Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

+17
Odyssey
Bleak
folder
PhiLL * E
Lastojca
fairy
Mary Jane
The Breaking Dawn
T&T
Болиглава
pankerishte
мирАл
комшивка
Marej
Master
kojgode
REGINA
21 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Lastojca Пет Јан 30, 2009 7:46 pm

да вистина сите прајте муабет за прв дечко/девојка а прашањето е прва љубов..а то не е исто секогаш...кј мене барем не беше
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Пет Јан 30, 2009 7:59 pm

folder напиша:Многу глупости изнапрочитав во темава.... Ак прајте муабет за прва врска или симпатија тогаш сте во право, ама прва љубов никогаш не се заборават и ДА најуба е...


стварно се сложвам, а и имам потенцирано кога ја отворив темата дека се работи за нешо појќе од симпатии. фала шо забележа Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Bleak Пет Јан 30, 2009 10:09 pm

Да, така је доста је Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 3:58 am

ДА
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by misticnata Саб Јан 31, 2009 4:01 am

па мислам дека се секавам...беше најгрдиот човек на планетава ама сепак мисламдека го сакав Rolling Eyes
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Angelic Пет Сеп 11, 2009 12:20 am

имат прва љубов, втора љубов, трета љубов...

Кај секого различно. Мене ко ќе ми притекнит на првата љубов ми идат смеење до тука и назад. Убо беше се на се. Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_biggrin Ама деца.. шо разбираш од љубов? А дека ќе се сеќаваме, то е нормално и природно Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_biggrin Ама дека е најјубава... не можам да речам дека е така, тогаш ми се чинело од убо - најјубо, а сега ко ќе споредам со другите љубови.. нула хахаха. Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_biggrin
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Окт 13, 2009 6:36 pm

ни прва симпатија ни прва љубов не е најуба во појкето случаи.
возвратената е најуба Smile
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Ane Вто Окт 13, 2009 7:19 pm

Не се согласувам... можда се сеќавам да, ама неможам да речам дека ми беше најуба.
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Angelic Вто Окт 13, 2009 9:18 pm

Дечки, секој ќе си кажвит од своите искуства. Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_wink
Секој со различни спомени... Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by *UnIqUe* Сре Окт 14, 2009 2:15 pm

Нормално дек ќе ја памтиме ко и појќето со кој си имал врска ама не е позначајна од последната Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_biggrin
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Angelic Сре Окт 14, 2009 2:22 pm

^ Браво за муабетов :D Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Icon_wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? - Page 2 Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот