Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хитлер и Втората светска војна.

+15
Фазлија
L S D
Џајко
корун
Master
Mary Jane
Stefk0
Marej
hollow
комшивка
pankerishte
mitan
мирАл
tHeJunKy
kojgode
19 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by мирАл Нед Фед 01, 2009 5:12 pm

Глеав сабајлево на хистори програмана даваја за животов на хитлер. Не знам кога била снимена ама коментираа неговиов чувар на куќа, роднините од љубовницата Ева Браун, од војниците некој...
Хитлер во брак со Ева Браун биле само 36 часа, Ева се отрула а Хитлер се самоубил а после то биле запалени!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 4:55 pm

мирАл напиша:Глеав сабајлево на хистори програмана даваја за животов на хитлер. Не знам кога била снимена ама коментираа неговиов чувар на куќа, роднините од љубовницата Ева Браун, од војниците некој...
Хитлер во брак со Ева Браун биле само 36 часа, Ева се отрула а Хитлер се самоубил а после то биле запалени!
Да да повеќе пати го имаат давано филмов.ако можит така да се наречит.А добар е
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Џајко Пон Фед 02, 2009 8:17 pm

Оваа тема е стварно добра, секоја чест за којгоде што ја отвори. Но што мислите за Хитлер и првата светска војна??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by L S D Пон Фед 02, 2009 8:49 pm

тогаш многу јако пичкариште бил, ама се изнервирал некој евреин му ја измувал пичицата, и зато втора светска војна ко дошла, парче напрајл SmileRazz:P
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Пон Фед 02, 2009 9:36 pm

L S D напиша:тогаш многу јако пичкариште бил, ама се изнервирал некој евреин му ја измувал пичицата, и зато втора светска војна ко дошла, парче напрајл SmileRazz:P

Не шири шпекулации. Ева му била целосно посветена на Хитлер, а брачедата во која бил вљубен претходно, не го сакала заради други побуди.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by корун Пон Фед 02, 2009 9:43 pm

Ева пробала да се самоубијат, не успеала за разлика од бифшата.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 10:28 pm

Абе во ред е што си имал чоекот идеја.....проблемот е во то што следни на листа ќе беа бабите и дедовците наши. Бар да беше побрз и да ги довршеше евреите со време.
Грешка едина мо е то што сакал нас да не поништит, без да знајт дека сме неуништиви. Се заебал по Русија, како и други пред него
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by mitan Чет Фед 12, 2009 10:30 pm

Фазлија напиша:Абе во ред е што си имал чоекот идеја.....проблемот е во то што следни на листа ќе беа бабите и дедовците наши. Бар да беше побрз и да ги довршеше евреите со време.
Грешка едина мо е то што сакал нас да не поништит, без да знајт дека сме неуништиви. Се заебал по Русија, како и други пред него
онај по историја рече дека сакал да не ликвидират и нас....ама после то ко читал некој старии истории и ко согледал дека сме древен народ не бил толку запален за наше ликвидирање...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Чет Фед 12, 2009 10:33 pm

на сител сега ќе е филмон Перл Харбор сеа ево почвит, мноооогу убав филм гледајте го ако мојте...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 10:56 pm

Сто посто една гоооолема амеичка пропаганда, впрочем како и сите други филмој
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Чет Фед 12, 2009 11:07 pm

Фазлија напиша:Сто посто една гоооолема амеичка пропаганда, впрочем како и сите други филмој

неморат да го гледаш на другиве му го препорачвам
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 11:11 pm

Убо де, јас го одпрепорачвев, ништо страшно, комши луѓе сме
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Пет Фед 13, 2009 12:01 am

Фазлија напиша:Сто посто една гоооолема амеичка пропаганда, впрочем како и сите други филмој

Батка, Перл Харбор е една од најбитните пресвртници во Втора светска војна.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Пет Фед 13, 2009 12:16 am

Батка, единствена пресвртница во втората светска војна е Сталинград. А све што се дешавало на маргините е...... маргинално
Мислиш дека резултатот 1:0 во фудбал е пресврт?
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Пет Фед 13, 2009 12:17 am

Фазлија напиша:Батка, единствена пресвртница во втората светска војна е Сталинград. А све што се дешавало на маргините е...... маргинално
Мислиш дека резултатот 1:0 во фудбал е пресврт?

Мислиш дека не е клучна работа приклучувањето на САД во војната?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Пет Фед 13, 2009 12:22 am

Па не до толку. И без нејзе голема ќе беше.
Инаку, Јапан прв ја нападвит воената база на хаваи америчка Перл Харбор. То не е пресвртница, дека америка не го нападна Јапан претходно. И то е еден од најголемите порази во америчката историја. Веројатно во филмот е прикажано како американците ќофтет јапонци и имат све на све барем 15 минути веење америчко знаме и барем 5 пати америчка химна во позадина
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by pankerishte Пет Фед 13, 2009 1:51 am

Фазлија напиша:Па не до толку. И без нејзе голема ќе беше.
Инаку, Јапан прв ја нападвит воената база на хаваи америчка Перл Харбор. То не е пресвртница, дека америка не го нападна Јапан претходно. И то е еден од најголемите порази во америчката историја. Веројатно во филмот е прикажано како американците ќофтет јапонци и имат све на све барем 15 минути веење америчко знаме и барем 5 пати америчка химна во позадина
Mн јасно Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by комшивка Пет Фед 13, 2009 1:57 am

Фазлија напиша:Па не до толку. И без нејзе голема ќе беше.
Инаку, Јапан прв ја нападвит воената база на хаваи америчка Перл Харбор. То не е пресвртница, дека америка не го нападна Јапан претходно. И то е еден од најголемите порази во америчката историја. Веројатно во филмот е прикажано како американците ќофтет јапонци и имат све на све барем 15 минути веење америчко знаме и барем 5 пати америчка химна во позадина

епа ако не ги нападнеше Јапонија на САД, немаше тие да фрлет атомски бомби за прв пат во историјата во Хирошима и Нагасаки.. а јас мислам дека е НЕШТО! или не?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Фазлија Пет Фед 13, 2009 1:33 pm

Ако не ги фрлеја над јапан, ќе ги фрлеа на друго место.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 16, 2009 12:03 am

мене тој филм ми единствен историски шо го имам глеано од 2 сати и 45 минути...а јас мразам такви филмој...шо значит филмов нешо посебно е...и плус единствената тема не е во филмов војната...
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Mary Jane Пон Фед 16, 2009 12:04 am

The Breaking Dawn напиша:мене тој филм ми единствен историски шо го имам глеано од 2 сати и 45 минути...а јас мразам такви филмој...шо значит филмов нешо посебно е...и плус единствената тема не е во филмов војната...

Џош Хартнет е темата Embarassed
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by METALBOY Пон Aвг 10, 2009 12:22 pm

Дали знаевте дека Хитлер има преживеано 42 атентати???
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by корун Пон Aвг 10, 2009 4:45 pm

Не, јас имав слушнато само до 41иот...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by METALBOY Пон Aвг 10, 2009 9:30 pm

^епа вака, 42 бил нај опасниот, ама имал среќа, по овај обит требало да следи уште еден ама чоекот шо требело да го спроведи бил премногу близок со хитлер и се сожалил, а по ова хитлер го направил нештото шо 42 не успеале да го напрает - пиштол в гла (некој викет избегал со подморница за јужна америка, ама.....)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Наташа Вто Aвг 11, 2009 3:14 am

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Applause
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Хитлер и Втората светска војна. - Page 2 Empty Re: Хитлер и Втората светска војна.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот