Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

+30
Bleak
Фазлија
Jordison
Кирил
Obibos
noviot
malina
Болиглава
hollow
Gangi
zzz
tHeJunKy
REGINA
Stefk0
TONI
корун
L S D
pankerishte
Lastojca
T&T
sokol
мирАл
Marej
kojgode
Master
Џајко
Alexandra
Mary Jane
cika kure
Ludi Milojko
34 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 19, 2009 8:06 pm

Shto mislite dali vo Makedonija treba da se legalizira marihuanata????????????
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by cika kure Вто Јан 20, 2009 12:27 am

i marihuana i kokainot da se legalizirat
cika kure
cika kure
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 20, 2009 12:31 am

Јас мислам дека не треба да се легализира таа опасна работа...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Alexandra Вто Јан 20, 2009 12:33 am

Зш да не.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Вто Јан 20, 2009 12:34 am

Alexandra напиша:Зш да не.
те поддржувам целосно Wink
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Alexandra Вто Јан 20, 2009 12:35 am

:D:D:D
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Master Вто Јан 20, 2009 1:35 am

ДДДДААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 1:36 am

И така пола држава пушит марихуана, нека ја легализирет. Барем туристи ќе привлеквиме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 1:46 am

Ne be, vaka kolku tolku imat nekoja granica, soznam.. Nikoas ne dobiv konkreten stav za ova.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 6:41 pm

Немат потреба тој шо си тргат сам си ја легализират pirat
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by sokol Вто Јан 20, 2009 8:56 pm

не
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 4:27 pm

kojgode напиша:И така пола држава пушит марихуана, нека ја легализирет. Барем туристи ќе привлеквиме.
Ова ти се викат да гледаш добро во лошото.
И јас немам некој конкретен став за темава, ама сепак појќе сум за НЕ. Марихуаната после некое време на конзумирање те навлеквит на потешки дроги....Тогаш ќе е страшно. А интересно е шо не е страшно во Амстердам.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 5:47 pm

ноу
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 5:48 pm

зшво секој топик морат да постојат расипувачи на забава
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Marej Сре Јан 21, 2009 6:05 pm

Навистина, забавата беше на завидно ниво пред тоа.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:36 pm

Е тоа е добро прашање на кое не можам да дадам одговор.
И да и не.
На референдум нека го турат тоа па ке видиме здравје.
Али во оваа полициска држава.хм...тешко
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 12:59 am

зш да не коа можеле амстердам со сме ние помалку од нив?
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 1:28 am

Ма кој Амстердам, 100% гејови, 100% наркомани...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 1:30 am

грешка си не се наркомани пушет трева само иначе 50% Dj i 50% kurvi SmileSmileSmile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 1:32 am

Во Амстердам една не мојш да најш ко близначкине овде, плус фискална ти давет да се радвиш.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 1:35 am

am more brat ti ne znajs deka na specijalizacija vo amsterdam imet bideno bliznackine Razz:P
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 1:38 am

L S D напиша:am more brat ti ne znajs deka na specijalizacija vo amsterdam imet bideno bliznackine Razz:P
Ни специјализирани доктори нема да те спасет, ак се измаваш со овие.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 1:40 am

kojgode напиша:
L S D напиша:am more brat ti ne znajs deka na specijalizacija vo amsterdam imet bideno bliznackine Razz:P
Ни специјализирани доктори нема да те спасет, ак се измаваш со овие.

am na trupce odma posle to i gotovo Razz:P
zabegavme od temava malce ama nemat vrska :D:D
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 2:40 pm

Mary Jane напиша:Ма кој Амстердам, 100% гејови, 100% наркомани...

khmbullshitkhm
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 3:26 am

нормално да се легализират.Не вака луѓево да се плашат кај да пушат и да се кријат.Па државава не е свесна кој пари може да ги прави ако одгледува плантажи со марихуана легално за производство на лекови на пример.За другите дроги сум против,посебно за дроги добијани по хемиски пат.Ама марихуаната е дадена од Бога.Значи грев правиш ако речиш дека е лоша.Господ го создал светот и се во него шо е.Е сега на некој му текнало ова не смејт она смејт.Значи велиме дека Господ направил грешка во создавањето на светот кога ја создал и тревата.
АКО НЕ САКАШ ТИ ДА ПУШИШ,НЕ МУ ЗАБРАНУВАЈ НА ТОЈ ШО САКАТ!!!!!
позз


леле наркомански колку изгледат постов Very Happy Very Happy ама сепак не сум џанки Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната? Empty Re: Дали во Македонија треба да се легализира марихуаната?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот