Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женските први во акција?

+23
Marej
folder
REGINA
putnica
Jas**
Bleak
malina
The Breaking Dawn
nice
pankerishte
Master
T&T
Odyssey
Alexandra
A GiRL
Mary Jane
Ludi Milojko
Болиглава
sokol
мирАл
корун
mitan
комшивка
27 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Женските први во акција? Empty Женските први во акција?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 9:51 pm

Што мислите доколку женското го превземе првиот чекор? Тоа е глупаво или храбро? Особено ме интересира машките што мислат за ова.. Very Happy

Јас искрено не гледам ништо ниту страшно ниту глупаво јас да соберам храброст и да тргнам во акција по некој што ми се сфиѓат (и тоа колку пати се имат случено) едноставно се нервирам да чекам некој да ме забележит.. Некој женски сметет дека то е малце откачено или страв дека ќе добијат корпа, ама баш ако не ризикуваш немат да е интересно (а и неколку пати сум била успешна хахах). Cool
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 9:55 pm

јас колку со иам заприметено само охриганкиве не пристапвет први....инаку другиве женски од кај и да се 90% пристапвет први
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 10:00 pm

а шо мислиш за то? паметно или не?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 10:01 pm

Паметно и то како...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 10:06 pm

И јас сум со митанов! Никој од женскиве во охридов некит првиот чекор да го напрајт!!!

Чекај бе шо зборвам, можда то кај мене Женските први во акција? Suspect
хахахаЖенските први во акција? Icon_biggrin
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 31
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by sokol Пет Јан 23, 2009 10:07 pm

ами паметно нашиве се такви шо и да те сакет ќе ти речет ми требит време...
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 10:11 pm

Да бе ногу паметно.

Иначе то шо рече дека си се нервирала да чекаш некој да те забележит, машкиве имет многу помал кликер за такви работи за разлика од вас женскиве. Во превод, не клаваме толку на ум и многу поретко од вас забележвиме дека некоја не свиѓат и слично, додека вие во поголем број случаи мојте да забележите дек ве свиѓат некој итн.
Само не ве разбирам зошто и вие некогаш не направите први потег. Самоомаловажувачки мислите дек е или шо?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 10:14 pm

комшивка напиша:а шо мислиш за то? паметно или не?
нз шо да мислам....од една страна паметно ама од друга со велит сокол
ај ке приидиме ние ко машки први и ко ке речет ми требит време а ти
уствари си дознал дека те свиѓат е тогаш си викаш ексик нека ојт....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 10:15 pm

хахахах па шо требит да напрајме за да забележите? Very Happy Very Happy А инаку шо знам, шо имам праено муабет со момичиња на оваја тема, на појќето не му паѓат воопшто то на ум, глупо му е, можда се плашет од корпи или незнам... Јас лично многу појќе ризикувам. Аку сакат убо, ако не пак убо, ни прв ни последен Laughing
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 10:16 pm

mitan напиша:
комшивка напиша:а шо мислиш за то? паметно или не?
нз шо да мислам....од една страна паметно ама од друга со велит сокол
ај ке приидиме ние ко машки први и ко ке речет ми требит време а ти
уствари си дознал дека те свиѓат е тогаш си викаш ексик нека ојт....

хахахахаха lol! се сложвам во право си.. имат секакви..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Ludi Milojko Саб Јан 24, 2009 12:16 am

се сложвам со сокол и митан
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 64
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 12:34 am

Мислам дека не е глупаво, зошто и женските да не пристапат први...Само можеби сме во понезгодна ситуација затоа што сме свесни дека некој ни се допаѓа (а тоа тој не го забележува баш) и потешко се собира храброст.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 1:04 am

Мислам дека ако некој ни се свиѓат...мојме на некаков начин да му дајме на знаење,ама да не е она претерано,со мерка.А до толку да одам на машко прва нешо да му речам,да му се сервирам ко на послужавник...НЕ!
Нека се потрудит малце ако мислит дека вредам.Ако не...здравје имат други шо ќе мислет така I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Alexandra Саб Јан 24, 2009 2:22 am

A GiRL напиша:Мислам дека ако некој ни се свиѓат...мојме на некаков начин да му дајме на знаење,ама да не е она претерано,со мерка.А до толку да одам на машко прва нешо да му речам,да му се сервирам ко на послужавник...НЕ!
Нека се потрудит малце ако мислит дека вредам.Ако не...здравје имат други шо ќе мислет така I love you

И јас истово го мислам. Smile
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 31
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 3:11 am

mitan напиша:јас колку со иам заприметено само охриганкиве не пристапвет први....инаку другиве женски од кај и да се 90% пристапвет први

Абе ко ќе видет дека си од Охрид и одма им се влажнет, зж на вода Охрид ги потсеќат!
хахахахахаха
Во право си, овде женскиве ти се .....................................
Ај ојме денојве до Скопје?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 66
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:41 am

Јас поштовам женски шо го прает првиот потег. То значит дека знает шо сакет и дека се самоуверени. Јас лично, немам пробано директно, само индиректно со знаци и шмекање... Wink
А уствари кај пишит дека машките се тие шо го прает првиот потег?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 32
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 11:56 am

Сигурно мене немат да ме видите да го напрам првиот чекор.........а и не се замарам многу со то.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 32
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:14 pm

80 проценти - женскитете го прават првиот чекор колку и да е поразително тоа за нас машките.хихи Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 4:29 am

pankerishte напиша:80 проценти - женскитете го прават првиот чекор колку и да е поразително тоа за нас машките.хихи Smile

Тоа значит дека вас не ве биват!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 32
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 4:33 am

Не биват, немаме кондиција...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 4:35 am

Срам да ви е! Под итно сите кај Сокол да ви одржит обука!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 32
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 4:38 am

хахха...кој како за обука.
Јас мислам на машко му годит прво женското да го напрајт чекорот што треба.мммм
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 4:42 am

ам и на женските им годит ако машкото го напрајт пвиот чекор
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 32
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 4:58 am

pankeriste, податокот со процентите не ти е точен, Ние најчесто даваме знаци и очеквиме вие да ни се приближите шо и најчесто е така
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 32
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:28 pm

Master напиша:ам и на женските им годит ако машкото го напрајт пвиот чекор

Точно ама ево на првава страна имаш објаснување од машкиве зошто не го прает тие често пати првиот чекор..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женските први во акција? Empty Re: Женските први во акција?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот