Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Адаптер Радио

+15
A GiRL
Marej
Lucybell
Lastojca
L S D
Jordison
noviot
Odyssey
Џајко
Лана
sokol
folder
Болиглава
kojgode
корун
19 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 12:35 am

Odyssey напиша:Мислиш дека е толку просто и едноставно Радиото?
Да ова е, пушташ музика во винамп и ништо не прајш.
Ама колку работа имат само ако сакаш убо да е и да го слушет лугево, е то е друга приказна.

не бе не знает децава како е и со е радио. требит малце појќе да се едуцирате ко дечково вака Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 12:40 am

Јас википедиа нагалено го викам.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Пет Јан 23, 2009 12:45 am

не пуштам музика во винамп, туку имам едно програмче си прам миксој од по 1 сат - 2 , и после ги пуштам во винамп и нек метет, и ко сенкир ова кузнајт шо да е милјони ке го слушет пак нешо ова она... иначе не викам не абер неам од пуштање музика ама колку да се пополнит да не е празно можам вака со миксојве да прам jocolor
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 12:45 am

so e vikipedia ziti se Razz hh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 3:31 pm

Е ова е веке несто друго. Се разбравме...
хехехе
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 11:03 pm

Корун кажи ти кој ден и од колку до колку сатот имат најмногу деца?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:40 pm

Сеа кристалнава топка ке ја прашам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:17 am

корун напиша:Сеа кристалнава топка ке ја прашам

ај ко така прашај и пофали се бабо една
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 9:46 pm

10 часот!! noviot ке пушта музика.. За подетелни информации побарајте го noviot.. be there or be nowhere!! I love you
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 9:47 pm

Шо музика ќе пушташ бе новиот?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 9:50 pm

после долго време тешка работа конечно го напрајв радиово , така да морат да се испробат , тој шо сакат нек се уклучит да видиме како ке ојт појке души ак имат дал ке имат фрки нешо , иначе хип-хоп ке пуштам и мојт тро транс ама не псај туку обичен армин,маус , само не очеквите некое дј-иште , само така песни ке пуштам една по друга засега

од 22:00 часот
http://77.29.212.8:8000/listen.pls
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 9:53 pm

пушчај брате музика.. Ладе е
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 10:11 pm

http://77.29.212.8:8000/listen.pls Радио После 22:00 со ДискоЏокеј: GuXa
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 10:16 pm

еејј и јас ке слушам тамам решив да не излегвам..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 10:20 pm

Абе имаш некоја рок песница дома ти зш појќе на форумов рок сакет барем 2 пушти? Мојт ?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:25 pm

имам 2-3 ке ги пуштам
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 10:27 pm

И јас ќе те слушам, баш да видам трансот како ќе го пушташ, а за хип хоп....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:31 pm

Odyssey напиша:И јас ќе те слушам, баш да видам трансот како ќе го пушташ, а за хип хоп....
никако како да го пуштам песна по песна , абер неам во винампов како требит нешо да се прилагодвит, ама мислам убо ке испаднет песниве зш сите заедно се од еден цел микс па би требало да се прилагодени ?
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 10:35 pm

noviot напиша:
Odyssey напиша:И јас ќе те слушам, баш да видам трансот како ќе го пушташ, а за хип хоп....
никако како да го пуштам песна по песна , абер неам во винампов како требит нешо да се прилагодвит, ама мислам убо ке испаднет песниве зш сите заедно се од еден цел микс па би требало да се прилагодени ?

вака намести кај еквилајзерот лево имаш едно број некој пишит, намести го на 13 секунди то, и стај му mash-up или mix зависит шо верзија винамп имаш, и ко ќе ги менвит песните на 13 секунди пред крајот ке уклучвит друга, всушност ке ги миксат, ова ти е за рок ова она, за хип хоп мислам дека на 10 ама не е проблем и на 13 да останит, а транс братче само со виртуал диџеј можиш убо да миксаш
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:42 pm

немат бе брат такво кај мене , бројче Smile , а ак пуштам преку виртуал дј ке требит некако да го поврзам то со винамп зш само преку винамп мојш да стримаш радио со ова shoutcast , а не вервам дека ке мојт да се поврзит винамп со виртуал дј за директно то во виртуал дј со го пушташ да се пуштат и во винампов
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 10:47 pm

noviot напиша:немат бе брат такво кај мене , бројче Smile , а ак пуштам преку виртуал дј ке требит некако да го поврзам то со винамп зш само преку винамп мојш да стримаш радио со ова shoutcast , а не вервам дека ке мојт да се поврзит винамп со виртуал дј за директно то во виртуал дј со го пушташ да се пуштат и во винампов

во виртуал диџеј имаш за дирекно онлине да одит звукот
shoutcast мислам дека се викат, во истиот дел кај шо ти е за record
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:49 pm

и имаш пробано , может да те слушет ко преку винампов или ?
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 11:04 pm

noviot напиша:и имаш пробано , может да те слушет ко преку винампов или ?

да да имам пробано. исто ко преку винамп само шо е многу појако нормално. винамп ти е намести и кулирај. Јас ќе пуштам некој ден во живо микс.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 11:07 pm

супер, ке пробам денојве со него нешо ке експериментирам
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 11:08 pm

noviot напиша:супер, ке пробам денојве со него нешо ке експериментирам

Чекам Транс
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Адаптер Радио - Page 2 Empty Re: Адаптер Радио

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот