Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поезија

+26
METALBOY
RoTkViCa
Рокси
Golub-Samoubica
A GiRL
Жбафта
nance
Џими
misticnata
комшивка
tHeJunKy
Наташа
TONI
ThUnDeR
The Breaking Dawn
Bleak
мирАл
П.
Alexandra
T&T
корун
Lastojca
Mary Jane
Marej
Master
kojgode
30 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by корун Вто Фед 10, 2009 11:32 am

Оваа песна е посветена на мојот другар спајдермен:

Spiderman, Spiderman,
Does whatever a spider can.
Spins a web, any size,
Catches thieves just like flies.
Look out! Here comes the Spidermaaaaaaaan.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 10:27 pm

Почнавте и идеалот на поезијата да го рушите........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 10:32 pm

Баш е убава песната за Спајдермен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Вто Фед 10, 2009 11:51 pm

Ветерот

Седејќи во песокта
Покрај езерото
Слушајќи го
шумолењето на дрвцата

Седев сам
Уживајќи во ноќта
чувствувајќи ја моќта
на ветерот

Камчињата облеани од водата
Јас облеан од ветерот
душава облеана од неизмерна љубов

И така мислејќи јас знам
седејќи така сам
тоа што го сакам знам
ветерот ми го носи
тоа што ќе го посакам.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 8:46 pm

Матеја Матевски не го надминвит никој... се внесвам фкрај во песниве моментално го читам Cool
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 9:13 pm

Bleak напиша:Матеја Матевски не го надминвит никој... се внесвам фкрај во песниве моментално го читам Cool

Добро е то, пошо поет ко него мојт само да позитивно да влијае ама на тој шо вистински ја разбира смислата на неговата поезија.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 1:36 am

Wicked Erection

When the stars
are fading away
you'll see my bitter eyes crying
and my soul frying

Just feel the emptiness
feel the delay
the confusion of my soul
wherever i go

Just see my face
Coverd with sand
my opened chests
waiting for your hands

Chorus:
This is my confession
this is my defection
my wicked erection

My eyes are fading away
Without any words left to say
leading to myself - destruction
It's my wicked unconstruction

Created by: Bleak afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 1:43 am

Dreaming for her

I awake
unaware for myself
wandering with
my minds and soul

My minds going away
I want them to stay
I want them to keep
cuzz my feelings are deep

Walking on this land
with this blamed feet
I have known
that someone I'll meetDreaming my dream
dreaming for her
to be together
to be loved

But that love is gone
Oh, what I have done
My heart melt
I didn't know what I felt

Ignore the fears
with no tears
cuzz there's nothing wrong
to be strong

The dream will come true
there's nothing else that I can doDreaming my dream
dreaming for her
Dying to kiss you
Oh, how I miss you

Малу постара песна од мене... не сум баш задоволен од постариве песни ама сепак авторска е и онака да ја споделам со вас Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:35 am

Пазувите на есента

Одејќи по тревата
Бркајќи се со пеперутките
осеќајќи ја милната топлина на летото
која веќе беше заминала

Уживајќи во залезот на сонцето
Тој пожар на облаците
Тоа црвило го има
само на небото и на нечии обравчиња.

"Се отсликуваш во мене" -
му се обрати езерцето
на вжареното сонце

Таа невидена рефлексија
таа сплотеност
таа блескавост и сјај на езерото
како и нејзините очи

Шумолењето на дрвјата
не водеа низ прекрасниот ден
разубавен од високите стави на јасиките
и заслабеното зеленило на тревата

Шетајќи по брегот
гледајќи ги дрвјата
како ги пуштаат лисјата
ги почувствував пазувите на есента.


Ултимејт њу pirat
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Пет Фед 13, 2009 2:19 pm

Белилото во Февруари

Јас така замислен
ми минува времето
треперејчи од ветрето
мојата разбранета коса

Седам во мојата одаја
со моливот во рака
поетот се труди
нешто да наслика

Нешто му недостига
Што?
Белило... кое
не може да се наслика

Погледнаф низ прозорецот
белилото бесе таму
таа убава бела покривка
која ги топли тревките
и кокоичињата кои
се спремаат да дојдат

Најкраток месец
опркужен со чуден бел венец
пополека замина Јануари
и спокојно го дочекав
белилото на Февруари

ван мор њу едишн Basketball
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Наташа Саб Фед 14, 2009 5:35 pm

Беше ладно утро мутро
Си пиев чајче со циметче миметче
и ногу ми беше интересно минтересно.

Блажо... Уш тро ќе го достигнам твоето ниво.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 7:39 pm

Наташа напиша:Беше ладно утро мутро
Си пиев чајче со циметче миметче
и ногу ми беше интересно минтересно.

Блажо... Уш тро ќе го достигнам твоето ниво.

Ах фала на похвала... Embarassed

Беше ладно од сабајле
а јас си немаф гајле
си пиеф чајче со мало лајче хаха ... глеаш дек и јас врска неам? scratch
Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 7:45 pm

Bleak напиша:Белилото во Февруари

Јас така замислен
ми минува времето
треперејчи од ветрето
мојата разбранета коса

Седам во мојата одаја
со моливот во рака
поетот се труди
нешто да наслика

Нешто му недостига
Што?
Белило... кое
не може да се наслика

Погледнаф низ прозорецот
белилото бесе таму
таа убава бела покривка
која ги топли тревките
и кокоичињата кои
се спремаат да дојдат

Најкраток месец
опркужен со чуден бел венец
пополека замина Јануари
и спокојно го дочекав
белилото на Февруари

ван мор њу едишн Basketball

Дечко, ти треба да составиш збирка песни. Имаш моја финансиска поддршка.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 9:07 pm

Mary Jane напиша:
Bleak напиша:Белилото во Февруари

Јас така замислен
ми минува времето
треперејчи од ветрето
мојата разбранета коса

Седам во мојата одаја
со моливот во рака
поетот се труди
нешто да наслика

Нешто му недостига
Што?
Белило... кое
не може да се наслика

Погледнаф низ прозорецот
белилото бесе таму
таа убава бела покривка
која ги топли тревките
и кокоичињата кои
се спремаат да дојдат

Најкраток месец
опркужен со чуден бел венец
пополека замина Јануари
и спокојно го дочекав
белилото на Февруари

ван мор њу едишн Basketball

Дечко, ти треба да составиш збирка песни. Имаш моја финансиска поддршка.

Ама стварно почвит страм да ме ваштат Embarassed фала пубо да ти се враќат Smile можеби ќе добијаш примерок со посвета Cool
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 14, 2009 9:39 pm

обоо обожавателки блажооо...WinkRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 9:47 pm

The Breaking Dawn напиша:обоо обожавателки блажооо...WinkRazz:P

Не. Само почитувач на талентираните луѓе.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 10:05 pm

Mary Jane напиша:
The Breaking Dawn напиша:обоо обожавателки блажооо...WinkRazz:P

Не. Само почитувач на талентираните луѓе.

Фала на почитта Smile убо тема шо немате отворено Блажо - фан клаб * за д брејкинг дан Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 10:09 pm

Аку ти е досадно
или ладно многу
Ќе останиш да седиш
дома фала богу

Аку ти е досадно
од секојдневна шема
на адаптер форум имат
сто и една тема

(Не е лижење ова Shocked ) Very Happy


Последната промена е направена од Bleak на Саб Фед 14, 2009 10:10 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Сакав друго смајли бе :))
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Lastojca Саб Фед 14, 2009 10:12 pm

Bleak напиша:Аку ти е досадно
или ладно многу
Ќе останиш да седиш
дома фала богу

Аку ти е досадно
од секојдневна шема
на адаптер форум имат
сто и една тема

(Не е лижење ова Shocked ) Very Happy

хахха добро е ова
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 10:52 pm

Lastojca напиша:
Bleak напиша:Аку ти е досадно
или ладно многу
Ќе останиш да седиш
дома фала богу

Аку ти е досадно
од секојдневна шема
на адаптер форум имат
сто и една тема

(Не е лижење ова Shocked ) Very Happy

хахха добро е ова

Абе ме интересират нешо... зш за све шо иам напишано досеа не ми рекле дек е глупо ил не чинит? Можно е до толку да сум безгрешен? Јас мисљам.... не Embarassed
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by T&T Нед Фед 15, 2009 4:30 am

Глупо е и не чинит!!!!!
Razz:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 3:00 pm

T&T напиша:Глупо е и не чинит!!!!!
Razz:P:P

Е ова веќе е критика Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 15, 2009 3:34 pm

Bleak напиша:
Lastojca напиша:
Bleak напиша:Аку ти е досадно
или ладно многу
Ќе останиш да седиш
дома фала богу

Аку ти е досадно
од секојдневна шема
на адаптер форум имат
сто и една тема

(Не е лижење ова Shocked ) Very Happy

хахха добро е ова

Абе ме интересират нешо... зш за све шо иам напишано досеа не ми рекле дек е глупо ил не чинит? Можно е до толку да сум безгрешен? Јас мисљам.... не Embarassed

глуп си...хахахахаха Very Happy Very Happy


(нормално дек се зезам) Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 12:18 am

Конечно Дома


Покрај прозорецот
Во оваа темна соба
Има стара фотографија

Така мала
А со многу спомени
Без никакви промени

Оваа соба беше светла
На која внимавав
Додека не заминав

Шетав сам
Но не знам каде
Но знам
Јас припаѓам овде

Рефрен:

Оваа е улицата
По која минував
Улицата за која сонував
И никогаш повеќе знам
Нема да заминам

И тогаш само
Тешко воздивнав
Кон езерото погледнав
И продолжив да одам
Конечно ќе стигнам дома
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Bleak Сре Фед 18, 2009 12:47 am

Ѕвезди

На тоа пространо платно
во мислите матно
некои гласови ќе се јават
а ѕвездите сјаат

Како патека за изгубените души
наредени на небото
веруваат во натприродното, искреното
верното.

Нивниот сјај на небото се точи
Како отсјајот на мојата става
во твоите прекрасни очи.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поезија - Page 3 Empty Re: Поезија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот