Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали би простиле неверство?

+34
p4eli4ka
Ivana
RoTkViCa
Болиглава
zzz
METALBOY
ноунејм
lela
Gallowsraven
Obibos
Џајко
James Bomb
Lucybell
FalcoN eYe
комшивка
мирАл
Mary Jane
Lastojca
REGINA
malina
The Breaking Dawn
Master
Ludi Milojko
Bleak
Alexandra
kojgode
Marej
hollow
mitan
корун
TONI
PhiLL * E
misticnata
T&T
38 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by мирАл Сре Фед 11, 2009 9:06 pm

Не би простил неверство!!! Шо имат со друг ак ојт со мене!
Мразам некој ко ќе мамит, појќе сакам некој ко ќе е искрен со мене!!! Да ми кажит дек сакат со друг така можит(пред да напрајт нешо), после нек кршит гла!!! Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 31
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by комшивка Пон Фед 16, 2009 5:39 pm

па не би простила. ако е искрен и ако ме почитуват, и ако ми значит многу ќе поминам преку то колку за да останам во врска и да не дојт до нешто поголемо. зборвам за врска барем месец да трајт. ако е нешто посериозно ќе размислам иако и да простам немат никогаш да заборавам. а ако не е сериозна врската.. добра причина за крај, за таков партнер се наоѓат во секое време...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by FalcoN eYe Саб Фед 21, 2009 5:29 pm

јас би простил...затоа што сеуште сме деца за толку озбилни врски,а за покасно од ко ке се оформит фамилија тогаш изгледа ке немат прошка...(ке видиме...само да сме здрави и живи)
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Lucybell Саб Фед 21, 2009 7:47 pm

FalcoN eYe напиша:јас би простил...затоа што сеуште сме деца за толку озбилни врски,а за покасно од ко ке се оформит фамилија тогаш изгледа ке немат прошка...(ке видиме...само да сме здрави и живи)

ќе простиш зш сме деца или зш и ти изневервиш?
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 31
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by FalcoN eYe Саб Фед 21, 2009 8:19 pm

Lucybell напиша:
FalcoN eYe напиша:јас би простил...затоа што сеуште сме деца за толку озбилни врски,а за покасно од ко ке се оформит фамилија тогаш изгледа ке немат прошка...(ке видиме...само да сме здрави и живи)

ќе простиш зш сме деца или зш и ти изневервиш?

исто ти е...колку шо знам дека и јас сум дете...не викам дека неам изневерено ама сепак и простувам...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by James Bomb Чет Фед 26, 2009 11:06 pm

МА немат шанси! За проствење господ барајте го иако мислам дека не постојт :D
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Џајко Пет Фед 27, 2009 1:17 am

Би простил и би очеквел да ми простет :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 32
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Obibos Пет Фед 27, 2009 3:58 am

Неверство?! ама и убиство после то bom
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 32
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Gallowsraven Пет Мар 13, 2009 3:50 pm

Никоаш не би простила ма шо сакат нека е. Секоаш имат оправдување, и знам како е да вараш и да ти е криво и се, ама пак не би простила.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 30
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by lela Пет Мар 13, 2009 11:08 pm

FalcoN eYe напиша:јас би простил...затоа што сеуште сме деца за толку озбилни врски,а за покасно од ко ке се оформит фамилија тогаш изгледа ке немат прошка...(ке видиме...само да сме здрави и живи)
Апсолутно те подржувам, па макар јас и во брак да сум со некој можда би простила неверство ама сега нема да се фокусирам на тоа доста е ова размислување! Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by ноунејм Нед Мар 15, 2009 1:57 pm

зависи од приликата.. и од девојчето
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 29
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 12:25 pm

еднаш
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by zzz Пет Мар 20, 2009 12:38 pm

не!
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Болиглава Пет Мар 20, 2009 1:25 pm

Зависно од околностите и момичето.


Последната промена е направена од Болиглава на Пет Мар 20, 2009 1:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 1:26 pm

никогаш...!!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Ivana Нед Мар 22, 2009 8:18 pm

Не ама ак ми кажит типот дек ме изневерил, ке останиме барем другари а во спротивно ак дознам од некој друг....е тогаш незнам...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by p4eli4ka Нед Мар 22, 2009 8:24 pm

до сега не ми се имат десено такво нешто...ама во секој случај ги подржавам тони и корун и којгоде....се сложвам со нивните мисленја...а ако ми се десит такво нешто мн би размислувала..хаха

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by sweet Саб Апр 04, 2009 8:05 pm

па би простила ако имат стварно некое добро оправдување мада не ми се вервит да имат убо оправдување...и то ќе му простам ако мн го сакам...секој прајт грешка...тој шо не грешел нека го фрлит првиот камен Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 8:14 pm

Имам опростено дека тој ми кажа. (мала, наивна, заљубена)

Ама дали вредит да се опростит неговата/нејзината слабост? Дали?

во секој случај не. Затоа внимавајте шо прајте..... Во тој случај себе си треба да си се сакате повеќе а не спотивното.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by sokol Нед Апр 19, 2009 7:51 pm

па најверојатно не би простил ама за секој случај би ги разгледај околностите
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 10:38 am

kojgode напиша:Само таја ак ми кажит. И за висит која е ако е некоја пачавра шо мислам пак дек ќе ме изневерит немат шанси, ама ако мислам дека е добра и грешка било нешто ова она тоаш да.
да, и јас се сложвам...и многу мразам ко ке дознајш дека те изневерил и упорно несакат да признајт Evil or Very Mad ..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Angelic Вто Мај 19, 2009 1:50 pm

^ да - то е најтрагичното. Кога имал/а храброст тоа да го напрајт.. зш немат храброст да признајт? scratch
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? - Page 2 Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот