Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобри и најутка трансфери

+2
Master
Gangi
6 posters

Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:55 pm

Прееска читав дека Манчестер Сити поудиле сума од 108 милиона фунти за Кака и дека тој многу тешко би ја одбил оваа понуда бидејки добива 10 милиона само Кака.И тоа би бил еден од најголемите(по сума) трансфери во историјата на фудбалот.Инаку најголемиот трансфер го држи Зидан од 2001 кога од Јувентус премина во Реал Мадрид за 75 милиони евра.
Најутнат трансфер јас мислам дека е Шевченко од Милан во Челзи и Газика Мендиета од Валенсија во Лацио.има и др ама не ми текнува поз
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Master Саб Јан 17, 2009 11:48 pm

Gangi напиша:Прееска читав дека Манчестер Сити поудиле сума од 108 милиона фунти за Кака и дека тој многу тешко би ја одбил оваа понуда бидејки добива 10 милиона само Кака.И тоа би бил еден од најголемите(по сума) трансфери во историјата на фудбалот.Инаку најголемиот трансфер го држи Зидан од 2001 кога од Јувентус премина во Реал Мадрид за 75 милиони евра.
Најутнат трансфер јас мислам дека е Шевченко од Милан во Челзи и Газика Мендиета од Валенсија во Лацио.има и др ама не ми текнува поз


Леле ак ојт онај глупион Кака во ман сити ќе се убијам, глупости бре.
Најутка трансфер(ако мојт така да се наречит) беше Бекам од Реал во Америка некаде(ни името не му го знам на клубот)
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by mitan Нед Јан 18, 2009 11:19 am

Gangi напиша:Леле ак ојт онај глупион Кака во ман сити ќе се убијам, глупости бре.
Најутка трансфер(ако мојт така да се наречит) беше Бекам од Реал во Америка некаде(ни името не му го знам на клубот)
Galaxy...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 12:08 pm

mitan напиша:
Master напиша:Леле ак ојт онај глупион Кака во ман сити ќе се убијам, глупости бре.
Најутка трансфер(ако мојт така да се наречит) беше Бекам од Реал во Америка некаде(ни името не му го знам на клубот)
Galaxy...**


tnx!;] толку е глупо имево шо неможам да го запамтам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by mitan Нед Јан 18, 2009 12:39 pm

ххххх.....нишо
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Bukic Нед Јан 18, 2009 10:28 pm

Gangi напиша:Прееска читав дека Манчестер Сити поудиле сума од 108 милиона фунти за Кака и дека тој многу тешко би ја одбил оваа понуда бидејки добива 10 милиона само Кака.И тоа би бил еден од најголемите(по сума) трансфери во историјата на фудбалот.Инаку најголемиот трансфер го држи Зидан од 2001 кога од Јувентус премина во Реал Мадрид за 75 милиони евра.
Најутнат трансфер јас мислам дека е Шевченко од Милан во Челзи и Газика Мендиета од Валенсија во Лацио.има и др ама не ми текнува поз

све на све се 243 милиони фунти понудиле околу 108 милиони фунти и целосно отплаќање на
петгодишниот договор од 75 милиони фунти, плус клаузула со која Милан
во наредните две години ќе добие 60 милиони фунти.милан се согласил ама друга пречка сега бил татко му на кака незнам точно која причина а со се однесвит до мене кај сакат нека ојт следната година врска ке немат ко со е сега роналдињо
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 12:36 am

хехе сепак кака останвит во милан дефинитивно и добар потег мислам од страна на кака зш манчестер сити никогаш немат да освоет ПЛ покрај ман јунајтед челзи арсенал ливерпул го зедоа само белами ман сити засега
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by IL MIGLIORE Сре Јан 21, 2009 2:31 pm

Па ке останит шо ке прајт нормално знјат кај е најубо да си играт.
Милан бе се знајт закон. А за најутка трансфери Шевченко да убедливо, а ова лето Кварезма убедливо најутка трансфер од Порто во Интер.

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Најутка и најјаки трансфери

Пишување by bojan_acm Чет Јан 22, 2009 1:28 pm

Шевченко,Бербатов,Кварезма--најутка трансфери,ааа за најјаки трансфери Кака од Сао пауло во Милан,Пато од Интернационал во Милан,Роналдо од Спортинг во Ман. Јунајтед и мн др :D
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 10:49 pm

bojan_acm напиша:Шевченко,Бербатов,Кварезма--најутка трансфери,ааа за најјаки трансфери Кака од Сао пауло во Милан,Пато од Интернационал во Милан,Роналдо од Спортинг во Ман. Јунајтед и мн др :D
бербатов не е толку утка колку шо мислите....досеа му умат 6 бода донесено на манчестер си голој во 90 минута и не ми теквит во кој куп со неговиот гол манчестер ојде понатака...можда не е стрелец ко шо се очеквеше ама не е за фрљање...ке си му дојт времето...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Gangi Пон Мар 02, 2009 12:49 pm

торес од атлетико во ливерпул, после деко е топ трансфер од порто во барса...има мн..актуелниот бекам во милан шо ја мислев ќе биде тешка утка испадна топови трансфер
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри и најутка трансфери Empty Re: Најдобри и најутка трансфери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот