Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

+17
Odyssey
Bleak
folder
PhiLL * E
Lastojca
fairy
Mary Jane
The Breaking Dawn
T&T
Болиглава
pankerishte
мирАл
комшивка
Marej
Master
kojgode
REGINA
21 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 11:10 pm

Сите знајме дека првата љубов не е ни последна... ама дали е најубава?

Дали е `детска` љубов или навистина остава траги?

Јас за жал тотално се согласувам со тоа дека секогаш ќе остане во сеќавањето... дури и повеќе од потребното.

п.с не е муабетов за симпатии, туку за нешо појќе од то.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 3:22 am

Се сеќавам прилично убо ама не мислам дека е најуба. Таја вистинската таја е најуба. What a Face
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Master Сре Јан 28, 2009 8:53 am

kojgode напиша:Се сеќавам прилично убо ама не мислам дека е најуба. Таја вистинската таја е најуба. What a Face


И јас се согласувам со тебе. Мислам дека немат врска ако е прва, неморат да е најуба.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Marej Сре Јан 28, 2009 2:40 pm

Mene prvata bas mi bese uzasno beznacajna.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 3:57 pm

За сеќавање да, иако е рано да се кажит јас ко на пример шо имам слаба меморија (ама то ќе го памтам) а за најубава.. па не би требало да е така, шо знам (убава беше ама се надевам на поубави Smile )
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by мирАл Сре Јан 28, 2009 4:10 pm

Остават траги, скар фејс трагиRazz
Се зезам мислам дека секогаш ќе останит во сеќавање, без разлика дали било убо или не убо!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 6:21 pm

или можда... првата љубов е та најубата, а се останато, сите други врски ќе се реприза? хм мене то ме плашит хехехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 6:32 pm

Не се репризи не се секирај Cool
Иначе прва љубов нормално дека се памтит...хихихих sunny
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 6:42 pm

епа зш е ко така кај мене све реприза хахаха?

од прва до последна врска КОПИЈА хахахах

можда дека сите машки се исти ? tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Болиглава Сре Јан 28, 2009 6:45 pm

REGINA напиша:епа зш е ко така кај мене све реприза хахаха?

од прва до последна врска КОПИЈА хахахах

можда дека сите машки се исти ? tongue
И до тебе е? Шо викаш на то?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 6:48 pm

е немојт да е до мене... или... абе знајш дек никогаш не сум помислила на то така? хахаха фала

ама не бе не вервам дек е до то Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:33 pm

kojgode напиша:Се сеќавам прилично убо ама не мислам дека е најуба. Таја вистинската таја е најуба. What a Face


И јас со ова се согласувам. Ама исто мислам дека секогаш останвит во сеќавање...
Јас сега ја доживувам првата љубов.... yeah и знам дека никогаш нема да ја заборавам и ќе ми носит убај спомени кога и да се потсетам....

Можда и грешно разбрав..
Имав неколку први љубови во основно она детски... И уште ги чувам дома ливчињата со ТЕ САКАМ и такви работи.. хаха
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:21 pm

REGINA напиша:е немојт да е до мене... или... абе знајш дек никогаш не сум помислила на то така? хахаха фала

ама не бе не вервам дек е до то Very Happy
до то е. Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 10:25 pm

ааааааааа, значи да се сменам а?... ееепа неможам хехеххе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:37 pm

ааааааааа, значи да се сменам а?... ееепа неможам хехеххе[/quote]
ондак ништо не прајме....хаахаха...абе не мораш да менвиш баш се имаТ на бит пазар се половно Razz Razz Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 10:58 pm

е убо! фала за утехава хахах
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Јан 29, 2009 12:17 am

kojgode напиша:Се сеќавам прилично убо ама не мислам дека е најуба. Таја вистинската таја е најуба. What a Face

мн точно е ова...и плус ми се чинит првата љубов можит да е само занес зш не сме знаеле дотоаш шо е љубов па....така или не? scratch
не сум баш сигурна шо напишав... drunken
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:19 am

Јас првата љубов едвај ја памтам и сега ко ќе ми текнит на то се чувствувам многу глупаво
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 29, 2009 12:21 am

Имам многу добри спомени за првата љубов и мило ми е што е така, за разлика од некои за кои првата љубов претставува трауматично искуство.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by fairy Чет Јан 29, 2009 6:15 pm

и јас имам многу многу спомени од првата љубов...и мислам дека никогаш нема да ја заборам :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 7:37 pm

Колку и да било труматично или глупаво сепак секогаш ке ја памтам.Уште ми идат на смеење кога ке се присетам.
хахахахахах
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 11:40 pm

чекај сеа малце прва љубов или прв дечко..шо прајме овде муабет? то се две различни работи..зш јас првиот дечко не го сакав...само на збор така бевме не ни се гледавме Laughing греота
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by PhiLL * E Пет Јан 30, 2009 12:06 am

jas spomenite vkanta i bap vo kontejner ... spomenite nekoi vo srce ako toplat ... a vo korpa ako bolat i zharat i palat ... ljubovta znae i da boli neli ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by REGINA Пет Јан 30, 2009 7:42 pm

PhiLL * E напиша:jas spomenite vkanta i bap vo kontejner ... spomenite nekoi vo srce ako toplat ... a vo korpa ako bolat i zharat i palat ... ljubovta znae i da boli neli ?

е ак мојш да ги фрлаш спомените туку така... ти не си од ова планета Very Happy
мојш да ме научиш како да прам и јас така хаха?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by folder Пет Јан 30, 2009 7:45 pm

Многу глупости изнапрочитав во темава.... Ак прајте муабет за прва врска или симпатија тогаш сте во право, ама прва љубов никогаш не се заборават и ДА најуба е...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу? Empty Re: Се согласувате ли дека првата љубов е најубава и онаа на која ќе се сеќаваме најмногу?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот