Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

+21
Infected
PhiLL * E
Bleak
grgrgr
Master
Stefk0
noviot
БАТЕ КЕМЧЕ
Punk
IL MIGLIORE
Bukic
Odyssey
Џајко
fairy
psycho
Болиглава
корун
hollow
xpert
kojgode
folder
25 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 2:02 pm

Немат таква ама ја слушнав ова денес Razz Arrow Sebastian Leger Feat. Gia Mellish - Hypnotized (Club Mix) cheers
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 2:23 pm

Јас не се разбирам во овие музики и сите од ваков вид ми се исти.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 2:45 pm

До збор се согласвам којгоде
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by hollow Пет Јан 09, 2009 3:38 pm

Deadmau5 - The reward is cheese
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 4:24 pm

Rhythm is a dancer - Snap
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 5:07 pm

Друштво на македонски уметници - Брала мома капини(trentmoller remix)
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 5:44 pm

Не да се прам експерт ама ве мољам слушните на Јутуб шо е разликата:

Progrsv House -- Sebastien Leger - Majuro (Original mix)
Psychedelic Trance -- Atomic Pulse - Robotnico
Techno -- Format: B - Edding 850 (Original Mix)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by psycho Саб Јан 10, 2009 10:09 pm

Продиџи - Брид! :$
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 4:18 am

ис дис фор ми? :D моментално
Space Tribe & Sirius Isness - Out of Your Mind
Sirius Isness vs Inner Action - Macrowave Emitter
Ananda Shake - Slowly & Funny и сл,
а некое време омилена ми е
Electric Universe - The Prayer
и многу други... :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 4:42 am

Смек мај бич ап!!!!!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Пет Јан 16, 2009 9:49 pm

Ооооо е темава многу кејф ми напрај, ама ке морат една друга да се отворит посебна за омилена турбо песна. хахахаха
Моментално е ова само
Junior Caldera feat. Elan - The Way (D.O.N.S. Remix)
Jaidene Veda - Sunday (Layabouts Roasted Vocal Mix)
Едноставно обожавам House And Deep House
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Bukic Пон Јан 19, 2009 1:38 am

Odyssey напиша:Ооооо е темава многу кејф ми напрај, ама ке морат една друга да се отворит посебна за омилена турбо песна. хахахаха
Моментално е ова само
Junior Caldera feat. Elan - The Way (D.O.N.S. Remix)
Jaidene Veda - Sunday (Layabouts Roasted Vocal Mix)
Едноставно обожавам House And Deep House

ако овожаваш house ево ти спушти си од овие D-Nox & Beckers да видиш шо е минимал Smile
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 2:08 am

Bukic напиша:
Odyssey напиша:Ооооо е темава многу кејф ми напрај, ама ке морат една друга да се отворит посебна за омилена турбо песна. хахахаха
Моментално е ова само
Junior Caldera feat. Elan - The Way (D.O.N.S. Remix)
Jaidene Veda - Sunday (Layabouts Roasted Vocal Mix)
Едноставно обожавам House And Deep House

ако овожаваш house ево ти спушти си од овие D-Nox & Beckers да видиш шо е минимал Smile

Малце грешка си пошо D-Nox & Beckers немет Минимал продукција, од нив можам да слушнам само Tech House, Progressive House, Techno а понекогаш Trance и Psy-trance, а минимал за жал немат од нив двајца
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Bukic Пон Јан 19, 2009 4:00 am

Odyssey напиша:Малце грешка си пошо D-Nox & Beckers немет Минимал продукција, од нив можам да слушнам само Tech House, Progressive House, Techno а понекогаш Trance и Psy-trance, а минимал за жал немат од нив двајца

za progressive mislev:P a za minimal ne bev siguren ama eto cim velis:P
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by fairy Пон Јан 19, 2009 8:17 pm

пoпooпoo кој се разбирал од музика... Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Вто Јан 20, 2009 7:13 am

ooooууууууууууууууууууууууууууууууу Leventina rulesssSS!!! Nightshift и Wisdom појаки траки неам слушнато вака од сабајле
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by IL MIGLIORE Чет Јан 22, 2009 12:13 pm

Pyramid-John Dahlbak zakon muzice me ranit. Inace Vladce bravo za temava so ja imas otvoreno ubo ti teknalo. Najzakon muzikaaaaaa!!!!!

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 1:25 pm

Osom- Over game
Kamasutrance- Ran gi la (Indra rmx)
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Саб Јан 24, 2009 3:08 pm

Tyrrell - Lalalalalala (James Harcourt remix)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by БАТЕ КЕМЧЕ Чет Јан 29, 2009 10:06 pm

https://www.youtube.com/watch?v=qwgU2T1YHeoшо мислите за ова ???

БАТЕ КЕМЧЕ
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 6

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:36 pm

од то досеа шо имам слушнато најмногу ми се бендисвит :
Armin van Buuren - Serenity (Sensation White Anthem 2005)
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by folder Вто Фед 03, 2009 11:13 pm

Indra - Come to India !!ват да фак!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Stefk0 Сре Фед 04, 2009 12:35 am

Со искључок на Insomnia и God is a DJ мразам ваква музика . . Најбезврска ми е..
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 12:43 am

неам некоја посебна, ретко слушам вакво нешто, порано појќе слушав, а најмногу ми се свиѓаа Skazi и Astral Projection.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Odyssey Сре Фед 04, 2009 12:45 am

Mathieu Bouthier - In My Head (Ali Payami Remix)

.... The love I have,, The love I need, The LOve.........
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!! Empty Re: Омилена House, Progrsv House/Trance , Techno, Psychedelic Trance трака!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот