Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женските први во акција?

+23
Marej
folder
REGINA
putnica
Jas**
Bleak
malina
The Breaking Dawn
nice
pankerishte
Master
T&T
Odyssey
Alexandra
A GiRL
Mary Jane
Ludi Milojko
Болиглава
sokol
мирАл
корун
mitan
комшивка
27 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 2:50 pm

T&T напиша:pankeriste, податокот со процентите не ти е точен, Ние најчесто даваме знаци и очеквиме вие да ни се приближите шо и најчесто е така
Процентите се ралитвна работа.
Сепак кој како си ја наредил... Laughing Laughing Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 9:13 pm

има мн женски шо не приоѓет први ....јас не сум пристапила а ако некоја постапит прва то е мн храбро

nice
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:02 am

Бидејќи машките отсекогаш се сметале за појаки (добро, не за време на матријархатот) поарно е тие да направат прв чекор.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 12:11 am

E шо појаки, не се тепаме ние..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:15 am

комшивка напиша:E шо појаки, не се тепаме ние..

Не е во прашање силата за тепање, туку егото.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 12:36 pm

и јас ценам женски шо прает прв чекор Wink ама не некои упиканти
сепак то е за признавање....
иначе мислам дек женскиве требит да преземет иницијатива а машкиве нек продолжет...а тие шо мислет дек само охриѓанкиве не прает прв чекор се лажет....зш нормално ко ќе запознајш некој од друг град или нешто макар и никојпат то да не го прајш зш се плашиш од корпа сепак ќе пробаш..шо имаш да изгубиш и така нема да го видиш тој пак ... Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 1:54 pm

The Breaking Dawn напиша:и јас ценам женски шо прает прв чекор Wink ама не некои упиканти
сепак то е за признавање....
иначе мислам дек женскиве требит да преземет иницијатива а машкиве нек продолжет...а тие шо мислет дек само охриѓанкиве не прает прв чекор се лажет....зш нормално ко ќе запознајш некој од друг град или нешто макар и никојпат то да не го прајш зш се плашиш од корпа сепак ќе пробаш..шо имаш да изгубиш и така нема да го видиш тој пак ... Wink
Ај агри вит ју Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 01, 2009 4:24 am

pankerishte напиша:
The Breaking Dawn напиша:и јас ценам женски шо прает прв чекор Wink ама не некои упиканти
сепак то е за признавање....
иначе мислам дек женскиве требит да преземет иницијатива а машкиве нек продолжет...а тие шо мислет дек само охриѓанкиве не прает прв чекор се лажет....зш нормално ко ќе запознајш некој од друг град или нешто макар и никојпат то да не го прајш зш се плашиш од корпа сепак ќе пробаш..шо имаш да изгубиш и така нема да го видиш тој пак ... Wink
Ај агри вит ју Smile

тенк ју tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 7:36 pm

Иако сум зафатена ќе кажам мое мислење.Мислам дека ако некој многу многу ти се свиѓат и ако имаш забележано или слушнато дека и тој те свиѓат,во таа ситуација женското требит да го напрајт првиот чекор,зш можда некогаш после ке се кајт,зш ништо чудно тој шо и се свиѓат да е еден од оние машки кои се страмежливи и кои никогаш немат да соберет храброст за да ти пријдет
malina
malina
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 5:00 pm

mitan напиша:јас колку со иам заприметено само охриганкиве не пристапвет први....инаку другиве женски од кај и да се 90% пристапвет први

Жими се ако иам успеано 3-4 пати прв да бацам женско Smile мислам скоро секогаш пристапвам прф Smile ама нз зш не почеквет да пробам да ја бацам јас туку таја че ми го зејт а тука се губит романтиката знајш Smile иначе онака женско да ми пристапит во смисла да ми понудит несо 3-4 пати максимум се десило то и така... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 5:08 pm

Е уш нешо од корпша не се плашам можам да се наречам колекционер многу сум ги добил зш храбро без мислење многу сум ги прашал и немат шо да се срамам ак сум добил корпа кој не добил корпа значи и не пробал или знајш кога и со кого да пробаш зависи од процена... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 5:10 pm

malina напиша:Иако сум зафатена ќе кажам мое мислење.Мислам дека ако некој многу многу ти се свиѓат и ако имаш забележано или слушнато дека и тој те свиѓат,во таа ситуација женското требит да го напрајт првиот чекор,зш можда некогаш после ке се кајт,зш ништо чудно тој шо и се свиѓат да е еден од оние машки кои се страмежливи и кои никогаш немат да соберет храброст за да ти пријдет

За ова си во право ко ќе ми се свиѓаше некое момиче малце погордо на себеси не пробвеф нишо си викаф абе ќе ме корпосат ау и знајш после со тек на време се отпуштиф треси си зелени ау слобода на изразување и срамежливоста е снима кун 7-8 одд Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by корун Вто Фед 03, 2009 9:51 pm

Едит копче имаш, корити го.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Jas** Сре Фед 04, 2009 12:38 am

ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Болиглава Сре Фед 04, 2009 1:22 am

Jas** напиша:ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Ај објасни ми ако не е срамно и страшно, зш не би ошла прва?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Jas** Чет Фед 05, 2009 12:41 am

Болиглава напиша:
Jas** напиша:ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Ај објасни ми ако не е срамно и страшно, зш не би ошла прва?
hehe am zs da odam jas....ak sakat nek dojt toj....ak ne sakat znacit dzabe ke odam i jas:)))))
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Чет Фед 05, 2009 12:47 am

Jas** напиша:
Болиглава напиша:
Jas** напиша:ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Ај објасни ми ако не е срамно и страшно, зш не би ошла прва?
hehe am zs da odam jas....ak sakat nek dojt toj....ak ne sakat znacit dzabe ke odam i jas:)))))

ам ако не знајт тој дека сакаш ти?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Jas** Чет Фед 05, 2009 1:00 am

комшивка напиша:
Jas** напиша:
Болиглава напиша:
Jas** напиша:ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Ај објасни ми ако не е срамно и страшно, зш не би ошла прва?
hehe am zs da odam jas....ak sakat nek dojt toj....ak ne sakat znacit dzabe ke odam i jas:)))))

ам ако не знајт тој дека сакаш ти?
aj aj mnogu navlegovte vo situacijava.... =) jas ke se potrudam da doznajt na poinakov nacin...ne morat da odam i da mu kazam....
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by putnica Пон Фед 16, 2009 4:09 pm

Мислам дека сето тоа зависи од тоа каква личност е девојката,ако таа е доволно самоуверена,храбра тогаш за неа превземањето на првиот чекор не претставува никаов проблем.Тоа не ни страсно а не и ни глупаво.Така да девојкиве треба да се похрабри да ги превземат работите во свои раце да им докажат на машкиве дека не сме толку срамежливи.
putnica
putnica
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by REGINA Саб Мар 14, 2009 12:28 am

зш да не ојт прва, ак си мојт.
ама за мене лично неам г`з за то нешо. Гордоста е преголема и некој глупи сваќања на општествово во кое живејме. за жал.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by folder Саб Мар 14, 2009 2:37 am

Jas** напиша:
комшивка напиша:
Jas** напиша:
Болиглава напиша:
Jas** напиша:ne e niso stramno i strasno ama ne odam prva so sakat da e:D:D
Ај објасни ми ако не е срамно и страшно, зш не би ошла прва?
hehe am zs da odam jas....ak sakat nek dojt toj....ak ne sakat znacit dzabe ke odam i jas:)))))

ам ако не знајт тој дека сакаш ти?
aj aj mnogu navlegovte vo situacijava.... =) jas ke se potrudam da doznajt na poinakov nacin...ne morat da odam i da mu kazam....
Зато немаш дечко Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 31
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Marej Саб Мар 14, 2009 3:40 am

Како ми идат во последно време...
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Саб Мар 14, 2009 3:55 am

folder напиша:
Jas** напиша:
aj aj mnogu navlegovte vo situacijava.... =) jas ke se potrudam da doznajt na poinakov nacin...ne morat da odam i da mu kazam....
Зато немаш дечко Twisted Evil

абе сеа и ти како и рече, демек ак не ојт таја прва и дечко не фаќат... Smile

Marej напиша:Како ми идат во последно време...

шо му ја мислиш ко така? Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Рокси Саб Мар 14, 2009 10:04 pm

Шознам, сум пристапила прва и сум се изгорела. Зато несакам и не планирам во иднина прва да пристапам.
Иначе, ако му е на некој дојдено до мене немат да чекат јас да му речам нешо, туку самиот ќе си се снајдит.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 10:50 pm

Рокси напиша:Шознам, сум пристапила прва и сум се изгорела. Зато несакам и не планирам во иднина прва да пристапам.
Иначе, ако му е на некој дојдено до мене немат да чекат јас да му речам нешо, туку самиот ќе си се снајдит.

И некои машки истиоф муабет го прает... а кој не се изгорел? кој чекал и дочекал....и да некој од чекање умрел... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? - Page 2 Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот