Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали е мувањето понижување?

+26
REGINA
misticnata
sokol
Jas**
Master
Ludi Milojko
корун
kojgode
grgrgr
lela
TONI
Bleak
Lastojca
STIFLER
T&T
Mary Jane
The Breaking Dawn
МаКсач
комшивка
Болиглава
Lucybell
FalcoN eYe
malina
Alexandra
A GiRL
Наташа
30 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Дали е мувањето понижување?

Пишување by Наташа Саб Фед 07, 2009 8:06 pm

Шо мислите?
Мувањето е заради шо имате ногу обврски, па не ви требат уш една, не сте сигурни шо сакате, не сте доволно затрескани, од различни градој сте?
Или само сакате да бидете слободни за други партнери/ки и само си го пополнувате времето дур не наидит некој?
И то шо е темава накрај, дали ви е понижувачки само да се мувате?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 8:35 pm

Искрено јас не сакам така-само мување,не ни практикувам Razz
шо знам би се чуствувала искористена на некој начин,како да сум му била на машкото само објект кој му ја разубајл вечерта,колку да не му е досадно...нз јас сум појќе ако веќе си решила да напрајш нешто со некого,(мислиш дека вредит чоекот)нека бијт малце посериозно.Ова мое мислење,а не велам дека немат и женски шо неќет обврски.Мада јас под зборот дечко не подразбирам обврска,туку човек со кој ке се релаксираш и ќе уживаш во времето поминато со него.Кој ке ти е пријател пред се,а после се останато... alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Alexandra Саб Фед 07, 2009 8:38 pm

Мене ми е глупо,а за понижување секој различно мислење имат.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 8:39 pm

не го одобрувам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by FalcoN eYe Саб Фед 07, 2009 8:56 pm

јас мислам дека најголемиот дел од машките се муваат само за да бидат слободни и за други партнерки и да си го пополнат времето за да не им биде досадно,а додека најголем број од женските го прават тоа заради што не се сигурни шо сакаат,па од ко ќе се измуваат потоа мислат шо да прават со партнерот.Секако дека не е понижувачки само да се мувам...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:00 pm

Не е понижување кога би се мувал/а 1-2 пати ,ама да се муваш секоја вечер то е понижување според мене
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Lucybell Саб Фед 07, 2009 9:04 pm

Знам што сакам, немам обврски, од ист град сме, доволно затрескани... ама сум повеќе за мување отколку за врска. Нашето не е чекање добра прилика туку излегуваме кога можеме, кога сме расположени. Верни сме (колку што знам). Му верувам исто како да сме во врска, не морам да му кажувам на кој сум напишала порака или кој ми се јавил. Со дечко обично се случуваат и расправии зошто не излезеш со мене туку со другарки, зошто одиш кај другар ти дома...
Искрено, подобро се чувствувам сега отколку кога бев во врска.


И да, не ми е воопшто понижување!

malina напиша:Не е понижување кога би се мувал/а 1-2 пати ,ама да се муваш секоја вечер то е понижување според мене

со различен/а?
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Болиглава Саб Фед 07, 2009 9:07 pm

Lucybell напиша:Знам што сакам, немам обврски, од ист град сме, доволно затрескани... ама сум повеќе за мување отколку за врска. Нашето не е чекање добра прилика туку излегуваме кога можеме, кога сме расположени. Верни сме (колку што знам). Му верувам исто како да сме во врска, не морам да му кажувам на кој сум напишала порака или кој ми се јавил. Со дечко обично се случуваат и расправии зошто не излезеш со мене туку со другарки, зошто одиш кај другар ти дома...
Искрено, подобро се чувствувам сега отколку кога бев во врска.


И да, не ми е воопшто понижување!
Ова што ти го наведе е пример за опуштена врска. Сепак е врска.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Lucybell Саб Фед 07, 2009 9:09 pm

Болиглава напиша:
Lucybell напиша:Знам што сакам, немам обврски, од ист град сме, доволно затрескани... ама сум повеќе за мување отколку за врска. Нашето не е чекање добра прилика туку излегуваме кога можеме, кога сме расположени. Верни сме (колку што знам). Му верувам исто како да сме во врска, не морам да му кажувам на кој сум напишала порака или кој ми се јавил. Со дечко обично се случуваат и расправии зошто не излезеш со мене туку со другарки, зошто одиш кај другар ти дома...
Искрено, подобро се чувствувам сега отколку кога бев во врска.


И да, не ми е воопшто понижување!
Ова што ти го наведе е пример за опуштена врска. Сепак е врска.


епа добро...
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:10 pm

секој различно гледат на тие работи,а се сложвам со Болиглава дека ова твоево е врска без обврски
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by комшивка Саб Фед 07, 2009 9:46 pm

A GiRL напиша:Искрено јас не сакам така-само мување,не ни практикувам Razz
шо знам би се чуствувала искористена на некој начин,како да сум му била на машкото само објект кој му ја разубајл вечерта,колку да не му е досадно...

зш тебе немат да ти е убо вечерта?

иначе да се сложвам, глупо е секоја "вечер" со различен, ама неам против само мување, а не врска.. некогаш и подобро само мување, отколку да си во врска а да знајш дека те мамит..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by МаКсач Саб Фед 07, 2009 10:21 pm

А не е најдобро да прајш како шо ти е тебе најубо? Не е понижување. Ако ти е тебе убо прај го, и 100 да се, не си убил чоек ако се измуваш Very Happy
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 2:05 am

мене ми е глупо..и јас не го практикувам исто
ак е спонтано ...можда
сакам спонтани работи ама вака демек колку муваторка за една вечер? не Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 2:12 am

Lucybell напиша:Знам што сакам, немам обврски, од ист град сме, доволно затрескани... ама сум повеќе за мување отколку за врска. Нашето не е чекање добра прилика туку излегуваме кога можеме, кога сме расположени. Верни сме (колку што знам). Му верувам исто како да сме во врска, не морам да му кажувам на кој сум напишала порака или кој ми се јавил. Со дечко обично се случуваат и расправии зошто не излезеш со мене туку со другарки, зошто одиш кај другар ти дома...
Искрено, подобро се чувствувам сега отколку кога бев во врска.


И да, не ми е воопшто понижување!

Потполно те сфаќам со оглед на ситуацијата. И двајцата сте либерални и имате разбирање еден за друг.


Мувањето мислам дека не е практично многу, не знајш на шо си, мораш да си подготвен/а за понатаму, без оглед на то шо се дешавало и мојш да фатиш мононуклеоза ако почесто менвиш партнери за мување.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:29 am

И јас не го практикувам, ама би ако е спонтано и ако вистина го сакам то. Ако е од типот на местено мување или ај пијани сме не знајме шо да прајме ај ќе се муаваме, е тогаш е понижувачки
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Болиглава Нед Фед 08, 2009 2:30 am

Mary Jane напиша:Мувањето мислам дека не е практично многу, не знајш на шо си, мораш да си подготвен/а за понатаму, без оглед на то шо се дешавало и мојш да фатиш мононуклеоза ако почесто менвиш партнери за мување.
И артеосклероза.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by STIFLER Нед Фед 08, 2009 4:24 am

Jas se muvam nekogash od dosada da otepam vreme a nekogash nekoja ak mi e uba mozam samo da se izmuvam zs nekoja x licnost ja sakam a ke vidam ubo cupe i ce go izmuvam sho ce mu pram:)
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by A GiRL Нед Фед 08, 2009 4:29 am

комшивка напиша:
A GiRL напиша:Искрено јас не сакам така-само мување,не ни практикувам Razz
шо знам би се чуствувала искористена на некој начин,како да сум му била на машкото само објект кој му ја разубајл вечерта,колку да не му е досадно...

зш тебе немат да ти е убо вечерта?

иначе да се сложвам, глупо е секоја "вечер" со различен, ама неам против само мување, а не врска.. некогаш и подобро само мување, отколку да си во врска а да знајш дека те мамит..

Ако ме цитираш,бар цела цитирај ме Razz

Дополнување:...нз јас сум појќе ако веќе си решила да напрајш нешто со некого,(мислиш
дека вредит чоекот)нека бијт малце посериозно.Ова мое мислење,а не
велам дека немат и женски шо неќет обврски.Мада јас под зборот дечко не
подразбирам обврска,туку човек со кој ке се релаксираш и ќе уживаш во
времето поминато со него.Кој ке ти е пријател пред се,а после се
останато... alien

Jaс ако веќе сум решила да напрам нешо со некого,немат да сакам то да трајт само една вечер

И заборајв да кажам и јас за спонтано ако е.Тогаш можда би,ама ако му дозволам на типацот да флертуват со мене,највероватно сум сакала и јас нешо појќе и сум била до негде сигурна дека и тој сакат.Така да то јас мислам веќе не би останало само на мување. Very Happy Ондак,пак на истото се сведвит Razz Stick to my opinion alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Lastojca Нед Фед 08, 2009 5:21 pm

зш да е понижување...ак ти убо и така мн ти се сакат во моментот зш да не...мене само еднаш ми се имат десено одамна и не се сеќавам да беше понижувачки..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Наташа Нед Фед 08, 2009 6:58 pm

Абе, а ак ви се свиѓат некој ногу ногу ноогу, и ви речит само да се мувате, а не и да се фатите шо ќе напрајте?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 08, 2009 7:33 pm

Наташа напиша:Абе, а ак ви се свиѓат некој ногу ногу ноогу, и ви речит само да се мувате, а не и да се фатите шо ќе напрајте?

па само ке се измувам,па после можда ке се предомислит...или ако останит на истото мислење тогаш нека е само така...поубо да напрајш нешо отколку нишо...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Bleak Нед Фед 08, 2009 8:13 pm

Мене ми е искрено глупо мување.... зс само 6-7 врски одвај сум имал све останато муавње и некако без врска било ради реда и не сакам баш мување појќе сакам врска да ја запознам личноста онака да ми станитт една блиска персона со која ќе можам да си искажам проблеми маки, и та мене нормално. А далие понижување јас можам да кажам дека то е до избор на чоекот а јас не коментирам нишо во врска за то тољку пис лав хармони I love you
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Bleak Нед Фед 08, 2009 8:28 pm

Во врска за понижување некои рачунет демек ак се муваш на секое со кој ќе ти дувнит онака, или ако си зелка и не си ни запамтил/а со кој си се измувал/а итн ама во охрид и таква е психава кај љуѓево по малу и зато и паѓет такви мислења
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by TONI Нед Фед 08, 2009 9:43 pm

Практикувам единствено ако не ја познавам личноста доволно(а тогаш ми е уба) или не сум сигурен дали сакам нешо повеќе со таа личност.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by lela Вто Фед 10, 2009 12:22 am

zavisno od toj so koj so se muvas mozit da e ili da ne e ponizuvanje(Jas se razbiram samata)

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали е мувањето понижување? Empty Re: Дали е мувањето понижување?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот