Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски СО или БЕЗ шминка?

+30
RoTkViCa
METALBOY
FalcoN eYe
PhiLL * E
Фазлија
Madnes
Mule
Bleak
Наташа
комшивка
Jordison
mitan
xpert
Gangi
nice
zzz
nance
pankerishte
Punk
Lastojca
мирАл
REGINA
sokol
T&T
The Breaking Dawn
Џајко
Болиглава
Mary Jane
kojgode
A GiRL
34 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by A GiRL Пет Јан 23, 2009 11:58 pm

Жените имаат позитивни мисли и кај нив се јавуваат позитивни чувства
како оптимизам, кога се подготвуваат за шминкање, велат јапонските
истражувачи, анализирајќи ги функициите на мозокот.

Можеби навистина женските мислат дека изгледаат подобро со шминка,но што мислите вие(машки Razz),дали е навистина така?? I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 12:25 am

Која како некој се поубај со шминка, некој без шминка. Јас појќе сакам женски шо не се шминкет многу многу. Поприродни ко ќе ги видам поубај ми се.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 12:49 am

Јас само нешто ке додам I love you
Незнам кој беше... Razz ама некој паметен рекол дека "Вистински убава жена е онаа,што е убава наутро кога ке се разбуди".И комплетно се согласувам со чоекот Razz
Е сега вистина имат момиња шо си имет недостатоци или проблеми со кожата па користат шминка да ги покријат.И нив ги подржвам Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 1:05 am

Јас само за излегвење се шминкам онака ко за каталог, инаку не практикувам да се малтерисвам многу. Дури и оваа пудра шо ја имам, е лесна, ама пак ми го сушит лицево и не сакам да си го упропастам. Не се замарам многу со то како изгледам, сакам да сум средена, ама не сум некој фанатик.

И ми го имаш то кажано, јас не го заборајвSmile
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 2:20 am

Нек ојт во Општи Муабети темава.

Иначе ми сметет едино девојки со сантим пудра на нив. Овие поприкладно шминканиве ми се океј. Плус ако изгледат убо и без шминка, тогаш е добитна комбинација.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 3:26 am

без шминка
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 1:20 pm

kojgode напиша:Која како некој се поубај со шминка, некој без шминка. Јас појќе сакам женски шо не се шминкет многу многу. Поприродни ко ќе ги видам поубај ми се.

хехе ретки се тие вака шо мислет Very Happy
јас не требит овде да коментирам ама ај..појќе женски без шминка не некои пренашминкани па после ко ќе не се да не мојш да ги препознајш...и вака да изглеаш affraid
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 2:33 pm

И јас сум за женски без шминка ама точно е то дека постојт еуфорија пред излегвење за шминкање и облеквење (не кај сите)
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:16 pm

зависит за пригодата денски ми се поубај без шминка а навецер со шминка
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 6:17 pm

Со шминка, но секогаш во нормална доза.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by мирАл Саб Јан 24, 2009 7:10 pm

Природно си е природно!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:49 pm

мирАл напиша:Природно си е природно!!!

и јас мислам така....шминка во посебни пригоди и то минимално
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Punk Саб Јан 24, 2009 8:34 pm

сашка ти си доста позната по твојата природна убајна. те поддржавам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:08 pm

Без шминка.Мразам Пудри.
и то...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 10:42 pm

Една народна мисла: Ако земаш некоја за жена види ја отсабајле као излгедат без шминка . wow колкав Марко Цепенков сум.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 11:26 pm

sokol напиша:зависит за пригодата денски ми се поубај без шминка а навецер со шминка


само дискретно така малку, не со пудришта, пренашминкани...
а исто за нашколо многу ме нервират от сабајле посебно нашминкани pig
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:49 pm

Еве машкиве си ги кажаа мислењата и мислам дека им се на место...имам прашано повеке машки за ова прашање и дефинитивно сакет женски без шминка....јас лично денски ретко ставам пудра, само неможам без римел.
- а женки со премногу пудра ми се ужасни и неможам да ги гледам

nice
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 11:16 pm

умерено малце и никако со штикли ме убија тоа
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by xpert Пон Јан 26, 2009 2:46 pm

Без шминка!!! А најмногу шо мразам е сјај за усни зш лепит.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by mitan Пон Јан 26, 2009 2:52 pm

без шминка...мн пооргинални...е сеа некогаш се дешават болче ова она (во такви случаеви и јас користам)...ама инаку севкупно земено женски без шминка...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Jordison Пон Јан 26, 2009 5:14 pm

bez sminka
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 6:34 pm

се изненадувам од одговориве на машкиве.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Наташа Чет Фед 05, 2009 3:43 pm

Абре не лупајте кое природно, попрво ќе забележите некоја нашминкана отколку некоја шо не е кај и да сте. Ццц мамелеџииSmile
Башка некоја шо имат подочњаци или бољки и ај без пудра нек ојт нек ги плашит луѓево по птон... Сеа не велам да се зацементират ама пак.. И плус, за излегвење не чинит да не се нашминкаш, ќе какет после види ја она каква излегла.

Сума сумарум: Мислам најубо со усул нашминкани.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Bleak Чет Фед 05, 2009 7:29 pm

Наташа напиша:Абре не лупајте кое природно, попрво ќе забележите некоја нашминкана отколку некоја шо не е кај и да сте. Ццц мамелеџииSmile
Башка некоја шо имат подочњаци или бољки и ај без пудра нек ојт нек ги плашит луѓево по птон... Сеа не велам да се зацементират ама пак.. И плус, за излегвење не чинит да не се нашминкаш, ќе какет после види ја она каква излегла.

Сума сумарум: Мислам најубо со усул нашминкани.

Абе на секој му се десило да имат подчњаци некогаш ама  мене не ми е битно то и стварно природна убавина е поубо отколку со шминка. Некои девојчиња имет таква фаца освен пудра за бекое бољче не морат да стават шминка друго нишо. А некои шо премногу се шминкаат ми е претеризам  Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Mule Чет Фед 05, 2009 7:53 pm

Ко ке е сама со мене без шминка Very Happy Ама ко ке се ојт негде ваму таму "шпицната" да е! Very Happy Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Женски СО или БЕЗ шминка? Empty Re: Женски СО или БЕЗ шминка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот