Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобри машки вокали

+18
Angelic
METALBOY
kirce
The Breaking Dawn
TONI
pankerishte
Рокси
Mary Jane
Milan
Mule
kojgode
tHeJunKy
Болиглава
Bleak
Punk
Marej
Lastojca
Master
22 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Marej Саб Jул 04, 2009 4:34 pm

John Mayer, Oliver Dragojevich, Layne Staley (RIP)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Angelic Саб Jул 04, 2009 8:21 pm

Јim Morrison. Aгресивност, жива движечка сила, смиреност, опуштеност.. Јim.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Page Саб Jул 04, 2009 9:08 pm

Rainbow* напиша:Јim Morrison. Aгресивност, жива движечка сила, смиреност, опуштеност.. Јim.

Се сложувам со тебе. Многу специфичен и харизматичен глас!
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Џајко Нед Jул 05, 2009 2:34 am

Rainbow* напиша:Јim Morrison. Aгресивност, жива движечка сила, смиреност, опуштеност.. Јim.
многу acid :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Jordison Пон Jул 06, 2009 1:35 pm

Phil Anselmo!!
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Рокси Пон Jул 06, 2009 2:55 pm

Можит не е најдобар, ама имал прекрасен глас, David Ruffin, еден од членовите на најдобрата црнечка група во времето на битлси, The temptations.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Рокси Саб Jул 11, 2009 9:57 am

Брус Дикинсон бе никој не го спомна.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Page Саб Jул 11, 2009 11:58 am

Рокси напиша:Брус Дикинсон бе никој не го спомна.

Еве јас ќе го споменам во една прелиминарна (ради реда) листа на најдобри вокали

1. Џон Ленон
2. Роберт Плант
3. Клаус Мајне
...
..
..
..
488. Пол Ди'Aно
489. Брус Дикинсон
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Рокси Саб Jул 11, 2009 11:59 am

Многу креативно од твоја страна.
Ама, овде очигледно се работи за субјективност.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Page Саб Jул 11, 2009 12:02 pm

Па?
Која е објективната листа на вокали? Секој си има различен критериум, вкус, барање и слични работи.
Некој Ленон не го сметат ни за 50ти, некој ко мене го сметат за најдобар, некој не ни знајт дека Џон пеел некогаш, а некои пак не можат да распределат кој е Мекартни а кој Ленон. То е муабетот.
Никој никогаш не можи да состави објективна, точна листа на најдобри вокали, оти според што тие би се оценувале?

Дикинсон јас можам да го ставам и подолу од ова место што му го дадов, ти можиш да го ставиш погоре, а некој најгоре. Тоа е факт, и така ќе остане
Се до крајот на светот
Smile
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Рокси Саб Jул 11, 2009 1:28 pm

Јас не го порекнав тоа. Surprised
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by tHeJunKy Пон Сеп 28, 2009 1:28 am

Jordison напиша:Phil Anselmo!!

така видиш Smileево доказ Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали - Page 2 Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот