Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скривница од втората светска војна.

5 posters

Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Скривница од втората светска војна.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 6:54 pm

Мит или вистина? Дали под училишната сала во основното училиште има скривница од втората светска војна или таа скривница е направена сега за привлекување туристи? Погледнете ги фотографиите и одлучете сами.
Скривница од втората светска војна. Bunker
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Re: Скривница од втората светска војна.

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 6:55 pm

Не. Мит е. Јас мислам дека Тошо се пијанел со пелинковац. Ова го заклучив по старите шишишта.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Re: Скривница од втората светска војна.

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 7:16 pm

да бе јас бункер имам напраео и не казвам кај е
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Re: Скривница од втората светска војна.

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:52 pm

Да, а шишето пиво е знак како тој се трезнел
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Re: Скривница од втората светска војна.

Пишување by kirce Саб Јан 10, 2009 7:54 pm

Не бе не е мит Бале ги имат кријано шишињана со ракија таму...


Последната промена е направена од kojgode на Саб Јан 10, 2009 7:56 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : латиница)
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Скривница од втората светска војна. Empty Re: Скривница од втората светска војна.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот