Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

+4
Болиглава
T&T
Master
malina
8 posters

Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 12:58 am

Јас сум во врска веќе 3 години и сум за долги врски.Според мене долгата врска имат многу предности за разлика од кратката врска и мислам дека долгата врска не носит никакви недостатоци .Вие ?

Ме интересират мислење од слободните и како тие размислуваат на оваа тема дали ги подржаваат долгите врски или и тие се едни од тие кои кометираат дека долгите врски не се за младите ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 1:06 am

Имав долга врска - 1 година и 9 дена.
Предности - научив шо е љубов и научив да сакам.
Недостатоци - како што и Малина предпостави сеуште сме млади за долги и сериозни врски. Барем јас после таа врска така се почувствував.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:10 am

Јас не се согласувам во нешто со тебе.Мислам дека сме доволно возрасни за такви врски ама зато сите си имет различно мислење Laughing
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by T&T Сре Фед 11, 2009 1:13 am

Во врска сум веќе 1 година и 3 месеци

Предности-прв пат во животов љубам
Недостатоци-Се плашам од то да љубам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:14 am

Не се плаши,уживај Laughing хехехеххехе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 1:18 am

Малина извини ама еден ден ќе сфатиш дека не си во право. Не мислам дека твоето тврдење не е точно. Ама мислам дека не си достојна да држиш лекции на тие кои, не ме сфајќај погрешно, се поискусни (во смисла ги искусиле последиците и недостатоците).
Ти си сеуште во таа долгогодишна врска и се разбира дека ќе ти е убаво, но што ќе се случи ако утре, недај боже, таа врска се раскине?
Тогаш ќе си согледаш работите од подруг агол и поинаку ќе размислуваш.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Болиглава Сре Фед 11, 2009 1:19 am

Master напиша:Малина извини ама еден ден ќе сфатиш дека не си во право. Не мислам дека твоето тврдење не е точно. Ама мислам дека не си достојна да држиш лекции на тие кои, не ме сфајќај погрешно, се поискусни (во смисла ги искусиле последиците и недостатоците).
Ти си сеуште во таа долгогодишна врска и се разбира дека ќе ти е убаво, но што ќе се случи ако утре, недај боже, таа врска се раскине?
Тогаш ќе си согледаш работите од подруг агол и поинаку ќе размислуваш.
Во право си за последниов дел и поради тоа сум за пократки врски ама никогаш неможеш однапред да зацрташ колку време ќе одите и слично.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:20 am

Искрено не размислувам за то само уживам,го користам секој момент и сакам.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 1:24 am

Така е најдобро.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:24 am

Користам се шо имам до максимум,а ко ќе требит да си дојт то шо викаш ќе си дојт засега само се препуштам на љубовта Very Happy
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 1:29 am

Епа уживај си тогаш и не се секирај!!!Ја знајш онаа - то шо е твое.....да не продолжувам. Јас научив многу од таа долга врска и сега се обидувам да го практикувам тоа.

Кај тебе мислам дека немат потреба од секирации и песимизам. Дечкоти е златно дете така да немат потреба од јадови и секирации.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:31 am

А фала фала знам знам и не се секирам воопшто,ама ти многу некако ми го фалиш хехехехехехехеххе Very Happy Very Happy Very Happy Дан требит да почнам да се секирам хехехехех се зезам Very Happy
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 1:33 am

Хехе! Не бе уба работа! Тој ми е само соученик и другар, а и не е мој тип.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 2:43 am

Најдолга врска... 1 година и шо знам сакам долга врска баш во овај период да иам ама тешко ојт последниве три врски беа 4 месеци, 2 и пол месеци, месец и пол и тка Shocked Безврска ми е некако вака а темава убава е ама за долга врска за да имат предности морат да ја најш правата личност за то и така I love you
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Наташа Сре Фед 11, 2009 2:55 pm

Master напиша:Малина извини ама еден ден ќе сфатиш дека не си во право. Не мислам дека твоето тврдење не е точно. Ама мислам дека не си достојна да држиш лекции на тие кои, не ме сфајќај погрешно, се поискусни (во смисла ги искусиле последиците и недостатоците).
Ти си сеуште во таа долгогодишна врска и се разбира дека ќе ти е убаво, но што ќе се случи ако утре, недај боже, таа врска се раскине?
Тогаш ќе си согледаш работите од подруг агол и поинаку ќе размислуваш.

Не мојш да си го скратиш задоволството да сакаш и да биш сакана, само заради глуп страв од раскинвење и од то да бидиш повредена. Требит само да се препуштиш, а не да се устручаваш... Пубо е да имаш и долга врска и да сакаш, иако можда на крај ќе се разделите, отколку да раскинвиш чим осетиш дек почвиш да сакаш и да избегаш ко кукавица. Бар според мене bounce
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 4:27 pm

Наташа напиша:
Master напиша:Малина извини ама еден ден ќе сфатиш дека не си во право. Не мислам дека твоето тврдење не е точно. Ама мислам дека не си достојна да држиш лекции на тие кои, не ме сфајќај погрешно, се поискусни (во смисла ги искусиле последиците и недостатоците).
Ти си сеуште во таа долгогодишна врска и се разбира дека ќе ти е убаво, но што ќе се случи ако утре, недај боже, таа врска се раскине?
Тогаш ќе си согледаш работите од подруг агол и поинаку ќе размислуваш.

Не мојш да си го скратиш задоволството да сакаш и да биш сакана, само заради глуп страв од раскинвење и од то да бидиш повредена. Требит само да се препуштиш, а не да се устручаваш... Пубо е да имаш и долга врска и да сакаш, иако можда на крај ќе се разделите, отколку да раскинвиш чим осетиш дек почвиш да сакаш и да избегаш ко кукавица. Бар според мене bounce


и двете сте во право....то со долгите врски мислам дека немат врска со годините...зависит од луѓето... Very Happy Very Happy Very Happy
јас толку долго би издржала ако со тој шо сум никој ден не ми личит на претходниот Very Happy Very Happy ако е се исто цело време...не е тој филингот
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 10:01 pm

Наташа напиша:
Master напиша:Малина извини ама еден ден ќе сфатиш дека не си во право. Не мислам дека твоето тврдење не е точно. Ама мислам дека не си достојна да држиш лекции на тие кои, не ме сфајќај погрешно, се поискусни (во смисла ги искусиле последиците и недостатоците).
Ти си сеуште во таа долгогодишна врска и се разбира дека ќе ти е убаво, но што ќе се случи ако утре, недај боже, таа врска се раскине?
Тогаш ќе си согледаш работите од подруг агол и поинаку ќе размислуваш.

Не мојш да си го скратиш задоволството да сакаш и да биш сакана, само заради глуп страв од раскинвење и од то да бидиш повредена. Требит само да се препуштиш, а не да се устручаваш... Пубо е да имаш и долга врска и да сакаш, иако можда на крај ќе се разделите, отколку да раскинвиш чим осетиш дек почвиш да сакаш и да избегаш ко кукавица. Бар според мене bounce

Уживај во нештото до крај зш не знајш кога ќе е крајот како шо не знајш и кога ќе умриш. Според мене да ја прекиниш врската зш си почнала да сакаш е исто шо и да се самоубијаш зш ти се разубавил животот tongue мислам глупо е ... Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Angelic Пет Окт 16, 2009 4:16 pm

темава во Љубов и секс требат да е Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Icon_sad
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци? Empty Re: Најдолга врска која сте ја имале и кои се нејзините предности,а кои нејзините недостатоци?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот