Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

+12
The Breaking Dawn
Angelic
Marej
pankerishte
Рокси
Болиглава
Punk
ноунејм
Џајко
Bleak
zzz
METALBOY
16 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 1:04 pm

Морав да го поставам ова прашање, зошто стариве се пред пензионирање, а според мене нема кој да ги замени, последно шо се формираја некој за нишо не ги бива. Секој коментар е добредојден. Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by zzz Саб Мар 21, 2009 5:06 pm

старите секако мене ретко некоја нова група да ми се свиѓат
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 5:20 pm

Дефинитивно старите... од Новите .... нови ги рачунам после 1990 шо се формирани од ниф подобри: 3 Doors Down, Placebo, итн не ми теквет други...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Џајко Саб Мар 21, 2009 5:23 pm

Старите се класики, новиве не го свирет баш истиот рок. Некој си нју вејв свирет, рок ама модернизиран малце.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by ноунејм Саб Мар 21, 2009 6:32 pm

Џајко напиша:Старите се класики, новиве не го свирет баш истиот рок. Некој си нју вејв свирет, рок ама модернизиран малце.

да.. и многу ми се бендисува тој нју уејв
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Punk Саб Мар 21, 2009 6:37 pm

старите нормално.. новиве не ги сакам, сите се комерцијала тешка
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 10:16 pm

Punk напиша:старите нормално.. новиве не ги сакам, сите се комерцијала тешка
во потполност се согласувам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Џајко Саб Мар 21, 2009 11:01 pm

Глупости зборвите, имат нови шо не се комецијала и то премногу. Сеа ако вие не ги знајте...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by ноунејм Нед Мар 22, 2009 1:23 am

Џајко напиша:Глупости зборвите, имат нови шо не се комецијала и то премногу. Сеа ако вие не ги знајте...
многу нормално
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Болиглава Нед Мар 22, 2009 2:32 am

METALBOY напиша:во потполност се согласувам Very Happy

ноунејм напиша:многу нормално

Апсолутно. Wink
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Punk Нед Мар 22, 2009 12:18 pm

Џајко напиша:Глупости зборвите, имат нови шо не се комецијала и то премногу. Сеа ако вие не ги знајте...
нормално дека имат шо не се комерцијала ама не се ни малку ко стариве бендој
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Рокси Нед Мар 22, 2009 1:43 pm

Старите бендови ги поштовам мн појке, новиве и ретко кој ги слушам, немаат оригиналност
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 3:34 pm

Punk напиша:
Џајко напиша:Глупости зборвите, имат нови шо не се комецијала и то премногу. Сеа ако вие не ги знајте...
нормално дека имат шо не се комерцијала ама не се ни малку ко стариве бендој
Ај кажи ми 5 нови бендој шо не се комерцијала и не ти се ко стариве, молим те!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 8:14 pm

Џајко напиша:
Punk напиша:
Џајко напиша:Глупости зборвите, имат нови шо не се комецијала и то премногу. Сеа ако вие не ги знајте...
нормално дека имат шо не се комерцијала ама не се ни малку ко стариве бендој
Ај кажи ми 5 нови бендој шо не се комерцијала и не ти се ко стариве, молим те!
очигледно нема да ти кажит, туку да продолжиме до кј шо застанавме Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 10:00 pm

ау сеа видов.. ногу имат такви во секој правец ама никој не мојт да го постигнит она шо го имет постигнато стариве.. ево на пример ниеден бенд немат да го постигнит то шо го постигнале битлси, дорс, рамоунс и ногу други. А дека имат добра музика и сега имат
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 11:12 pm

Да има бендови од понов период па и од крај на 90ти што се мн океј и јаки и направиле слава и сл.
Најчесто се работи за Хардкорот ако сум добро упатен.Мислам дека Џајко ке се сложит за мене.
А рок и метал бендови од понов период ги има,али не се толку добри според мене,најчесто поради продукцијата.
Замислете порано снимале лудиве на т.н дрвени миксети испокршени и иставале ремек дела со пригушени снимки и мн подобри.Сега се е модернизирано и никој не може да го истајт тој олд скул звук.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 11:37 pm

pankerishte напиша:Да има бендови од понов период па и од крај на 90ти што се мн океј и јаки и направиле слава и сл.
Најчесто се работи за Хардкорот ако сум добро упатен.Мислам дека Џајко ке се сложит за мене.
А рок и метал бендови од понов период ги има,али не се толку добри според мене,најчесто поради продукцијата.
Замислете порано снимале лудиве на т.н дрвени миксети испокршени и иставале ремек дела со пригушени снимки и мн подобри.Сега се е модернизирано и никој не може да го истајт тој олд скул звук.
на ова мислев Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 11:45 pm

Старите, ради времето, духот, карактерот и чистиот квалитет.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Џајко Сре Мар 25, 2009 1:51 pm

Punk напиша:ау сеа видов.. ногу имат такви во секој правец ама никој не мојт да го постигнит она шо го имет постигнато стариве.. ево на пример ниеден бенд немат да го постигнит то шо го постигнале битлси, дорс, рамоунс и ногу други. А дека имат добра музика и сега имат
Па не мојт да го постигнит нормално зш то е веќе постигнато, не мојт некој по втор пат да откријат радио. Во секое време имат музика шо е револуционерна, во то време то била рок музиката и зато сега ниту еден рок бенд не мојт да е толку славен и толку познат зато шо времето на рок музиката е поминато, исто како шо е поминато и времето на радиото...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 11:21 pm

Дефинитивно старите бендој.

Новите се.. само за комерцијала без некоја вредна суштина.. нормално има и некои исклучоци.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Рокси Чет Апр 02, 2009 4:54 pm

ако прајме муабет за комерцијала СИТЕ се комерцијала, та старите, та новите
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by METALBOY Чет Апр 02, 2009 5:28 pm

Дека сите земет пара, земет, ама мислам дека се мисли на то дали свирет со кејф или колку да заработет пари и сл.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 02, 2009 5:53 pm

Рокси напиша:ако прајме муабет за комерцијала СИТЕ се комерцијала, та старите, та новите
имат некои шо не се Shocked
ама ретки се
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Punk Чет Апр 02, 2009 6:54 pm

Рокси напиша:ако прајме муабет за комерцијала СИТЕ се комерцијала, та старите, та новите
појкето стари бендој не се комерцијала. мислиш дека во 60тите имало комерцијала ко шо имат денес и сите свиреле за пари?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Рокси Чет Апр 02, 2009 7:03 pm

Абе имат разлика меѓу стариве и новиве, нормално, али сите земет/земале пари на еден или друг начин од музиката шо ја прает
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи? Empty Re: Кои се поинтересни новите или старите Rock/Metal групи?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот