Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шмизли.

+27
rihanna
комшивка
Mia
Lastojca
Ivana
Наташа
Angelic
blesava008
Punk
fairy
Болиглава
корун
kojgode
STIFLER
ноунејм
grgrgr
Џими
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
Mary Jane
REGINA
malina
Џајко
Bleak
Marej
The Breaking Dawn
31 posters

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by корун Нед Апр 05, 2009 11:24 pm

Блажи имаш конкуренција, точен текст преточен во песна, ме остаде без здив...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Апр 05, 2009 11:27 pm

шо се однесвит до мене кажав шо имав за текстов. И да додам дек е вистина напишан од типка во тежок филм шо беше. Го копирав од една од Ск, ја најдов на хај5 пред да го откажам профилон. Ама морав да го ставам пошо ми се глеаше смешен и во буквална смисла најтипичен за шмизла... а и темава е за нив.
Само да знајте за м`шките ова... имат делој во текстон шо се непоправливо точни хехех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Болиглава Нед Апр 05, 2009 11:31 pm

REGINA напиша:шо се однесвит до мене кажав шо имав за текстов. И да додам дек е вистина напишан од типка во тежок филм шо беше. Го копирав од една од Ск, ја најдов на хај5 пред да го откажам профилон. Ама морав да го ставам пошо ми се глеаше смешен и во буквална смисла најтипичен за шмизла... а и темава е за нив.
Само да знајте за м`шките ова... имат делој во текстон шо се непоправливо точни хехех
Добро Реџина. Laughing Laughing Laughing
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Нед Апр 05, 2009 11:40 pm

Овој текст е дело на некоја искомплексирана типка која во афект на недостаток на самодоверба решила да си напише нешто за подигање на морал. Доволно сум изнервирана во моментов (од други околности) шо само би можела да додадам дека треба да се стави крај на промоцијата на ваквите особи, зато шо дури и овие неколку поста се премногу вредни за да бидат посветени на таквите ко нив.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Нед Апр 05, 2009 11:56 pm

Болиглава напиша:Добро Реџина. Laughing Laughing Laughing
Со акцент на овој дел tongue tongue tongue
REGINA напиша:Ne e zivotot edna obicna frka, pravenje gluposti I golema zbrka… Igranje DOTA I slusanje glupi pesni,prazni furanja I ufrkavanja lesni. Zosto pagate u film4e koa ste sami, a koa ke se pojavime nie DEVOJKITE sleduvaat drami.. Eden po eden finti demonstrira I koj od koj pred nas poveke da se izglupira…
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by корун Пон Апр 06, 2009 12:00 am

REGINA напиша:Ne e zivotot edna obicna frka, pravenje gluposti I golema zbrka… Igranje DOTA I slusanje glupi pesni,prazni furanja I ufrkavanja lesni. Zosto pagate u film4e koa ste sami, a koa ke se pojavime nie DEVOJKITE sleduvaat drami.. Eden po eden finti demonstrira I koj od koj pred nas poveke da se izglupira…

Со уш еден акцент дека за деца до 8мо важит ова
afro
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Пон Апр 06, 2009 12:04 am

Абе не клавајте вакви текстој сестра ми ќе умрит од смеење само шо научи да читат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Пон Апр 06, 2009 12:15 am

корун напиша:Со уш еден акцент дека за деца до 8мо важит ова afro

Ак не е dota ја играте wow или age, другоно во врска со глупирањено е точно и за 20 годишни од вашиот род...
(и да баш ко 8мо одделенци, искрено не се приметвит разлика)
Ај да не изглеат неубо вака многу ко со предрасуди, и женскиве знат да прат многу глупости пред машкиве. фита фит ај мојт?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Пон Апр 06, 2009 12:34 am

Не бе точен е текстон и јас се сложвам. Крај.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Bleak Пон Апр 06, 2009 12:48 am

корун напиша:Блажи имаш конкуренција, точен текст преточен во песна, ме остаде без здив...

Абе за шмизли не вредит да пишам, а иначе добар е тесктоф... и да не ми сили пубаф да напишам... Very Happy

и сеа за темава...

Демек машкиве се глупирале... барем машкиве ко ке видет дек немат надеж се откажвет, а женскиве упорно одет со глата в зид, се бламирет, и солзи криет, а внатре ќе експлдирет и после знаат да кажат а уствари лажат дека ние сме биле деца мали, сме играле дота и игричиња за 8-одделенчиња а тие се некогаш ко не знам... од којгоде сестра му (5 години мисљам имат Very Happy) попаметен муабет да ти напрајт... толку... Laughing


Последната промена е направена од Bleak на Пон Апр 06, 2009 12:58 am. Мислењето е променето 3 пати. (Reason for editing : заборјф да им напомнам на колкава возраст се спуштет некош... :))
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Апр 07, 2009 12:19 am

мојата песна за гоце делчев во 4то одделение беше подобра од ова.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Bleak Вто Апр 07, 2009 11:34 am

The Breaking Dawn напиша:мојата песна за гоце делчев во 4то одделение беше подобра од ова.

Оф - топик: Која песна? tongue

Он - топик: Денес видоф една шмизла... со едното раче подвиткано, носето кренато, и ги превитквеше ноџињаана ко одеше... абе страшна работа... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 08, 2009 12:03 am

Bleak напиша:
The Breaking Dawn напиша:мојата песна за гоце делчев во 4то одделение беше подобра од ова.

Оф - топик: Која песна? tongue

Он - топик: Денес видоф една шмизла... со едното раче подвиткано, носето кренато, и ги превитквеше ноџињаана ко одеше... абе страшна работа... Laughing

последен оф топик
една шо ја напишав ко требеше за гоце делчев нешо куршум го стегна на земја легна битно песнава абер немаше то сакав да кажам
учителкана ич не ми ја пофали а на сите ги фалеше Neutral tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Апр 09, 2009 12:52 am

А шо имате против то женска(шмизла) шо ги омаловажуват глупите луѓе? Имат и такви шо си го заслужват то. И то многу имат.
Колку само паметни шмизли имат, и убај се и привилегирани од сите. Мислам дека сите шо ги мразат шмизливе биле ненамерно навредени од истите, или едноставно им се болно љубоморни пошо немет лице да се шмизли.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by kojgode Чет Апр 09, 2009 12:59 am

А јас зш не ги сакам? Не дека ги мразам само ич не ми се привлечни па дури можам да речам и одбивни. Љубоморен сигурно не сум, а наврден исто така не сум бил.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 1:41 pm

REGINA напиша:А шо имате против то женска(шмизла) шо ги омаловажуват глупите луѓе? Имат и такви шо си го заслужват то. И то многу имат.
Колку само паметни шмизли имат, и убај се и привилегирани од сите. Мислам дека сите шо ги мразат шмизливе биле ненамерно навредени од истите, или едноставно им се болно љубоморни пошо немет лице да се шмизли.

А зш под поимот шмизла ги сметаш сите женски? То вреѓат.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 09, 2009 1:52 pm

REGINA напиша:А шо имате против то женска(шмизла) шо ги омаловажуват глупите луѓе? Имат и такви шо си го заслужват то. И то многу имат.
Колку само паметни шмизли имат, и убај се и привилегирани од сите. Мислам дека сите шо ги мразат шмизливе биле ненамерно навредени од истите, или едноставно им се болно љубоморни пошо немет лице да се шмизли.

и јас неам нишо против нив
ама колку памет требит да имаш за да живејш во некој розов нереален свет и цел свет да ти се вртит околу облека шминка тежина или некои други работи шо не се никаков важен фактор во животот...?
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 09, 2009 5:36 pm

The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:А шо имате против то женска(шмизла) шо ги омаловажуват глупите луѓе? Имат и такви шо си го заслужват то. И то многу имат.
Колку само паметни шмизли имат, и убај се и привилегирани од сите. Мислам дека сите шо ги мразат шмизливе биле ненамерно навредени од истите, или едноставно им се болно љубоморни пошо немет лице да се шмизли.

и јас неам нишо против нив
ама колку памет требит да имаш за да живејш во некој розов нереален свет и цел свет да ти се вртит околу облека шминка тежина или некои други работи шо не се никаков важен фактор во животот...?

нив им е тој фактор важен, тебе можда др ти е поважно во животот Smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 6:59 pm

Тука е битна скалата на вредностите, за секого индивидуално зависи, но генерално гледано, дали е поважно другарството, колегијалноста, хуманоста (кои очигледно шмизлите не ги поседуваат) или шопингот?!
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 09, 2009 8:23 pm

Mary Jane напиша:Тука е битна скалата на вредностите, за секого индивидуално зависи, но генерално гледано, дали е поважно другарството, колегијалноста, хуманоста (кои очигледно шмизлите не ги поседуваат) или шопингот?!

нивни проблем, ти е гајле хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Џајко Чет Апр 09, 2009 8:25 pm

Шмизли се само одна од многуте општествени групи кои се поново создадени и кои не се целосно прифатливи за општеството, па се критикувет. Пример за други такви групи се (народно кажано): металци, раперишта, наркомани, сељани, гејмери... Сите овие се критикувет, некој ги сваќат позитивно, некој негативно. Ист е и случајот со шмизливе.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by METALBOY Чет Апр 09, 2009 8:30 pm

Џајко напиша:Шмизли се само одна од многуте општествени групи кои се поново создадени и кои не се целосно прифатливи за општеството, па се критикувет. Пример за други такви групи се (народно кажано): металци, раперишта, наркомани, сељани, гејмери... Сите овие се критикувет, некој ги сваќат позитивно, некој негативно. Ист е и случајот со шмизливе.
Ме бендиса коментаров и зато ке ти дам едно плусче Very Happy Иначе и јас имав вакво мислење, се разликвет од мнозинството луге и зато добивет вакви епитети Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Angelic Чет Апр 09, 2009 9:31 pm

^ и од мене доби Џајко едно плусче king
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 09, 2009 9:45 pm

Mary Jane напиша:Тука е битна скалата на вредностите, за секого индивидуално зависи, но генерално гледано, дали е поважно другарството, колегијалноста, хуманоста (кои очигледно шмизлите не ги поседуваат) или шопингот?!

хелооооооуууу
шопинг нормалноо Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

tongue tongue tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by REGINA Чет Апр 09, 2009 9:50 pm

kojgode напиша:Љубоморен сигурно не сум, а наврден исто така не сум бил.
Можда дек не си женско? (барем колку шо знам јас за то).
Во нашиов женски свет навреда е и еден незначаен случаен неубав поглед (опуљ). И почвит да се развиват онаја стара приказна дека то е знак на омаловажување, па дека ќе и ги ископат очите и други поморбидни работи не би сакала да ги истакнам. Сепак се работит за некоја навреда (џо погледот) и тука се јавуват и омразата- шмизли/нешмизли.
The Breaking Dawn напиша:и јас неам нишо против нив
ама колку памет требит да имаш за да живејш во некој розов нереален свет и цел свет да ти се вртит околу облека шминка тежина или некои други работи шо не се никаков важен фактор во животот...?
Светот ако е розов незначит дек е нереален, туку дека го посматраш од оптимистички агол. А на женско шо требит уствари да го интересират ако не не интересирет горенаведениве работи?
Mary Jane напиша:Тука е битна скалата на вредностите, за секого индивидуално зависи, но генерално гледано, дали е поважно другарството, колегијалноста, хуманоста (кои очигледно шмизлите не ги поседуваат) или шопингот?!
пример еве лично за мене:според напишаноно, другарувам, колегијална сум, хумана сум (то е за нешмизла и ми се многу битни работи) ама и неможам да живеам без шопинг (то е за шмизла и то ми е многу битна работа). Шмизливе не се толку ограничени во мозокон колку шо ги прајте, само на некои работи им придавет поголемо значење отколку шо требит, каков шо е случајот со шопингот. Ама женско без волја за шопинг?!?!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шмизли. - Page 5 Empty Re: Шмизли.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот