот. I love you
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 1:52 pm

Површност е се она шо го поседвит шмизла... Шминка облека понижувачко понашање и потценвење спрема други. А ако то тебе ти е супериорност супер за тебе.
Ова е дефиниција за површен живот а не само плиткоста на некој чоек...
Иначе плиткост на чоек ама воопшто не е то ти шо го имаш кажано. На некој и да не му е гајле за другите околу него и то како се осеќет не морат да значит дека е површен односно мојт да имат и многу поголеми вредности од некој шо се прајт дек се секират.
А сега ти како сакаш сфакај си ги работиве... пак ке речам твое мислење.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 12:55 pm

REGINA напиша:Па еве за супериорност кај некоја типка лично јас сметам дека се следниве карактеристики:
- добрина
- убавина
- шарм
- манири
- организираност

- изглед
- однесување на ниво
- дружељубивост
- ведрина и оптимизам
- цел кон која се стреми

и ред ред други работи. то мислам дека е различно од површност.Само да ти објаснам пошо еве гледам ти имаш некој заблуди овие болдираниве НЕ СЕ НАДВОРЕШНИ карактеристики односно НЕ се она шо го заприметвиме од прва кај личност.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Мај 10, 2009 1:44 pm

^ хеххе на твое барање набројував карактеристики за супериорност, не набројував само надвореши карактеристики. пошо ти мислеше дека то шо го сметам за супериорност е површно.
еве шо напишав, ак не друго читај ги целосно коментарине без да им ја менвиш смислата, па тогаш реплицирај ми Wink
REGINA напиша:Па еве за супериорност кај некоја типка лично јас сметам дека се следниве карактеристики:
...
хе, фала шо ми објасна ама во случајов ти си та шо немат разбрано.
би ти објаснала ама требит да прам копи пејст од минативе коментари. читај од поназад. и читај целосно.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 2:04 pm

хмм еднаш се изјасвиш дек секоја шмизла имат супериорни карактеристики кој се придобивет со изгледот и надворешните впечатоци...
а после набројвиш вредности шо не мојш да ги заприметиш кај шмизла општо а не пак само надворешно
....и нз шо ти е следно Smile

И НЕ ДИСКУТИРАМ ПОЈЌЕ....твое мислење... го почитувам!
(а со то шо го почитувам не значит дека мислам дека си во право)
....................ЕНД.................... Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by grgrgr Нед Мај 10, 2009 2:07 pm

katastrofa

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Odyssey Нед Мај 10, 2009 4:35 pm

мизерии


Едит:
Нус Појави
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џими Нед Мај 10, 2009 4:43 pm

Не метам денес во глава, ама метам ФИФА!
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by grgrgr Нед Мај 10, 2009 7:08 pm

Odyssey напиша:мизерии


Едит:
Нус Појави
Kolateralni steti:)

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 8 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот