Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

+17
TONI
misticnata
Punk
Master
Bleak
Obibos
REGINA
FalcoN eYe
Mary Jane
T&T
МаКсач
комшивка
malina
mitan
kojgode
мирАл
The Breaking Dawn
21 posters

Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 7:06 pm

јас искрено не прам никаква разлика
ак се сакет не е битно
нормално дек ке се појавет некои проблеми ко на пример дали да му прает сунет или не
вакво или такво име
или кои празници да ги славет и на кој начин
ама сепак ак имат разбирање ке поминет и низ то... Very Happy Very Happy
а вие шо мислите?? bom bom
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 7:09 pm

The Breaking Dawn напиша:нормално дек ке се појавет некои проблеми ко на пример дали да му прает сунет или не
ме изнасмеа Razz
Без разлика на то во денешно време то се прајт ради хигиена, а колку шо знам и Исус е обрежен така да не ќе да имат проблеми Razz
хех
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 7:11 pm

Мене ич не ми е гајле од каква националност ќе е или која религија. А ако таја толку сакат да го обрежиме детето и то ќе го напрајме што да не.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by mitan Саб Фед 07, 2009 7:12 pm

ак се сакет не е битно на која националност и припагет...само стално во такви ситуации се мешет домашните животни(родителите) и нишо не им успеват на тие двајца...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:04 pm

Јас не сум за мешање на националности т.е би прифатила христијанин со турчин,ама христијанин и албанец никако,а ако е доволно силна љубовта и искрена родителите ништо не может тука
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by комшивка Саб Фед 07, 2009 9:49 pm

абе.. општествово во кое живееме ни ги наметнало тие разлики или предрасуди да речам. неам против таков пар, ама мене искрено би ми сметало партнерот да е албанец или незнам.. посебно за врска на сегашни години дур не сме зрели и ништо не е сериозно. за во иднина не коментирам Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by МаКсач Саб Фед 07, 2009 10:17 pm

malina напиша:Јас не сум за мешање на националности т.е би прифатила христијанин со турчин,ама христијанин и албанец никако,а ако е доволно силна љубовта и искрена родителите ништо не может тука
Е шо е разликава од Албанец, Турчин до Македонец? верата?
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:37 am

Јас вервам во љубов доволна за да ги поминит тие проблеми преку компромис. Тука е потребно и саможртвување шо и не е толку тешко ако ја сакаш личноста
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 2:44 am

Мене лично не ми се десило да се заљубам во особа од друга националност.
Ако љубовта е вистинска, нема да претставува проблем националноста или вероисповеста.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 08, 2009 5:21 am

јас неам нишо против тоа да имам женска од друга националност...ако постој љубов мегу двајцата тогаш немат никаков проблем
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 11:28 pm

немам ништо против за таква љубов...
ама јас лично не би се впуштила во такво нешто..само заради то од ко ќе раскиниме ова она... то остават ко една етикета, во смисла ко ќе некој прат муабет за тебе ќе речат `ааа онаја шо одеше со шипон/турчинон тој и тој` или нешо таму... а то ми сметат.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Obibos Вто Фед 17, 2009 11:41 pm

ЈАс лично нишо не мисљам...И турчинки си сакам и други и све само мажи не Rolling Eyes
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:49 pm

Знајш зш да не ак е обостарана и искрена љубаф ама околинава е таква љуѓево мелет со устине... ак се облечиш во црно и ак имаш на веѓа пирс и убетки си ненормален наркоман мрсен во косата...(иам долга коса... секој ден ја капам мин 3-4 пати во ден е чешлана...) итн... ама ак е искрена љубоф нагласвам мојт да опстојт...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Master Сре Фед 18, 2009 1:03 am

Ја су расист!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Punk Сре Фед 18, 2009 1:39 am

Во шиптари не глеам, турци имат убај ама не ми ојт некако со нив. Неможам да се замислам ама не сум против.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by мирАл Сре Фед 18, 2009 3:45 pm

Master напиша:Ја су расист!!!
Ко тогаш бегам јас од тебе!!! pale
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by misticnata Сре Фед 18, 2009 4:02 pm

Bleak напиша:Знајш зш да не ак е обостарана и искрена љубаф ама околинава е таква љуѓево мелет со устине... ак се облечиш во црно и ак имаш на веѓа пирс и убетки си ненормален наркоман мрсен во косата...(иам долга коса... секој ден ја капам мин 3-4 пати во ден е чешлана...) итн... ама ак е искрена љубоф нагласвам мојт да опстојт...
во право си блажо постојат многу предрасуди оф луѓево и многу ми сметет ама то е, а шо знам ако се сакет зс да не ,а искрено ни јас не можам да се замислам покрај некој албанец
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by TONI Чет Фед 19, 2009 2:04 am

Јас сакам турчинка зш таму е убајната(посебно во некој наши турчинки)Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Master Чет Фед 19, 2009 2:40 pm

мирАл напиша:
Master напиша:Ја су расист!!!
Ко тогаш бегам јас од тебе!!! pale

affraid Не сум до толку.....појќе мразам црнци. А и плус имам многу добри другарки шо се муслиманки.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by hollow Чет Фед 19, 2009 2:50 pm

Незнам неам размислено убо на темава ак се десит некогаш тогаш ке се думам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by мирАл Пет Фед 20, 2009 5:34 pm

Master напиша:
мирАл напиша:
Master напиша:Ја су расист!!!
Ко тогаш бегам јас од тебе!!! pale

affraid Не сум до толку.....појќе мразам црнци. .
Паа... Suspect
Razz (њах њах)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by fairy Саб Фед 21, 2009 8:53 pm

мене искрено воопшто не ми сметат. и ко шо кажаја и појкето, ако се сакет, тогаш можит да успејт врската. ама имат и некој работи шо еден од партнерите не мојт да ги издржит, пример притисок од домашните, родителите и сите околу него роднини, зато шо и сепак е голем притисок, сите критикувет и слично. и то се веке предрасуди, уште незнам зш пример родителите наши не рпизнавет од друга вера за врска, не за другарство и сл. ако двајцата се сакет, и се е најубо....хммм
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by lela Нед Мар 08, 2009 9:35 pm

Ние сме либерални ама тие пред нас не!Затоа 90% од таквите врски пропаѓаат!

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by корун Нед Мар 08, 2009 9:40 pm

мирАл напиша:
Master напиша:
мирАл напиша:
Master напиша:Ја су расист!!!
Ко тогаш бегам јас од тебе!!! pale

affraid Не сум до толку.....појќе мразам црнци. .
Паа... Suspect
Razz (њах њах)


хахахахахахахахахаахахахах
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности? Empty Re: Што мислите за љубов меѓу припадници на различни националности?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот