Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хитлер и Втората светска војна.

+15
Фазлија
L S D
Џајко
корун
Master
Mary Jane
Stefk0
Marej
hollow
комшивка
pankerishte
mitan
мирАл
tHeJunKy
kojgode
19 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 3:36 pm

Општо за Хитлер и Втората светска војна. Што мислите која била грешката на Хитлер што ја изгубил војната? Дали тој навистина се самоубил или тоа е само лага за јавноста? И дали некој од вас мисли дека ако Хитлер победел светот ќе бил помирно место?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 3:51 pm

нормално дека светот не би бил поубо место за живеење, ако знајме дека ги мразел евреите и “словените“(во кои шо некои грешни души сметет дека и ние спаѓаме). а мислам дека би биле многу понапредни, технолошки.
и грешката е нападот на Југославија, наместо на Русија. тука е решавачкиот, пресвртнички момент, по мое. изгубил време за југославија, и ко стигнал во русија, таму фатило зима итн итн...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 9:58 pm

Па дека би било помирно место со хитлер НЕ!!! Всашност да беше тој уште жив и да ги спроведвел своите диктатури немаше да пишам на форумов сега Razz
И него сам себе го убија Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by mitan Вто Јан 27, 2009 10:12 pm

после евреите за ликвидиација не имал планирано нас(македонциве)и србине....а дека бил паметен немат збор за то...мн бил паметен...ама бил погрешно упатен на голема штета...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:45 pm

Ние не сме СЛОВЕНИ ! Зш тогаш ние да сни биле за ливидација?
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 12:10 am

хаха само тој не се имат сам убиено.. ама дефинитивно имал психичко пореметување.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by hollow Сре Јан 28, 2009 12:27 am

Најголема грешка бил нападот на Русија зш таму го ебал ежот
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Marej Сре Јан 28, 2009 12:37 am

kojgode напиша:Општо за Хитлер и Втората светска војна. Што мислите која била грешката на Хитлер што ја изгубил војната?

Ги избричал мустаќите и свртел многу свои следбеници против него, како на пример Чарли Чаплин. Малкумина знает дека ЧЧ бил главниот осомничен за убиството на Хитлер.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Stefk0 Сре Јан 28, 2009 1:51 am

Хитлер бил луд пошо незнаел да се повлеквит.. Кога фатил сталинград да го напаѓат.. не прифаќал да изгубит и остал таму цела 1/3 од војската да киснит 6 месеци.. и на крај ко фатила зимата... уште им велел да чекет... дочекаа, да..

А + ненормален бил.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 1:58 am

забеган или професоркана што ни викаше Генијален Псохипат.
добро мојт и Социопат да е.
хахаха...сепак не бил наклонет спрема тогашна Југославија па така да...не го сакам баш.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 2:43 am

Stefk0 напиша:Хитлер бил луд пошо незнаел да се повлеквит.. Кога фатил сталинград да го напаѓат.. не прифаќал да изгубит и остал таму цела 1/3 од војската да киснит 6 месеци.. и на крај ко фатила зимата... уште им велел да чекет... дочекаа, да..

А + ненормален бил.

Тачно. Ама и направил сосем погрешна стратегија за обиколување на руската војска.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 4:29 pm

Абе болен бил имал 2-3 симпатични појаки болести (не запамтив шо беја) и да не се самоубиел ќе умрел во истата година.. барем така кажа проф денес Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Master Сре Јан 28, 2009 7:18 pm

Сите генијалци шо некојпат се родиле биле нешо психички пореметени или болни.
Мене ми се свиѓат замислата на Хитлер да постојт само една нација. Штета шо не успејал во то. Да бев тогаш жива ќе му помагав Razz

И мислам дека извршил самоубиство од заседа. Smile
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 7:31 pm

Аку беше тогаш жива ( и ако не беше германка) тој ќе те убиеше..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 8:26 pm

Од млади години сифилис имал, и уш една малу потешка. Ја изгубил војнава зато шо упорно сакал да се излечит, а докторов го лечеч со дрози и слични опојни супстанции, почнале нервите да му попуштет и се мавал в вена на големо и на крајот сите среќно си живееле.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 8:29 pm

И Паркинсова болест имал. Јас мислам да не ја нападнел Русија можда и све ќе завземел.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 11:45 pm

А неколку месеци бил слеп...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:50 pm

Неколку месеци пред то глув...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 11:51 pm

Да поживеел уш малку можда и ќе онемел.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 12:11 am

Јас знам од блиски извори на Ана Курникова дека прележал мали сипаници но не и големи.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 12:29 am

Џајко напиша:Јас знам од блиски извори на Ана Курникова дека прележал мали сипаници но не и големи.
дај запознај не Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by L S D Чет Јан 29, 2009 12:34 am

pankerishte напиша:
Џајко напиша:Јас знам од блиски извори на Ана Курникова дека прележал мали сипаници но не и големи.
дај запознај не Very Happy
а сида имат прележано? Razz:P
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 12:35 am

Глеајте сеа посериозно на темава пишите ак пишите ак не ич не пишите.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:47 am

комшивка напиша:Аку беше тогаш жива ( и ако не беше германка) тој ќе те убиеше..

Немојш да знајш. Ваков талент ко мене не се убиват afro
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 1:10 am

Master напиша:
комшивка напиша:Аку беше тогаш жива ( и ако не беше германка) тој ќе те убиеше..

Немојш да знајш. Ваков талент ко мене не се убиват afro
па ондак конкуренција ке му си..и пак...следи убивање.како и да е мртва си...упс..мртва ке беше де Razz Laughing
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот