Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каков фотоапарат имате?

+7
Bleak
noviot
Obibos
комшивка
мирАл
zzz
tHeJunKy
11 posters

Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Каков фотоапарат имате?

Пишување by tHeJunKy Нед Јан 25, 2009 10:54 pm

каков фотоапарат имате, и разни пофалби и критики за него...

јас веќе напишав дека имам Panasonic Lumix DMC FZ-8
Каков фотоапарат имате? Panasonic-Lumix-DMC-FZ8

Каков фотоапарат имате? 000035_panasonic_lumix_fz8_camera

-7 mpix
-12x optical zoom
-MEGA O.I.S оптички стабилизатор на слика(механички стабилизатор на леќа)
-2.5" LCD екран 200к или 250к pixels
-Електронски viewfinder
-итн. итн...

ааааа заборајф... имат и блиц Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by zzz Пон Јан 26, 2009 12:30 am

Каков фотоапарат имате? 41pJ%2BUFfR0L._SL500_AA280_


  • 7.2 megapixels; ISO 1000 high sensitivity (REI) for shooting in low-light situations; 3x optical zoom
  • 56MB internal memory & MemoryStick Pro Duo slot
  • Real Imaging Processor for improved picture quality and high speed operation; 2cm macro for close-up
  • MPEG Movie VX (VGA 30 fps movie mode with audio)
  • Easy operation with an on-screen function guide STAMINA battery life, up to 380 shots (CIPA standard
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 3:53 pm

Убаф ти беше едно време дур не го потури сеа самион си прајт ефекти!!! Laughing
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 4:39 pm

не чинит, розоф е Smile
се зезам, супер е, уш кој модел е, да напишеше Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 4:43 pm

Sony Cyber-shot DSC-S650 - Ме мрзит да пишам карактеристики, а и баш многу не му ги знам Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 9:22 pm

комшивка напиша:Sony Cyber-shot DSC-S650 - Ме мрзит да пишам карактеристики, а и баш многу не му ги знам Smile

постојт и Google и Yahoo, а ако те мрзит, епа речи дек те мрзит Very Happy Very Happy
ајт поздрав
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by zzz Вто Јан 27, 2009 3:42 pm

мирАл напиша:Убаф ти беше едно време дур не го потури сеа самион си прајт ефекти!!! Laughing

сега побавен е и појке ефекти имат Cool
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 6:57 am

Каков фотоапарат имате? Oldcameraat9
Каков фотоапарат имате? W350
Ваков исти потпуно
.....
Марка:Горење
не работат на мегапиксели
имаш зум каков сакаш
за поблизу ојш понапред за подалеку поназад ке се тргниш
и плус е на соларна енергија
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 1:35 am

најубав :D
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:31 am

Obibos напиша:Каков фотоапарат имате? Oldcameraat9
Каков фотоапарат имате? W350
Ваков исти потпуно
.....
Марка:Горење
не работат на мегапиксели
имаш зум каков сакаш
за поблизу ојш понапред за подалеку поназад ке се тргниш
и плус е на соларна енергија

значи апарато е еколошки да не реча Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 13, 2009 4:45 am

Kodak EasyShare Z885

Каков фотоапарат имате? Kodak_Z885


-High ISO (up to 8000*)


-5X optical zoom lens


-8.1 megapixels


-Digital image stabilization


-Smart scene mode


-KODAK PERFECT TOUCH Technology


-2.5 in.
(6.4 cm)
indoor/outdoor color display


-Advanced video features
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by корун Пет Фед 13, 2009 12:20 pm

Каков фотоапарат имате? 00343_olympus-fe340

Aк ве интересирет карактеристики моделот е FE 340
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 11:08 pm

Каков фотоапарат имате? Sony-dslr-a200

Со цела опрема го имаВ, 800 евра, ама го дадов за Шведска...а сеа иам Nokia 2megapix Каков фотоапарат имате? Icon_lol
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by tHeJunKy Саб Фед 14, 2009 11:12 pm

МаКсач напиша:Каков фотоапарат имате? Sony-dslr-a200

Со цела опрема го имаВ, 800 евра, ама го дадов за Шведска...а сеа иам Nokia 2megapix Каков фотоапарат имате? Icon_lol

дали си ти нормален Very Happy хаха...а зш го даде?
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 11:24 pm

Иам брачед Шведска и имав 800 евра собрано и му ги префрлив на картичка да ми купит за ко ќе дојт да ми го донесит. И го купи, го донесе и ко видоја домашниве шо сум напрајл апаратот назад за Шведска Каков фотоапарат имате? Icon_lol И сеа нејќет да слушнет за апарат...а ми се сликат криза ме фаќат Каков фотоапарат имате? Lol
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 9:56 pm

olimpus
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by tHeJunKy Сре Мар 25, 2009 5:33 pm

деее бе, неморат толку опширни информации да онадите овде Very Happy ми се истадоја очиве дур прочитав шо све имат апаратот Very Happy
(мала шега) хаха Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каков фотоапарат имате? Empty Re: Каков фотоапарат имате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот