Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

+30
Bleak
Фазлија
Jordison
Кирил
Obibos
noviot
malina
Болиглава
hollow
Gangi
zzz
tHeJunKy
REGINA
Stefk0
TONI
корун
L S D
pankerishte
Lastojca
T&T
sokol
мирАл
Marej
kojgode
Master
Џајко
Alexandra
Mary Jane
cika kure
Ludi Milojko
34 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 4:33 am

Зш да не нека ја легализирет па кој сакат нека ја користит,санкир сега некој прашвит дали смеел или несмеел
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by noviot Нед Фед 01, 2009 6:07 am

најубо ке е ак се легализират сите ке се среќни и задоволни Wink
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Obibos Пон Фед 02, 2009 5:31 am

L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.

ne e do karakterot ama aj taka nek e niso ic ne svakas
До шо е како можам да дувам трева или да се дрогирам ако не сакам објасни ми? Ај те молам поможи ми да сватам.

nemojs da svatis ne macise ke te bolit glata
Ко прво пиши кирилица а после не се прај многу паметен те глеам на цел форум нешо манга се прајш..А ова ти беше не знам ..не да ме накурчи...шо разбираш ти зити све ке те заебел животов ак си имал слаб карактер...како бе? ке те натерат трева да дуваш некој? Или за да се напрајш џек можда и ке те натерат? Штрумф
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Кирил Чет Фед 05, 2009 8:50 pm

Прво Тошо требит да се легализират па после ке прајме муабет

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by ?????? Пет Фед 06, 2009 8:21 pm

До кога бе..... до кога вака со марихуани и такви ствари дроги ова она..... Ќе оформиме ние еднаш културно општество или ке си играме цел живот и ќе се занесвиме да се легализират??? Не бе не сме Амстердам... аман! Дај малце размислите и не терајте го општествово во пропаст!! Секоја чест на исклучоците!!!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Саб Фед 07, 2009 2:41 am

ааабе ајде?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Jordison Вто Фед 10, 2009 12:09 am

Obibos напиша:Ко прво пиши кирилица а после не се прај многу паметен те глеам на цел форум нешо манга се прајш..А ова ти беше не знам ..не да ме накурчи...шо разбираш ти зити све ке те заебел животов ак си имал слаб карактер...како бе? ке те натерат трева да дуваш некој? Или за да се напрајш џек можда и ке те натерат? Штрумф

lol! lol! lol! lol!
Go Obi Go Go


Последната промена е направена од Болиглава на Вто Фед 10, 2009 12:10 am. Мислењето е променето 2 пати.
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by pankerishte Вто Фед 10, 2009 12:59 am

Гостин напиша:До кога бе..... до кога вака со марихуани и такви ствари дроги ова она..... Ќе оформиме ние еднаш културно општество или ке си играме цел живот и ќе се занесвиме да се легализират??? Не бе не сме Амстердам... аман! Дај малце размислите и не терајте го општествово во пропаст!! Секоја чест на исклучоците!!!
хоохоххохохо...гостинов влезе и е ептен културно.Како во друго општество да живејт...хахахаахахах Razz Razz Razz Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 11:07 pm

А зашто само марихуаната?
Зш не сите дроги?
Кој имат право да ми забранит да си го одземам животот полека?
Может едино да ме образовет, да ми кажет дека е штетно. А ако сакам јас, да појдам до првата продавница, да си земам едно кило мариуана, да го опнам в шприц и да си го керкнам в чело. Smile))))
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:23 pm

Alexandra напиша:Зш да не.

Вај нат ре... и печуркине магични ак не... абе мариуанаа е легализирана само шо цајканине не знает Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:43 pm

Obibos напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.

ne e do karakterot ama aj taka nek e niso ic ne svakas
До шо е како можам да дувам трева или да се дрогирам ако не сакам објасни ми? Ај те молам поможи ми да сватам.

nemojs da svatis ne macise ke te bolit glata
Ко прво пиши кирилица а после не се прај многу паметен те глеам на цел форум нешо манга се прајш..А ова ти беше не знам ..не да ме накурчи...шо разбираш ти зити све ке те заебел животов ак си имал слаб карактер...како бе? ке те натерат трева да дуваш некој? Или за да се напрајш џек можда и ке те натерат? Штрумф

Штрумфастичен пост бе и пак се занашат ко кузнајт шо да е... колку љуге пушет цигари а не дувет значи не мојт да те натерат на то никој ако не сакаш ... ди енд
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Punk Сре Фед 18, 2009 2:01 am

Абе овде ак се легализират од 6 години ќе почет децава... неам некој конкретен став за ова и неам мн мислено ама мислам не..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by PhiLL * E Сре Фед 18, 2009 2:23 am

абе дај да фатиме вкладилница каква ти маријуана!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 2:05 pm

Можда требит. Незнам дали слушате на вести шо пара се вадит, мојт да не истајт од кризава. Very Happy Имам слушнато дека марихуаната како и цигарите спаѓет во лесна дрога па ако мојт цигари зш да не и марихуана?!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Punk Нед Мар 15, 2009 9:51 pm

зш менталитетов ни е таков и 24/7 ќе имат напушени луѓе шо после то ќе барет нешо многу појако.. не дек сеа не се ама барем не мафтет насред плоштад
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Пет Апр 17, 2009 3:01 am

Само мала статистика:

-Around 5.4 million deaths a year are caused by tobacco.
-Around 79.000 deaths a year are caused by alcohol.
-There haven't been a single case of death caused by thc in the world yet


Последната промена е направена од Џајко на Пет Апр 17, 2009 3:02 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : извори википедии и слични ствари)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Рокси Пет Апр 17, 2009 10:28 am

Па и да не ја легализираат пак е лесно достапна.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 3 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот