Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сите сме родени еднакви?

+24
*UnIqUe*
Џајко
folder
Bleak
мирАл
METALBOY
Рокси
STIFLER
Наташа
The Breaking Dawn
ноунејм
*Rhythm Divine*
корун
Punk
Marej
kojgode
malina
PhiLL * E
Fantom
Mary Jane
Болиглава
pankerishte
Master
T&T
28 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Marej Пон Мар 16, 2009 12:45 am

The Breaking Dawn напиша:
Marej напиша:Немат.
То беше фигуративно кажано.

не се изјаснав убо
не за собирањето туку за капацитетот Very Happy
Па да се изјаснеше грешно во право ќе беше. Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 16, 2009 12:50 am

Болиглава напиша:
The Breaking Dawn напиша:
Marej напиша:Немат.
То беше фигуративно кажано.

не се изјаснав убо
не за собирањето туку за капацитетот Very Happy
Вежби? Кревање на веѓи и тргање за уши?

хахаха
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by STIFLER Пон Мар 16, 2009 1:44 am

Ало незнам зш ви е толку нејасно пример ке зеам шо го иам видено јас
лично еден богат типац тресит една глупост преголема и сите никој не
рече абе седи туку сите климаја со глајте и после некое време сејме и
едно дете нешо пак отворивме тема и кажа истово шо тогаш го кажа овај
богатиов и знајте шо се деси?Ко почнаја да му се смеат ти неписмен ти
ваков ти таков и од тогаш сватив дека ИМАШ ПАРИ ИМАШ СВЕ И НИКОЈ НЕМОЈТ
ДА МЕ УБЕДИТ ВО СПРОТИВНОТО.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Рокси Пон Мар 16, 2009 9:21 am

Не сме сите родени еднакви. Ама пак видете, имат две деца. Едното имат натпросечна интелигенција и е мрзливо, а другото имат просечна, ама е трудољубиво. Овие две деца можат да се еднакви во животот, а може и детето со просечна интелигенција да успее повеќе од другото.
А случајот со богатото и сиромашното глупо дете... нема отсекогаш да е така стифлер. Тркалото се врти, ќе видиш!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 10:05 pm

Рокси напиша:Не сме сите родени еднакви. Ама пак видете, имат две деца. Едното имат натпросечна интелигенција и е мрзливо, а другото имат просечна, ама е трудољубиво. Овие две деца можат да се еднакви во животот, а може и детето со просечна интелигенција да успее повеќе од другото.
А случајот со богатото и сиромашното глупо дете... нема отсекогаш да е така стифлер. Тркалото се врти, ќе видиш!
еднакви сме сите, откако ке почнеме да размислуваме од тогаш ни се кројт иднината. види ги коментарине во моќта на човечкиот ум. од форумов секако.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 10:05 pm

Мислам дека сите се родени еднакви освен ако се од епрувета или слично lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Рокси Вто Мар 17, 2009 11:05 pm

METALBOY напиша: еднакви сме сите, откако ке почнеме да размислуваме од тогаш ни се кројт иднината. види ги коментарине во моќта на човечкиот ум. од форумов секако.

да?
А еднакви се ретардирано и совршено здраво дете?
И еднакви се копилето и детето со двајцата родители?
А еднакви се децата од кои едното е пресиромашно, леб немат да јадит, а другото спиет во пари?
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 12:36 pm

Рокси напиша:
METALBOY напиша: еднакви сме сите, откако ке почнеме да размислуваме од тогаш ни се кројт иднината. види ги коментарине во моќта на човечкиот ум. од форумов секако.

да?
А еднакви се ретардирано и совршено здраво дете?
И еднакви се копилето и детето со двајцата родители?
А еднакви се децата од кои едното е пресиромашно, леб немат да јадит, а другото спиет во пари?
ок можда не се родени еднакви ама по раѓањето имаат шанси да станат еднакви. Можда ретардираното ке оздравит(имам слушнато за лечење од рак, некој шо имал лош вид му се поправил, а најдобро беше еден парализиран од авионска несреќа шо за божик целосно оздравел...(без некој посебни третмани или зрачења)), за детето без родители можда нема да ја види убавината или "грдотијата" на животот во то дали имал или немал родители можда посрекен ке е без, има секакви. А за посиромашното/побогатото едното можит да се разбудит во пари, а утре да ги изгубит, обратно е за посиромашното. (СЕ Е МОЖНО!!!) Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Punk Сре Мар 18, 2009 12:52 pm

ах да да ќе оздравит од рак без лечења надевај се.. и прво то шо ќе се родит ретардирано не се мислит рак дека ќе имат туку парализа шо е ногу различно и немојт да водит нормален живот дури и да се поправат полека
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 1:15 pm

дека мојт, мојт имам слушнато. За ракот без никакви зрачења, гледала смешни филмој и секој ден викала фала за моето оздравување, а тој парализираниот од авионската несреќа можеше само да трепкат со очите и докторите му рекоја дека нема шанси да оздрави, а тој им рекол дека ке оздравит до божик(трепкал со очите) и вистина на божик го пуштија од болница. (сметам дека е вистина и не навлегвам појке во темава во болестиве зш не се разбирам од нив... незнам...не коментирам појке)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Punk Сре Мар 18, 2009 1:24 pm

јас се разбирам зато ти кажвам дека од рак немат шанси без никакво лечење да се оздравит Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 1:30 pm

ама сепак стојам на моето дека можно е (нема да наведам аргументи само мое мислење) Very Happy Very Happy Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 4:15 pm

Јас имам слушнато за неколку случаи излечени од рак без никакви лекарства по пат на верба. Некој зборој таму повторвеле секој ден и почвеле да вервет во нив и оздравјале или така нешто. И многу работи может да се прает така, не само лечење од рак.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 4:17 pm

И јас иам за ова слушнато, вервам делимично, можда не дека ке оздравиш само од зборој, ама добра воља и ведри мисли уз лекување мојт многу да ти поможит.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by мирАл Сре Мар 18, 2009 8:53 pm

Јас пак иам слушнато за некој чоек пошол Египет и на најотровната кобра шо била да ја бацит!!! И демек толку страв му исчезнала болеста!
Е сеа колку е точно не знам!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 9:43 pm

kojgode напиша:Јас имам слушнато за неколку случаи излечени од рак без никакви лекарства по пат на верба. Некој зборој таму повторвеле секој ден и почвеле да вервет во нив и оздравјале или така нешто. И многу работи может да се прает така, не само лечење од рак.
јес некој ме подржа и уш некој подолу Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Рокси Чет Мар 19, 2009 12:21 am

METALBOY напиша:ок можда не се родени еднакви ама по раѓањето имаат шанси да станат еднакви. Можда ретардираното ке оздравит(имам слушнато за лечење од рак, некој шо имал лош вид му се поправил, а најдобро беше еден парализиран од авионска несреќа шо за божик целосно оздравел...(без некој посебни третмани или зрачења)), за детето без родители можда нема да ја види убавината или "грдотијата" на животот во то дали имал или немал родители можда посрекен ке е без, има секакви. А за посиромашното/побогатото едното можит да се разбудит во пари, а утре да ги изгубит, обратно е за посиромашното. (СЕ Е МОЖНО!!!) Smile

Не велам дека не можат да станат еднакви подоцна во животот. Но темава е за тоа дали сме РОДЕНИ еднакви.
Е сеа, нашиот понатамошен успех најмногу зависи од нас
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Чет Мар 19, 2009 11:52 am

Рокси напиша:
METALBOY напиша:ок можда не се родени еднакви ама по раѓањето имаат шанси да станат еднакви. Можда ретардираното ке оздравит(имам слушнато за лечење од рак, некој шо имал лош вид му се поправил, а најдобро беше еден парализиран од авионска несреќа шо за божик целосно оздравел...(без некој посебни третмани или зрачења)), за детето без родители можда нема да ја види убавината или "грдотијата" на животот во то дали имал или немал родители можда посрекен ке е без, има секакви. А за посиромашното/побогатото едното можит да се разбудит во пари, а утре да ги изгубит, обратно е за посиромашното. (СЕ Е МОЖНО!!!) Smile

Не велам дека не можат да станат еднакви подоцна во животот. Но темава е за тоа дали сме РОДЕНИ еднакви.
Е сеа, нашиот понатамошен успех најмногу зависи од нас
ок прифаќам. не сме родени еднакви
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Punk Пет Мар 20, 2009 1:10 am

ама и да бевме еднакви зш некој да се излечет од рак а некој да умрет? и тука имат некоја нееднаквост.. а иначе со зборој и такви работи не знам некој да се излечил посебно од рак зато не вервам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by kojgode Пет Мар 20, 2009 1:21 am

Punk напиша:ама и да бевме еднакви зш некој да се излечет од рак а некој да умрет? и тука имат некоја нееднаквост.. а иначе со зборој и такви работи не знам некој да се излечил посебно од рак зато не вервам
Зш некој ко тебе не вервет во то и зато ќе умрет, а други шо вервет ќе преживеет.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Bleak Пет Мар 20, 2009 2:09 am

Еднакви сме... некој ак умрит порано зависит како се поставил во животот снајди се па живеј...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by folder Пет Мар 20, 2009 9:26 am

ноунејм напиша:
Болиглава напиша:Немат еднаков човек. Ни физички, ни никако... Едно е да се родиш ко син на кондураџија, а друго ко син на принц. Во никој случај не сме родени еднакви.

поштујем
Топове Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Punk Пет Мар 20, 2009 11:25 am

kojgode напиша:
Punk напиша:ама и да бевме еднакви зш некој да се излечет од рак а некој да умрет? и тука имат некоја нееднаквост.. а иначе со зборој и такви работи не знам некој да се излечил посебно од рак зато не вервам
Зш некој ко тебе не вервет во то и зато ќе умрет, а други шо вервет ќе преживеет.
да се лечеа сите со вервење немаше да постоет докториве..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by kojgode Пет Мар 20, 2009 11:26 am

Punk напиша:
kojgode напиша:
Punk напиша:ама и да бевме еднакви зш некој да се излечет од рак а некој да умрет? и тука имат некоја нееднаквост.. а иначе со зборој и такви работи не знам некој да се излечил посебно од рак зато не вервам
Зш некој ко тебе не вервет во то и зато ќе умрет, а други шо вервет ќе преживеет.
да се лечеа сите со вервење немаше да постоет докториве..
Toчно така. Немаше ни да имат потреба од лекари.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 8:04 pm

kojgode напиша:
Punk напиша:
kojgode напиша:
Punk напиша:ама и да бевме еднакви зш некој да се излечет од рак а некој да умрет? и тука имат некоја нееднаквост.. а иначе со зборој и такви работи не знам некој да се излечил посебно од рак зато не вервам
Зш некој ко тебе не вервет во то и зато ќе умрет, а други шо вервет ќе преживеет.
да се лечеа сите со вервење немаше да постоет докториве..
Toчно така. Немаше ни да имат потреба од лекари.
е зато јас се излеков за два дена а не ни ја испив ни пола од терапијан шо ми ја дадоја, чиста воња (е да ве видам коментирајте го ова Twisted Evil )
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сите сме родени еднакви? - Page 3 Empty Re: Дали сите сме родени еднакви?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот