Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

+9
Marej
Gangi
Mary Jane
psycho
Lucybell
корун
sokol
Болиглава
kojgode
13 posters

Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 6:29 pm

Вангелија Гуштерова, позната како Баба Ванѓа, е една од најпознатите
пророци во историјата. Самото нејзино име Вангелија, преведено од грчки
јазик значи „Гласник од Благословениот Свет“. Нејзините способности за
предвидување се појавиле откако останала слепа како мало девојче и од
тогаш многу луѓе ја бараат нејзината помош.

Баба Ванѓа лекувала со природни лекови од растенија и цвеќиња, затоа
што сметала дека премногу апчиња не дозволуваат организмот сам да се
избори против болеста. Исто така препорачувала луѓето кои применуваат
природни лекови, да користат растенија и билки од средината и земјата
каде живеат.

Нејзината дарба како јасновидец и претскажувач била посебна. Таа видела
многу работи и покрај тоа што била слепа, можела да зборува со
цвеќињата и да посетува различни места на земјата.

Баба Ванѓа ги објаснила своите исклучителни способности, со присуство
на невидливи суштества на кои не им го знаела потеклото. Тие и ги
давале информациите за луѓето, и нивниот живот и бил како филм пред неа
од нивното раѓање па сè до смртта.

Таа не се плашела од смртта и велела дека не постои смрт.

„После смртта телото се распаѓа, како и сè што е живо, но делот од
телото, душата или како да го наречам, не се распаѓа. Зборувате за
повторно раѓање. Не знам што е тоа. Она што останува од човекот, тоа е
душата, која продолжува да се развива во повисоки нивоа и тоа е
нејзината вечност“, вели таа во разговор со еден човек од театарот.

Баба Ванѓа сметала дека човекот се раѓа за да прави добри дела. Според
неа ниедна лоша работа која ја направил човекот, не останува неказнета.
Секогаш следува казна, ако не на оној кој сторил лошо, се одразува на
неговите деца.

Таа зборувала и за иднината иако не сакала. Според нејзините кажувања,
за 200 години човекот ќе оствари контакт со браќа по умот од други
светови. Дури вели дека многу вонземјани живеат на Земјата со години и
дека се од планетата која на нивен јазик се нарекува WAMFIM и тоа е
трета планета од Земјата.

Баба Ванѓа почина на 11-ти август 1996 година. Таа ја знаела точната
дата на својата смрт, и пред да почине рекла дека дарба како нејзината
наследило 10-годишно слепо девојче кое живее во Франција и за кое
наскоро ќе слушнеме.

Многу познати политичари, меѓу кои и Хитлер, ја имаат посетено. Тој излегол видно вознемирен од нејзината куќа.

Најстрашните предвидувања на Баба Ванѓа се за нуклеарната подморница на
Русија, Курск која потона во август 2000 година, за која таа уште во
1980 година предвиде дека ќе предизвика катастрофа.

Таа ги предвидела и нападите на Кулите Близначки во Америка уште во 1989 година каде рекла дека невина крв ќе биде пролеана.

Меѓу останатите предвидувања за иднината се:

2008 - Обиди за атентат на четворица претседатели. Конфликт во
Индонезија кој ќе биде причина за почетокот на Третата Светска Војна.

2010 – Почеток на Третата Светска Војна, во ноември 2010 и ќе трае до
октомври 2014. Ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде користено
нуклеарно и хемиско оружје.

2011 – Поради радиоактивното зрачење, на Северната хемисфера нема да
има животни и растенија. Муслиманите ќе започнат војна со хемиско
оружје против Европејците кои се уште се живи.

2014 – Поголемиот дел од луѓето во светот, ќе имаат рак на кожа и други болести поврзани со кожата. ( како резултат на војните)

2016 – Европа е скоро празна.

2018 – Кина станува новата светска сила.

2023 – Орбитата на Земјата постепено ќе се менува.

2025 – Европа е се уште одвај населена.

2028 – Развивање на нов извор на енергија. Гладот полека престанува да
биде проблем. Се развива вселенски брод со пилоти за Венера.

2033 – Топење на поларниот мраз. Расте нивото на океаните во светот.

2043 - Светската економија е во подем. Муслиманите владеат со Европа.

2046 – Секој орган може да биде произведен. Размената на човечки органи станува секојдневен метод за лекување.

2066 – За време на нападот на Рим, кој е под контрола на Муслиманите,
Америка користи нов метод на развивање на оружја, кој влијае врз
климатските промени, смрзнување.

2076 – Нема класно општество (комунизам).

2084 – Обновување на природата.

2088 – Нова болест. Луѓето остаруваат за неколку секунди.

2097 – Пронајден лек за оваа болест.

2100 – Човечки направено Сонце ја осветлува темната страна на Земјата.

2111 – Луѓето стануваат роботи.

2123 – Војни меѓу помалите земји. Големите земји не се инволвираат.

2125 – Постои глад, и ќе се добијат сигнали од вселената. (Луѓето уште еднаш ќе се сетат на Баба Ванѓа).

2130 – Колонии под вода. (совети од вонземјаните).

2154 – Животните стануваат пола-луѓе.

2167 – Нова религија.

2170 – Голема суша.

2183 – Колонијата на Марс станува нуклеарна нација и бара независност од Земјата.

2187 – Успешно се стопирани две вулкански ерупции.

2195 – Колониите во морињата се целосно снабдени со енергија и храна.

2196 – Комплетно мешање на Азијците и Европејците.

2201 – Термонуклеарните реакции на Сонцето се забавуваат. Температурите опаѓаат.

2221 – Во потрага по вонземски живот, луѓето се соочуваат со нешто застрашувачко.

2256 – Вселенските бродови носат нова застрашувачка болест на Земјата.

2262 – Орбитите на планетите почнуваат прогресивно да се менуваат. Марс е под закана од удар на комета.

2271 – Микс од жолта, црна и бела раса. Нова раса.

2279 – Енергија од ништо. (најверојатно од вакуум или црни дупки).

2288 – Патување низ времето. Нови контакти со вонземјани.

2291 – Сонцето се лади. Се превземаат обиди за негово обновување.

2296 – Сонцето свети. Силата на гравитацијата се менува. Старите вселенски станици и сателитите, почнуваат да паѓаат.

2299 – Во Франција, има партизан кој се крева против Исламот.

2302 – Се откриваат нови важни закони и мистерии за универзумот.

2304 – Мистеријата за Месечината е разрешена.

2341 – Нешто застрашувачко од вселената се приближува кон Земјата.

2354 – Несреќа со едно од човечки направените сонца, ќе резултира со суша.

2371 – Огромна глад.

2378 – Нова и брзо растечка раса.

2480 – Двете сонца направени од луѓето ќе доживеат колапс. Земјата е во темница.

3005 – Војна на Марс. Траекторијата на планетите се менува.

3010 – Комета ќе се забие во Месечината. Околу Земјата ќе има појас на карпи и прашина.

3797 – До оваа година, сè што живее на Земјата, умира. Но луѓето се способни да започнат нов живот на нов ѕвезден систем.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 6:30 pm

3801 - Тошо се враќа.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 7:17 pm

се враќа тосо и удира рекети
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:56 pm

Се до 2154 е точно, после тоа тоше станува пола човек и тотално ја менува историјата
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Lucybell Саб Јан 10, 2009 1:44 am

и нокеска немат спиење... то ми е сигурно Mad
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by psycho Саб Јан 10, 2009 10:14 pm

Лол Баба Ванѓа Фор Д Уин!. Хоули Шит усрао сам се!
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:28 am

Битно појќе предвидела отколку Нострадамус
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:17 am

абе сеа можда нешо е точно ама до 3797 кај можела бре некој си се заебаал и некои наивни може да поверуваат
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Marej Саб Јан 17, 2009 10:42 pm

Баба Ванѓа rocks my socks.
Баба Ванѓа the best fuck the rest.
Баба Ванѓа is too cool for school.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by tHeJunKy Нед Јан 25, 2009 3:40 am

истиве работи беа напишани и за нострадамус.
гледај стар трек и без да го знајш ова ќе мојш да го предвидиш Smile
трета светска војна btw беше предвидена за крајот на 2007.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 3:47 am

Амааан
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 4:04 am

хахаха...баба ванѓа е главна!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:53 pm

2125 – Постои глад, и ќе се добијат сигнали од вселената. (Луѓето уште еднаш ќе се сетат на Баба Ванѓа).


Кој луѓе?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010 Empty Re: Баба Ванѓа предвидела Трета Светска Војна во 2010

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот