Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

+25
Рокси
Ane
METALBOY
Џими
nice
Punk
REGINA
комшивка
Lastojca
Master
мирАл
корун
Болиглава
Bleak
fairy
Mary Jane
TONI
sokol
grgrgr
malina
kojgode
pankerishte
The Breaking Dawn
Alexandra
T&T
29 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 1:01 am

REGINA напиша:Ко ќе подарувам нешо... се трудам поклонот да биде оригинален. То не значит да е нешо со астрономска цена секогаш, туку нешо во кое ќе можам да додам и моја креативност. И сигурно ќе напишам некаква картичка со најискрени комплименти, зборој ова она, ама нешо шо вистински го мислам.

А за поклон шо мене би ме израдувал најмногу е најобичен цвет. дури и скинат од по пат негде.

Сеа за роденденов ми изнадонесоја парфеми, шминки, бижутерии, украси ова она.. све и свашта... ама најмногу им се израдвав на цветчињата шо беа над хартијата како украс на поклонот кај шо го виткале во цвеќарата и уште си ги чувам. Smile

хаха и јас
јас си чувам панделки од родендени од убај поклони
хартивчиња од бомбониери и чоколади..ми значет
ама ак се од битни личности
фрик tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Punk Пон Мар 23, 2009 1:27 am

јас сакам некој честитки, привезочиња и такви ситни поклони ама да се интересни и да се даени со љубов. ретко поклонвам нешо зш не сум ногу креативна ама нешо ко ќе ми се видит интересно за некого одма го зеам Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by nice Сре Мар 25, 2009 10:23 pm

nesto so ke mi e dostapno sekojdnevno so ke mozam da go nosam so mene ....a posebno mi e nekoj da mi podari cveke

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Џими Сре Мар 25, 2009 11:55 pm

Јас сакам женски.
Поклонувам кондоми.
Презирам клошари.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by METALBOY Саб Апр 11, 2009 9:01 pm

Сакам неочекувани
Поклонувам неочекувани
Презирам, пак неочекувани

можда нема смисла ама така е Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Ane Пон Апр 20, 2009 8:44 pm

Секакви покончина ме радвет а најмногу мечиња сакамRazz иначе мн ми прајт кејф коке му подарам на некој нешто шо многу го сакат Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Рокси Пон Апр 20, 2009 8:50 pm

Сакам да поклонувам и подарувам книги и посебно да напишам (и да ми напишат) посвета. И книгите шо ги добивам како поклон секогаш си ги ставам најнапред на полицата за книги па ме потсеќаат на личноста од која ми се подарени.


Последната промена е направена од Рокси на Пон Апр 20, 2009 8:51 pm. Мислењето е променето 1 пати
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 8:50 pm

сакам мечиња, сакам парфеми, бижутерија...ама ич не ми е битен поклонот...побитно е вниманието .....и некој најобичен поклон да е кога е подарен со љубов е најубав Very Happy

п.с. сеа мислете се вие за роденденов со ќе ми купите хахаа
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by *UnIqUe* Сре Апр 29, 2009 2:32 pm

Na sekoj poklon mu se radvam kakov i da e... makar i da e neso so mrazam obozavam pokloni xD
Sakam nekoj ko ke mi davat sitnici povrzani so mene,t.e. neso so znajt deka mi zna4it makar i najmalo nesto da e xD
Najmnogu se radvam na ubaj penkala i upajla4i xD ( nz zs ) :D
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by s... Сре Апр 29, 2009 7:21 pm

многу сакам поклони ептееееееен..посебно сакам кога јас поклонувам..а иначе могу сакам кога добивам некои украси, кутии за накит и такви ситници..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by katusch Саб Јун 27, 2009 7:52 pm

јас сакам ситници, на пр. нешо шо ќе мојш да го носиш со тебе... или не морат така ама ситно да е. ич нејќам некој големи работи, или пак шо спомна некој, РОЗЕВИ работи...
и цвеќиња не сакам. убо е на пр. да добиеш некое поклонче и една роза со него, ама така само цвеќиња или пак букети нејќам Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Какви подароци сакате/поклонувате/презирате? - Page 2 Empty Re: Какви подароци сакате/поклонувате/презирате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот