Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Адаптер Радио

+15
A GiRL
Marej
Lucybell
Lastojca
L S D
Jordison
noviot
Odyssey
Џајко
Лана
sokol
folder
Болиглава
kojgode
корун
19 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 11:17 pm

за 1 сат негде ке пуштам.... ак не заминам дотогаш Smile
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Јан 30, 2009 12:06 am

noviot напиша:за 1 сат негде ке пуштам.... ак не заминам дотогаш Smile

ама јас заминав...
хахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by folder Саб Јан 31, 2009 12:02 pm

Ате ај објасни пубо малу како мојш да пушташ музика од VirtualDj??? Стигнав до Broadcast и се истепаФ Shocked
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 2:23 pm

folder напиша:Ате ај објасни пубо малу како мојш да пушташ музика од VirtualDj??? Стигнав до Broadcast и се истепаФ Shocked

Хехехехе
Broadcast
>
Config

>Record From
- master

>Format

-Shoutcast(MP3) encoder C:\Documents and Settings\Atanas\My Documents\VirtualDJ\Plugins\lame_enc.dll

(обавезно lame_enc.dll пошо тој е за mp3, е кај мене се наоѓат овде, а имам уште два три од sony или од некој encoder така да стај го кој сакаш)

Bitrate - 40/48/56 kbs (препорачливо за радио на интернет е еден од тие 3 квалитети)


Е сега за најважното, то е за серверот, незнам како да ти објаснам, требат да знам за ова радиово работите...

јас од дома имам праено на listen2myradio.com и од таму ти кажвет сервер и се шо ти требат така да ако корунон ми ги кажит глупостите ќе ги напишам овде обавезно
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Фед 05, 2009 1:04 pm

Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Чет Фед 05, 2009 1:09 pm

Убо се слушат.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Фед 05, 2009 8:54 pm

http://adapter.listen2myradio.com/

уклу4ено е
расположен сум малце па ајде сите
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Болиглава Нед Фед 08, 2009 11:44 pm

Админите и Џајко на Адаптер Радио. Ексклузивно.
http://79.141.118.75:8000/listen.pls
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Нед Фед 08, 2009 11:57 pm

суперче е .... барем засега Cool
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Lucybell Пон Фед 09, 2009 12:46 am

кај мене секоја петнаесетта секунда се исклучвит :S
се надевам ќе е подобро Smile
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Marej Пон Фед 09, 2009 1:22 am

Колку се роденденски песниве Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Пон Фед 09, 2009 2:26 am

Фала за убавите коментари. Ова не поттикнува и другпат да пуштаме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by A GiRL Пон Фед 09, 2009 3:10 am

Некое убо радивце во овие доцни(или рани како сакате Razz )часови да предложите?? alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 2:41 am

http://79.141.118.24:8000/listen.pls
Џајко е онлине.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Сре Фед 11, 2009 10:18 pm

http://adapter.listen2myradio.com/
не ме игрет дота овие па морам малце....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Сре Фед 11, 2009 11:31 pm

Можи да ми кажите колку слушатели имат, пошо не можам да видам јас...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Сре Фед 11, 2009 11:53 pm

Завршвам со Majuro...
11 е сатот... доста е .....
убо беше? коментари нешо?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:25 am

Прекрасно беше.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Jordison Чет Фед 12, 2009 6:37 pm

Mene sranje mi bese
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 12:09 pm

22 минутес анд 10 сец ремејнинг тилл д шоу!! Гукса и Џајко!! Be there or be nowhere!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 12:32 pm

За 10 минути Шпајз во живо на :
http://77.29.208.169:8000/listen.pls

Note:
Поради доброто на сите лимитот ке е 10 души
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Сре Фед 18, 2009 11:33 pm

Ај утре...
вечерва само ќе снимам .. Crying or Very sad
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Фед 19, 2009 3:19 pm

http://adapter.listen2myradio.com/

дур ме држит струјава
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Мар 06, 2009 9:56 pm

Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Нед Мар 08, 2009 9:50 pm

Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 3 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот