Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

+12
The Breaking Dawn
Angelic
Marej
pankerishte
Рокси
Болиглава
Punk
ноунејм
Џајко
Bleak
zzz
METALBOY
16 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 02, 2009 9:22 pm

Рокси напиша:Абе имат разлика меѓу стариве и новиве, нормално, али сите земет/земале пари на еден или друг начин од музиката шо ја прает

е да ама имат групи шо првенствено свирет и создавет нешо заради самите себе а после ак им се свиѓет на народов заработвет од то
то веке не е комерцијала Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Џајко Чет Апр 02, 2009 9:22 pm

Punk напиша:
Рокси напиша:ако прајме муабет за комерцијала СИТЕ се комерцијала, та старите, та новите
појкето стари бендој не се комерцијала. мислиш дека во 60тите имало комерцијала ко шо имат денес и сите свиреле за пари?
Директен пример се ац дц сеа ќе имет концерт Белград карта е 130 евра! Па и да не биле комерцијала, сега се.


Последната промена е направена од Џајко на Чет Апр 02, 2009 9:23 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : саав)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Angelic Чет Апр 02, 2009 9:27 pm

Џајко напиша:Директен пример се ац дц сеа ќе имет концерт Белград карта е 130 евра! Па и да не биле комерцијала, сега се.


сега е друг свет.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Рокси Чет Апр 02, 2009 10:16 pm

A поимот комерцијала мислам дека во секое време бил/е/ќе остане ист... времето немат врска со то
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Angelic Чет Апр 02, 2009 10:17 pm

Ок... значит прашањево е кој се поинтересни - дали старите или новите групи....

и мене поинтересни ми се старите.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by METALBOY Чет Апр 02, 2009 10:56 pm

Можда ојдовме малу офтопик, смо ке напоменам дека имам гледано, слушано и читано интервјуа од ац дц и без двоумење свиреа од кејф, а сега, сега се гледат дека се комерцијала, колку години имет 50 или појке? Јас мислам дека до 50 години ке ти поминит ќејфот, да недолжам мислам ја свативме поентата и сега можиме да се вратиме на темава, ако нејките пишите комерцијала, јас ја создадов темава, јас ве оставам, консултирајте се со администраториве и шо сакате пишите толку одмене, позз
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by NaTiChka Пон Апр 06, 2009 12:47 pm

старите секако

ама не ги навредвите новиве зш имат и некој ептен фини шо се ко Linkin Park, Evanescensе, Coldplay, Maroon 5 , овај онај и така ... иако овие појке се кон alternative rock Smile
NaTiChka
NaTiChka
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 15
Хоби(работа) : Шетање, спиење и мсн
Забавен? : шо прајш муабет :о

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Marej Пон Апр 06, 2009 12:50 pm

NaTiChka напиша:старите секако

ама не ги навредвите новиве зш имат и некој ептен фини шо се ко Linkin Park, Evanescensе, Coldplay, Maroon 5 , овај онај и така ... иако овие појке се кон alternative rock Smile
Те молам Колдплеј не ги ставај во исти кош со тие срањата други.
И не се нови! Ах шо ти прајт антена5.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by NaTiChka Пон Апр 06, 2009 12:55 pm

ам океј де грешка .... ај ги редам во стари Smile
NaTiChka
NaTiChka
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 15
Хоби(работа) : Шетање, спиење и мсн
Забавен? : шо прајш муабет :о

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by katusch Сре Jул 01, 2009 12:10 am

NaTiChka напиша:старите секако

ама не ги навредвите новиве зш имат и некој ептен фини шо се ко Linkin Park, Evanescensе, Maroon 5 , овај онај и така ... иако овие појке се кон alternative rock Smile

се согласвам Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Page Сре Jул 01, 2009 12:14 am

Темава во мајтап и шеги е ставена или да не се смејам?
Што е работава?
ко прво, прашањето не заслужува одговор, од причина многу едноставна. Rock and roll, hard Rock, Blues Rock, Heavy Metal, Doom Metal, и слични гранки на дрвото наречено Р О К се своевидна одлика на периодот од 1960 - 1980. Потоа се е крш. Галама. Катастрофа. Не дека после 1980 година нема добри бендови и добри звуци, има, ама сето тоа се од бендови создадени пред 1980 година (KISS на пример или Џудас Прист и тн) Другото се е катастрофа.
И затоа, не знам како можите да ги ставите “групи“ како Линкин парк, марун 5 или други глупи створења во рок бендови.
Која логика?
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Angelic Сре Jул 01, 2009 12:40 am

^oва е одговор.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Ace Frehley Пон Фед 08, 2010 1:41 pm

се сложувам со пејџ,неможе да се направи споредба меѓу некогашниот и сегашниот рок бидејќи сегашниов рок,ако воопшто може да се нарече рок,а не може но ајде нека се пофалат другине што ќе ми речат јас слушам рок. не е рок заш некој пуштиле долги коси напишале дебилни текстови,стајле некоја мека музика,два-три рифа и се фалат ние сме рокери,не, тоа не е рок

Ace Frehley
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Angelic Вто Фед 09, 2010 2:53 am

^ Фрили... ти не си нормален шо си на форумов воопшто. Иначе по годините те познав Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Icon_cool
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? - Page 2 Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот