Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предрасуди за машки и женски

+7
Marej
grgrgr
Болиглава
Alexandra
kojgode
Master
T&T
11 posters

Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Предрасуди за машки и женски

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 7:50 pm

Знам дека вие од трета ова го праевте по социологија на час, ама зш јас не бев, мн би сакала да ги слушнам вашите мислења

какви се женските а какви машките?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 7:50 pm

Мразам предрасуди и немам никакви, исто гледам и на машки и на женски.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 7:52 pm

Кај женскиве најмногу шо ме нервират е 123 сати шопинг то полудвам, а мшкиве се нервирам ко ќе се прает газди она ептен, демек јас ко шо ќе и речам на женска ми така ќе е или нешто слично во тој стил.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 7:53 pm

kojgode напиша:Кај женскиве најмногу шо ме нервират е 123 сати шопинг то полудвам, а мшкиве се нервирам ко ќе се прает газди она ептен, демек јас ко шо ќе и речам на женска ми така ќе е или нешто слично во тој стил.

Имат многу исклучоци.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 7:54 pm

Нормално дек имат. Сегде имат исклучоци. Релативно е све. alien
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Alexandra Вто Јан 27, 2009 8:02 pm

Кај женски ме нервират шмизлење (иако ми имет речено неколку дека и јас сум била,ама НЕ СУМ! xD) а кај машки ко ќе се прает демек кој сум јас.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 8:03 pm

Alexandra напиша:Кај женски ме нервират шмизлење (иако ми имет речено неколку дека и јас сум била,ама НЕ СУМ! xD) а кај машки ко ќе се прает демек кој сум јас.
A воедно и таквите машки најмногу ве палет нели? Со исклучоци де, не се фрлајте одма.Smile
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 8:06 pm

Најмногу ме нервирет машки од типот на Сокол, ама тој е една голема предрасуда.
Женскиве со многу работи ме нервирет ама шо да прам и јас сум женско
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by grgrgr Вто Јан 27, 2009 8:07 pm

Сокол е злато ке ве замолам да не го врегате.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 8:09 pm

grgrgr напиша:Сокол е злато ке ве замолам да не го врегате.


Не го вреѓам,не сфаќајте погрешно.


Последната промена е направена од Master на Вто Јан 27, 2009 8:12 pm. Мислењето е променето 1 пати
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Alexandra Вто Јан 27, 2009 8:10 pm

Болиглава напиша:
Alexandra напиша:Кај женски ме нервират шмизлење (иако ми имет речено неколку дека и јас сум била,ама НЕ СУМ! xD) а кај машки ко ќе се прает демек кој сум јас.
A воедно и таквите машки најмногу ве палет нели? Со исклучоци де, не се фрлајте одма.Smile

Можда на прв пголед ќе ни привлечет појќе внимание ама толку,иначе мене лично појќе ме провлеквет искулирани машки.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Marej Вто Јан 27, 2009 8:11 pm

Predrasudi ZA zenski me nerviret ko na primer ako zenskoto znajt da se kontrolirat e krenato. Me nervirat cuvstvo na dominacija kj maskive, a kj zenskive so nogu golem del mislet dek se fatalno prekrasni... A ne se.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 8:14 pm

Alexandra напиша:Можда на прв пголед ќе ни привлечет појќе внимание ама толку,иначе мене лично појќе ме провлеквет искулирани машки.
Океј, реков имат исклучоци. Од разговор и мало искуство го реков то погоре, зш имам праено муабет со женски и викет дека сакет некој да е подоминантен од нив, алфа мажјак, заштитник... то ти се непишаните закони на природата. Секоја чест на исклучоците(ептен ја отупев со исклучоциве).
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Alexandra Вто Јан 27, 2009 8:18 pm

Хаха
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by sokol Вто Јан 27, 2009 8:50 pm

grgrgr напиша:Сокол е злато ке ве замолам да не го врегате.
хехехеххе фала златце:D некои на форумов изгледа не знает да ги ценет работиве Cool
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 10:03 pm

sokol напиша:
grgrgr напиша:Сокол е злато ке ве замолам да не го врегате.
хехехеххе фала златце:D некои на форумов изгледа не знает да ги ценет работиве Cool

ако некојпат иам можност да те запознаам подобро, би те ценела Neutral
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 10:11 pm

Морам да интервенирам да не дојт до забуна...
Имено членовите sokol и grgrgr 90% од нивните постови се заебанции, така да сватете ги истите како такви а не како сериозни мислења.
Благодарам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 10:12 pm

Џајко напиша:Морам да интервенирам да не дојт до забуна...
Имено членовите sokol и grgrgr 90% од нивните постови се заебанции, така да сватете ги истите како такви а не како сериозни мислења.
Благодарам.
Фала шо објасна. Ај сега назад на темава, барем ова не усервете ја.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by комшивка Вто Јан 27, 2009 11:12 pm

Отсекогаш постоеле и ќе постојат, во сите сфери од животов. И двата пола имет и позитивни и негативни страни. Машкиве како посилен пол вистина си сакет да се прает џекој (и кај голем процент од нас им успеват да се по кул да не речам Very Happy ), ама некој се подзаборавет во кревање на цената, ама кој високо лета ниско паѓа така да најдобро е да си бидиме свои и тоа што сме.. (малце забегав од темава ама не замервете)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by grgrgr Сре Јан 28, 2009 12:19 am

Болиглава напиша:
Фала шо објасна. Ај сега назад на темава, барем ова не усервете ја.
Уживај го имаш мојот збор.Сигурна сум дек мн ти значит

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 3:00 am

Предрасудите се многу опасна работа. Не треба човек да се занимава со нив зашто ќе се запусти за цел живот.

Не ме нервира ко ќе ми речат дека сум шмизла, само се запрашувам од каде тој опис за мене. Па и да сум, што е страшно, не е крај на светот...Одамна решив да не се нервирам кога ќе ми речат дека сум бубалица, затоа што и тоа не сум, а тој збор веќе ја изгуби својата првобитна смисла. Се нервирам кога мислат дека сум мала, а имам 16 години.
Морам да признам дека иако не сакам, сепак имам во себе некои свои предрасуди кои се сведени на минимум. На пример, дека машките беспотребно се прават џекови во одредени ситуации, дека женските многу паничат и премногу импулсивно си ги искажуваат своите емоции, дека машките почесто донесуваат избрзани одлуки (и тоа е со цел за да се покажат), дека женските се попаметни во одредени ситуации (а поради тоа машките жалат)...толку ми текна засега...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди за машки и женски Empty Re: Предрасуди за машки и женски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот