Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Социјал Демократски Сојуз на Македонија

+5
Четкар
Mary Jane
nance
tHeJunKy
kojgode
9 posters

Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by kojgode Пет Апр 17, 2009 9:47 pm

Бранко Црвенковски се враќа на чело на СДМС. Што мислите дали тој ќе е способен да го поврати стариот рејтинг на оваа партија? И дали мислите дека владата на ВМРО ќе биде падната од нивна страна, како што шпекулираат многу од нив? И дури ако ја паднат дали имаат планови за влез во НАТО, ЕУ итн?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by tHeJunKy Пет Апр 17, 2009 10:04 pm

за едно 10тина години нишо не прает, хаха Very Happy.
виде народов и Б.Ц. кој е...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by nance Сре Мај 13, 2009 9:19 pm

Нова изрека во СДСМ: " Бранко се врати, навистина се врати " . Месијата за овај народ. бухухухух
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Mary Jane Сре Мај 13, 2009 9:38 pm

Алергична сум на членовите на оваа партија. Се извинувам, но така е, со најнајретки исклучоци.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 3:19 pm

еј бранко бранко бранкооо, где си ти бранкоо дали жалиш још за нешег растанко...
Бане е цар бе (иако не сум за него, ДУИст сум). Может да му се фатет сиве шо го пљукет. То Бране! Само ти си Спас за Македонијава!
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by корун Пон Aвг 10, 2009 4:49 pm

Ако Бранко е спас за Македонија, јас можам да го победам гладот во Африка...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Page Пон Aвг 10, 2009 6:45 pm

корун напиша:Ако Бранко е спас за Македонија, јас можам да го победам гладот во Африка...

Право да ти кажам и мојш

Ако ти дадат тотална слобода, значи одврзани раце. Да раководиш со Африка, со ресурси, економија, со се'. Ама да не ги исцрпуваш, како што и прават и денес. Туку се арно да работиш, Африка ќе цутит.
Муабетов е.

Бранко бил ваков, Бранко бил таков. Но, Никола да не е поарен случајно? Кој од лош, полош. Е сега, кога немаме подобра опција, Никола не доаѓа во предвид.
Значи, сламката е Бранко.
Дали за жал - најверојатно ќе видиме. Набрзо!
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Четкар Пон Aвг 10, 2009 8:38 pm

корун напиша:Ако Бранко е спас за Македонија, јас можам да го победам гладот во Африка...

Море ман, ти излеа немаш политички предзнања ногу. Не ме сфати шо мислев.
После 20 години заебанции, лудории, пичкарења, тат-мат, војни, косово, 2001, све шо го ебаваја народов и пак не се научи дек еден чоек е ногу крив за то. Погодвиш на кој мисљам?
Бране нормално!
Е сеа пак го гласаја од СеДеСе.
Алал им вера!
Само Бранко е спас за Македонија! Сите ги заеба и пак ќе го гласет! Само така! Сеа навистина ќе имат не еден туку нула вработени од фамилија!
Само бранко за овај народ напатен. Ем го изеба до коска ем пак го гласат!
Врати се Бранко да им го оптегниш на сите!
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by корун Пон Aвг 10, 2009 9:50 pm

Сите се копилина, али Кољо е посуптилен во далавериве шо го прајт и оствари барем нешо појке - мада шо во последно време и тој си играт курот...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Четкар Вто Aвг 11, 2009 11:14 am

корун напиша:Сите се копилина, али Кољо е посуптилен во далавериве шо го прајт и оствари барем нешо појке - мада шо во последно време и тој си играт курот...

Не си го продавај Кољо името...народ ќе те колне Кољо за него..
Кољо е најголема далаваера
со неколку збора опишан: МИЖИ ДА ТЕ МАМАМ!
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Азра Вто Aвг 11, 2009 1:18 pm

а темата беше...?

Бранко ќе се врати, тоа сигурно, на комуњарите му треба месијата назад, а на овците македонски јудата.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Page Вто Aвг 11, 2009 1:28 pm

Епа ко ќе видиш...подобро Јуда, него волкот.

И ако ги ставиме гревојте на Грујо на една страна, и гревојте на Бране од друга, мислите од Бране ќе тежат појќе ?

Хаха, да не се лажиме...

П.С. Тоа дека Бране е антимакедонецот, а Груевски е патриотот, веќе не држи вода Smile
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Kiril Пон Окт 26, 2009 12:08 am

На Бране сите политичари может да му го испушет по еднаш!

Kiril
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 5

Вратете се на почетокот Go down

Социјал Демократски Сојуз на Македонија Empty Re: Социјал Демократски Сојуз на Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот