Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како го гледате светот?

+15
folder
REGINA
kirce
zzz
hollow
Bleak
Marej
Stefk0
mn jak coek
grgrgr
Џајко
pankerishte
МаКсач
Mary Jane
Master
19 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Како го гледате светот? Empty Како го гледате светот?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 1:09 am

Сите ние сме различни, имаме различни мислења, различни карактери, припаѓаме на различни социјални средини,различни генерации.
Го гледаме светот онака како што другите ни го представуваат, градиме свој таинствен свет кој никој не може да го допре. Реалноста е онаква каква ние ја правиме да биде или дозволуваме да бидеме водени од мнозинството.
Дали некогаш сте се запрашале дали сината боја која вие ја гледате им е сина и на другите???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Mary Jane Вто Фед 03, 2009 1:39 am

Како поле за културен натпревар помеѓу народите...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by МаКсач Вто Фед 03, 2009 1:40 am

како парче земја.... king
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 1:43 am

ак ми ја расипите темава тешко вас, кошмари ќе сонвите вечерва со мене.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by pankerishte Вто Фед 03, 2009 8:09 pm

Јас го гледам светот како нешто ептен оцрнато,створено и полно со омраза и негативна енергија,олицетворение на човекот.
Сега светот е плод на општеството,кое е плод на човештвото.
А моменталниот систем во кој живееме,односно од првобитно општество па наваму,животот не е сигурен,постојат огромен број на замки,недостатоци,и неЕнднаквост.
Уствари светот е една енигма...или ке успееш да ја згазиш конкуренцијата или таа ке те згази. - Капитализам
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Џајко Вто Фед 03, 2009 8:15 pm

Снајди се, па живеј.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by grgrgr Сре Фед 04, 2009 1:29 am

го гледам од агол од 97 степени 34 мин и 8 секунди

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by mn jak coek Сре Фед 04, 2009 1:32 am

Kako gla polna so voski samo ne znam dali sme nie voski ili gnidi.i se razbira ima poveke glavi

mn jak coek
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Stefk0 Сре Фед 04, 2009 1:34 am

Го гледам светот како топка на која живејме
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Џајко Сре Фед 04, 2009 1:40 am

grgrgr напиша:го гледам од агол од 97 степени 34 мин и 8 секунди

дете од чачор (доживотни последици...)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Marej Сре Фед 04, 2009 1:43 am

Џајко напиша:
grgrgr напиша:го гледам од агол од 97 степени 34 мин и 8 секунди

дете од чачор (доживотни последици...)
Се сложувам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:51 am

Светоф го гледам како нешо посебно специфично несекојдневно мн работи шо ги гледам не можам да ги сватам и да и ги објаснам со збор према то толку од мене Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by hollow Сре Фед 04, 2009 1:52 am

Мислам ја утна пресметкава за 1 секунда а на другиве би ги прашал шо ни фалит нас шо излеговме од кај чачор
scratch
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by zzz Сре Фед 04, 2009 1:59 am

на google earth
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by kirce Саб Фед 28, 2009 10:54 pm

КООО...... ЗИВА ПЕСОК ПОЛНА СО БЕДОВИ И ПРЕПРЕКИ ВО КАДЕ,
ЕДНО ПРАВИЛО ВАЖИ СЕКОГАШ
СНАЈДИ СЕ ПА ЖИВЕЈ
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Џајко Нед Мар 01, 2009 4:11 am

Со очи
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Master Нед Мар 01, 2009 4:31 am

Фала Џајко нензаевме дек мојш светов со очи да го гледаш.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Џајко Нед Мар 01, 2009 4:42 am

Master напиша:Фала Џајко нензаевме дек мојш светов со очи да го гледаш.

Мило ми е што влијаам врз твоето образование.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Marej Нед Мар 01, 2009 2:26 pm

Џајко, ја расипа темава!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by REGINA Нед Мар 01, 2009 9:23 pm

не бе зш да ја расипал?
еве..

светов го глеам едноставно ко место во кое убаво живеат само тие шо не барет премногу.
Иначе скоро се е борба за опстанок.
и најтрагичното е то шо само глупите живеат најубо...пм!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 9:53 pm

Music, Love, Peace, Happiness... geek
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by REGINA Нед Мар 01, 2009 10:04 pm

wow значи све розово...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Џајко Нед Мар 01, 2009 10:05 pm

REGINA напиша:wow значи све розово...
Во име на фолдер: И лилаво :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Master Пон Мар 02, 2009 1:38 am

Можит да додам и зелено What a Face
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 2:17 am

Master напиша:Можит да додам и зелено What a Face
ооооОООоооО Најногу зелено geek
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Како го гледате светот? Empty Re: Како го гледате светот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот