Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

+30
Bleak
Фазлија
Jordison
Кирил
Obibos
noviot
malina
Болиглава
hollow
Gangi
zzz
tHeJunKy
REGINA
Stefk0
TONI
корун
L S D
pankerishte
Lastojca
T&T
sokol
мирАл
Marej
kojgode
Master
Џајко
Alexandra
Mary Jane
cika kure
Ludi Milojko
34 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Stefk0 Нед Јан 25, 2009 2:57 am

Тони, тука во грешка дека државата ќе прајт појќе пари. Државата прајт многу појќе пари од то шо е забранета марихуаната. Ако марихуаната се легализира, бројот на пушачи (на тутун) ќе се намали за господ знајт колкав број. Бројот на пијаници ќе се намали пошо многу полесно ќе може да се стигне до сличен ефект на пијан (само многу подобар и поздрав) ко ќе си high, а ако се намали бројот на пијани ќе се намалат бројни фактори, продажба на алкохол на прво место, после судири со коли од пијандури возачи, а и + дилерите.. а да не ги набројвам, ако сакаш оди на линков..

http://www.perkel.com/politics/issues/pot.htm

најдолу ги пишит сите организации против легализирањето.
А мој сопствен став.. Нека се легализира, пошо пушењето трева е многу по здраво (али сепак штетно) отколку пушењето на цигари.

LEGALIZE IT! Don't CRITISIZE IT! And maybe I'll ADVERTIZE IT.. jee
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by REGINA Нед Јан 25, 2009 3:00 am

ма какво легализирање... уш то фалит во Македонијава
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Нед Јан 25, 2009 3:07 am

Абе шо се замарате? Тој шо си пушит ќе си пушит без разлика дали ја легализирале или не, а плус и не е нешо тешко да најш иако е нелегална.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 3:09 am

хаха многу ќе е јако ак се десит то нешо..иначе јас не сум за
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 3:10 am

корун напиша:Во Амстердам една не мојш да најш ко близначкине овде, плус фискална ти давет да се радвиш.

Корунов ме насмеа, за првпат вечерва.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by REGINA Нед Јан 25, 2009 3:10 am

а замисли уш да ја легализирет.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 3:56 am

[quote="Marej"Корунов ме насмеа, за првпат вечерва.[/quote]


Evil or Very Mad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by tHeJunKy Нед Јан 25, 2009 4:06 am

не требит да се легализират зш тогаш немат да е интересно Smile ко сега секој шо мојт цигари да купит, тогаш така ќе е за ганџата... и то Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by zzz Нед Јан 25, 2009 6:41 pm

Џајко напиша:Абе шо се замарате? Тој шо си пушит ќе си пушит без разлика дали ја легализирале или не, а плус и не е нешо тешко да најш иако е нелегална.

се сложувам! требит да ја легализирет само ради алфиве. alien
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 11:02 pm

треба и тоа да не шитка на пазарче на тезги...како пиперки шо се шиткаат....
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by TONI Вто Јан 27, 2009 6:17 pm

Stefk0 напиша:Тони, тука во грешка дека државата ќе прајт појќе пари. Државата прајт многу појќе пари од то шо е забранета марихуаната. Ако марихуаната се легализира, бројот на пушачи (на тутун) ќе се намали за господ знајт колкав број. Бројот на пијаници ќе се намали пошо многу полесно ќе може да се стигне до сличен ефект на пијан (само многу подобар и поздрав) ко ќе си high, а ако се намали бројот на пијани ќе се намалат бројни фактори, продажба на алкохол на прво место, после судири со коли од пијандури возачи, а и + дилерите.. а да не ги набројвам, ако сакаш оди на линков..

http://www.perkel.com/politics/issues/pot.htm

најдолу ги пишит сите организации против легализирањето.
А мој сопствен став.. Нека се легализира, пошо пушењето трева е многу по здраво (али сепак штетно) отколку пушењето на цигари.

LEGALIZE IT! Don't CRITISIZE IT! And maybe I'll ADVERTIZE IT.. jee

Алкохол-повеќе увоз
Цигари-повеќе увоз.-сега нормално зема нешо даноци,царини и такви говна,не велам не-сепак се ќарит.
Доколку државата би произведувала марихуана со посебни стручнаци и да се продава на држава која има потреба од марихуана за производство на лекови или да си отвориме такви фабрики сепак има мн поголем ќар.Си се запрашал која пари се вртат во аптекарскава индустрија ??(сигурно мн повеќе чисти).И самиот како шо кажа е мн поздраво.Е сега мора да се размислит и на поговорката "Мн арно не е на арно".Сепак да е во ограничени количини.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 6:24 pm

zzz напиша:
Џајко напиша:Абе шо се замарате? Тој шо си пушит ќе си пушит без разлика дали ја легализирале или не, а плус и не е нешо тешко да најш иако е нелегална.

се сложувам! требит да ја легализирет само ради алфиве. alien

nemat pojke alfi vo ohridov taka da... isto ti se faka Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 6:27 pm

L S D напиша:nemat pojke alfi vo ohridov taka da... isto ti se faka Smile
ретко некој двајца-тројца да дојдет од скопје, ама пак...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 6:39 pm

Џајко напиша:
L S D напиша:nemat pojke alfi vo ohridov taka da... isto ti se faka Smile
ретко некој двајца-тројца да дојдет од скопје, ама пак...

samo za bajram i veligden Razz hhh XD
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by hollow Вто Јан 27, 2009 6:44 pm

Незнам сеедно ми е и така не пушам а и не планирам да почнам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 6:49 pm

am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 6:50 pm

L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 6:53 pm

kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 7:09 pm

L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 7:14 pm

kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.

ne e do karakterot ama aj taka nek e niso ic ne svakas
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 7:16 pm

L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.

ne e do karakterot ama aj taka nek e niso ic ne svakas
До шо е како можам да дувам трева или да се дрогирам ако не сакам објасни ми? Ај те молам поможи ми да сватам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 7:17 pm

kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:am ne znajs so ti nosit zivotov.. nemojs taka da zborvis Razz XD
Tи требит да го носиш животов не тој да те носит тебе.

zavisit koa kako.. najcesto ti ama.. se desavat nekogas i da te zaebit jako Smile
Ак имаш слаб карактер мојт да те заебит јако да.

ne e do karakterot ama aj taka nek e niso ic ne svakas
До шо е како можам да дувам трева или да се дрогирам ако не сакам објасни ми? Ај те молам поможи ми да сватам.

nemojs da svatis ne macise ke te bolit glata
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 7:21 pm

L S D напиша:
nemojs da svatis ne macise ke te bolit glata
Добро ај не се мачам. flower
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 7:25 pm

kojgode напиша:
L S D напиша:
nemojs da svatis ne macise ke te bolit glata
Добро ај не се мачам. flower

ee taka Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 8:27 pm

L S D напиша:ee taka Smile
Доста издржан одговор со цврсти факти. Браво.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? - Page 2 Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот