Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

+25
Рокси
Ane
METALBOY
Џими
nice
Punk
REGINA
комшивка
Lastojca
Master
мирАл
корун
Болиглава
Bleak
fairy
Mary Jane
TONI
sokol
grgrgr
malina
kojgode
pankerishte
The Breaking Dawn
Alexandra
T&T
29 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 6:10 pm

Јас презирам подароци од луѓе шо не ме знает и ќе купет нешто ко тигрест несесер, розево шмизлачко мајче или ужасен парфем.
Обожавам подароци од луѓе шо знает шо сакам, а најчесто то е едноставен поклон кој и не морат да се купит, и камче да е, и посветено ливче....
Јас ко ќе одбирам поклон, не се замарам многу за то, се трудам да купам нешто шо и одговарат на личноста и шо ќе го ценит.

И многу сакам чоколадчиња и пратени писма по пошта.. Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Alexandra Саб Фед 07, 2009 6:15 pm

Јас сакам мали поклончиња и по можност да го имат напраено личноста шо ми го поклонвит а не да е купено.А воопшто не презирам никакви поклони зш мислам дека е глупо зш сепак некој ако ти поклонил нешо требит да го цениш па макар и да е најнеубав за тебе,сепак битен е гестот и начинот на кој ти го поклонал.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 6:19 pm

мене не ми е ич битна големината на поклонот мене ситници од поклони ме радветWink
исто сакам да е напраено од тие шо ми го давет а не купено
и искрено колку понеубо толку појке го ценам то шо ми го напрајле зш барем се потрудиле колку и да не ги биват...WinkWinkWink
а само за едно нешто прибирам...ко ке идат некој да ми носит поклон обавезно морат чоколатце да донесит Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 6:35 pm

Мое извинение, мн грубо се изразив со то какви подароци ПРЕЗИРАТЕ. Сакав да кажам, дека, не секој поклон шо ќе го добиеме ни одговарат, иако пред тој шо ти го поклонал покажвиме задоволство. Нормално, се прифаќат и себично е да кажиш дека го презираш, ама пак....ме разбирате така?
Сега ќе наведам пример мене шо ми се имат десено.
Бев во недела на роденден и ништо не беше отворено, само едно продавниче и на момичето и купив несесер шо мислев дека е по нејзин вкус. После неколку дена, мене ми беше роденден и поклонот нејзин знајте шо беше? МОЕТО НЕСЕСЕРЧЕ НАМЕНЕТО ЗА НЕА!!!
И ај сеа....
Не реков ништо, само се праев воодушевена (знам, дволично од моја страна), а во мене вриев од некое чувство шо сеа не ми теквит како се викат Razz:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by pankerishte Саб Фед 07, 2009 6:37 pm

Дефинитивно DIY(do it yourself).
Па претежно,едно 90 проценти ми се такви и такви давам скоро секогаш кога иам време да сошијам,да направам нешто.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 6:48 pm

Мене секакви поклони ми се убај ме радвет иначе слабо креативен сум така да на сите родендени досеа купвам од адријано заедно со другариве по некоја заебанција и често пишиме crazy посвети.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 8:35 pm

Мене ме радвет секакви поклони не ми е важно дали се скапи,евтини или изработени само сакам да се подарени од срце
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by grgrgr Саб Фед 07, 2009 10:13 pm

Cokolado,cokoladni bomboncinja,cveke...bilo so samo da e iskreno i od srce

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by sokol Саб Фед 07, 2009 10:14 pm

од срце од биол
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by TONI Саб Фед 07, 2009 10:32 pm

T&T напиша:Јас презирам подароци од луѓе шо не ме знает и ќе купет нешто ко тигрест несесер, розево шмизлачко мајче или ужасен парфем.
Обожавам подароци од луѓе шо знает шо сакам, а најчесто то е едноставен поклон кој и не морат да се купит, и камче да е, и посветено ливче....
Јас ко ќе одбирам поклон, не се замарам многу за то, се трудам да купам нешто шо и одговарат на личноста и шо ќе го ценит.

И многу сакам чоколадчиња и пратени писма по пошта.. Razz
а моооооооооорииииииии Mad
Мене ми бараш чоколади,камчиња.......дан го напиша ова за инает? Very Happy Very Happy Иначе ќе ти поклонам нешо,за да не плачиш ама не знам кога....... Smile (и зависит ти дали нешо ќе ми поклониш Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy )

Иначе и јас сакам поклонот да е направен од тој шо ќе ми го дајт.Никош не ми значел поклонот ако бил мн скап.Баш го презирам тоа.
Иначе најубо до сега(и уникатно)шо сум добил се два портрети,мој и од Џим Морисон од една личностVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 1:55 am

Мене ми е битно убо да е спакуван подарокот и да ми биде даден со искрено добри намери, а баш такви подароци примам само од малкумина. Не сакам многу големи, масивни подароци. Поклонетата бужутерија е во убедливо водство, а баш ми е жал што одамна никој ми нема подарено книга.
А јас кога ќе купувам поклон за некој, е тогаш два сати за то ми одет (минимум), сакам да одберам нешто убо и специфично.

И заборајв да кажам дека мразам некој ко ќе ми поклонит рамка за слика.Смачено ми е од нив, поарно ништо отколку рамка за слика.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by fairy Пон Фед 09, 2009 1:03 am

ситници, честитки со порака, чоколадо...а не сакам розови нешта...воопшто... :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Bleak Пон Фед 09, 2009 2:16 am

Па обично поклонвам мали и значајни чуда Smile 2 пати иам песна поклонато и така Smile некои џинџурки си се трудам и сам да ги напрам едноставно ми е фаца то Smile шо знам за поклон не одбивам нишо мн ми е битен начинот на кој ми е подарен а уште побитно од кој/а What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Болиглава Пон Фед 09, 2009 2:20 am

Не презирам никој поклон, а најмногу се радвам на мали работи кои ми се значајни или сум ги спомнал низ муабет и после да ги добијам ко поклон.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by корун Пон Фед 09, 2009 12:27 pm

Ко бев помал ме фрустрираше ко ке ми донесеја пљачки а јас играчки сакав... Сеа нешо креативно, а по можност креативно плико со кеш внатре иначе секаков поклон ме радвит, посебно ак сакав и јас нешо слично да купам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by T&T Пон Фед 09, 2009 12:32 pm

Јас најубај поклони добив за 18-ти иако не го славев. Уметничка слика- дело од сисон, КНИГА напишана од дедо ми шо е најубавиот поклон некогаш, и кутија со рачни изработки и шнолчниња (зш многу ги губам) од my love
Еве Тони зш се понуди и твојот ќе го вбројам во поклониве шо ги сакам најмн Razz:P:P:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by TONI Пон Фед 09, 2009 10:24 pm

^
|
T%T,чекам за да чекаш,дај па ќе ти дам.SmileSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by мирАл Пон Фед 09, 2009 10:29 pm

Па вака најчесто поклонувам шолја за чај, или паки ак не можам да најдам купвам пенкало и една тетратка!!! Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:24 am

TONI напиша:^
|
T%T,чекам за да чекаш,дај па ќе ти дам.SmileSmile

Само ти изрази желба. Шо сакаш? Убетчиња? Ланче? Кутија за накит?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 9:46 pm

Многу ретко подарвам нешо и тоа на многу малку личности кои многу ми значат...
Иначе од поклони најмногу ценам книги, нешо хендмејд и во екстремни случаеви, т.е. секојдневни чоколади...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 10, 2009 10:36 pm

јас на секое мечки добивам...:S:P:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Lastojca Сре Фед 11, 2009 12:22 am

цвеќе многу ме радвит и нешо шо сам ке го напрај тој шо ке ми го поклонит...или и да е купено нешо шо стварно сакам ама пак да е креативно нешо...а мразам бели чорапи и гашчи комплет и грди дезедоранси...иначе мн сакам да поклонвам на блиски љуге и мн ми е интересно да одбирам да прам да комбинирам...итн
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by комшивка Пет Мар 20, 2009 3:31 pm

јас нејќам ко ќе требит да бирам поклон за некого, особено за некој шо не го познавам доволно, од иста причина шо незнам шо сакат, не е само купи го нештото.. тргнувам од себе си, ми значат (поклон како поклон) и мали ситници (битно е некој ти напрајл чест ) ама нејќам на пример парфем од 150 ден. или рамки за слики или слично.. најчесто за поблиски поклонвам нешто понеобично и понесекојдневно
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:26 pm

Е да поубо поколкнче несекојдневно од 20 ден отколку од 150 ден дезадоранс или рамка за слика глупости.... мене ми е глупо то да го однесам за поклон а камоли да ми донесет такво нешо...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by REGINA Пон Мар 23, 2009 12:47 am

Ко ќе подарувам нешо... се трудам поклонот да биде оригинален. То не значит да е нешо со астрономска цена секогаш, туку нешо во кое ќе можам да додам и моја креативност. И сигурно ќе напишам некаква картичка со најискрени комплименти, зборој ова она, ама нешо шо вистински го мислам.

А за поклон шо мене би ме израдувал најмногу е најобичен цвет. дури и скинат од по пат негде.

Сеа за роденденов ми изнадонесоја парфеми, шминки, бижутерии, украси ова она.. све и свашта... ама најмногу им се израдвав на цветчињата шо беа над хартијата како украс на поклонот кај шо го виткале во цвеќарата и уште си ги чувам. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот