Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

+21
Infected
PhiLL * E
Bleak
grgrgr
Master
Stefk0
noviot
БАТЕ КЕМЧЕ
Punk
IL MIGLIORE
Bukic
Odyssey
Џајко
fairy
psycho
Болиглава
корун
hollow
xpert
kojgode
folder
25 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Пон Фед 09, 2009 9:11 pm

Andy Blueman - Sea Tides (Original Mix)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by grgrgr Пон Фед 09, 2009 11:52 pm

dali ke mojt nekoj da mi ja objasnit razlikata megu tehno trance i house...zs mene sve to mi e edno isto

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Вто Фед 10, 2009 12:50 am

grgrgr напиша:dali ke mojt nekoj da mi ja objasnit razlikata megu tehno trance i house...zs mene sve to mi e edno istoИ да ти објасниме џабе ќе ти е, пошо ти требат многу слушање и преслушвење на траки за да сватиш
Не е кузнајт како објаснато...

Ова ти е House, и имат и електро малце, aма то е то, средна брзина, ритамче бла бла, вокали,во оваја немат вокали, ама имат многу catchy ритамче,...Слушајте ја цела


На 1 мај ме потсеќа песнава !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by PhiLL * E Пон Фед 16, 2009 3:30 am

А се би дал да сум на една журка ваква ... па да можам после да умрам комотно !
Последната промена е направена од PhiLL * E на Пон Фед 16, 2009 3:34 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : go utnav videono)
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Вто Фед 17, 2009 2:33 pm

DNA - Far Away
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Пет Фед 20, 2009 1:16 am

Andy Duguid feat. Donna & Anthony - My Number (Original Mix) ме врати тракава на нешо поспоро!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Сре Мар 04, 2009 12:28 pm

Sidney Samson - Riverside (Original Mix)
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Infected Сре Мар 18, 2009 10:11 am

Armin van Buuren - Unforgivable
И миксојне A State Of Trance ме релаксирет многу Laughing
bounce
Infected
Infected
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 40

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 9:54 pm

Kanye West - Love Lockdown
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by fairy Чет Мар 19, 2009 9:56 pm

Odyssey напиша:Kanye West - Love Lockdown
и ова каква е? house, techno psy Question Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Пет Мар 20, 2009 9:54 pm

fairy напиша:
Odyssey напиша:Kanye West - Love Lockdown
и ова каква е? house, techno psy Question Razz

Јас си имам еден многу јак House ремикс.... и е стварно нешто посебно....
RSPCT Kemal
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by zzz Пет Мар 20, 2009 11:26 pm

ако се броет во ова от скази-cocaine,xtc,guitar trance II
дј ликвидо-наркотик
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! - Page 2 Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by noviot Саб Мар 21, 2009 12:52 am

според мене една од подобрите psy trance траки