Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

+25
Џими
METALBOY
Рокси
lela
Punk
Marej
ноунејм
Unforgettable
L S D
Bleak
pankerishte
П.
REGINA
The Breaking Dawn
psycho
мирАл
xpert
A GiRL
Lastojca
корун
mitan
T&T
Mary Jane
Master
kojgode
29 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 2:02 am

Дали верувате во совршенство,како моменти кои што доколку би имале моќ
да ги измените не би измениле ниту една најмала работа, ниту една
најмала минута во нив? Дали мислите дека воопшто постои такво нешто,
таков збор, таква појава, нешто што целосно ве исполнува и не му фали
ама апсолутно ништо?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 2:10 am

Јас се вљубувам во несовршенство.
Никогаш не сум посакала да изменам нешто (освен неколку мали ситници), го сакам секој момент онаков каков што е. Сметам дека тој момент е совршен, иако би можело да бидит подобро,и дека сепак постоела причина тој момент да испадне така.
Многу ми се дискутират на темава,ама ме мрзит да пишам....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 2:35 am

Ако живееме совршено нема да е интересно. Самите предизвици со кои се соочуваме во животот не обврзуваат да донесеме одлуки кои се несовршени.
За мене има една работа на светот што е совршена и без која не можам, а тоа е СЛАДОЛЕД!!!!!
Мислам дека човекот е осуден да живее во несовршенство и оној сон за Утопија нема да биде остварен.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 2:17 pm

Јас верувам во совршенство во несовршенство. Луѓето шо ги сакам ги сакам и заради нивните недостатоци-привлечни се и фала Богу човечки е...
Совршена е природата. Особено онаа темна сина нијанса на небоно на изгрејсонце или зајдисонце. Знајт Мастер...
и уште нешто
НЕНАД Е СОВРШЕН Razz:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 2:21 pm

не....немат совршеност...според мене..ми е мака сеа да објасвам зошо мислам така зш ептен се пулит ова по итаљански....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 2:42 pm

Не, само од далеку...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 3:57 pm

Master напиша:Јас се вљубувам во несовршенство.
Никогаш не сум посакала да изменам нешто (освен неколку мали ситници), го сакам секој момент онаков каков што е. Сметам дека тој момент е совршен, иако би можело да бидит подобро,и дека сепак постоела причина тој момент да испадне така.
Многу ми се дискутират на темава,ама ме мрзит да пишам....

тотална поддршка на коментаров-не зш си ми друшка
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 5:36 pm

немат совршенство све си имат свој убај и неубај страни ....ништо и никој не е совршен и то е позитивно
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 5:38 pm

Којгоде, баш ме интересират ти шо мислиш?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 8:19 pm

Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by A GiRL Сре Јан 21, 2009 8:21 pm

kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.

Убо кажаноSmile
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by xpert Сре Јан 21, 2009 8:23 pm

А шо мислите релативноста апсолутна е?
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 8:27 pm

xpert напиша:А шо мислите релативноста апсолутна е?

Отвори тема и ќе ти кажиме
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 8:29 pm

kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.
и ке го замислиме и ке стремиме кон него се ок то....ама еден ден ко ке ти се скршит филмот со некоја случка и ко ке сватиш дека се за нишо си праел и си стремел и си замислувал за безпотреба....ништо ич...зато живеј си едноставно, просто и нишо немат да ти фалит...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 8:30 pm

mitan напиша:
и ке го замислиме и ке стремиме кон него се ок то....ама еден ден ко ке ти се скршит филмот со некоја случка и ко ке сватиш дека се за нишо си праел и си стремел и си замислувал за безпотреба....ништо ич...зато живеј си едноставно, просто и нишо немат да ти фалит...
Ак мислиш дека за ништо живиш ич не морат да се стремиш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 8:34 pm

mitan напиша:
kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.
и ке го замислиме и ке стремиме кон него се ок то....ама еден ден ко ке ти се скршит филмот со некоја случка и ко ке сватиш дека се за нишо си праел и си стремел и си замислувал за безпотреба....ништо ич...зато живеј си едноставно, просто и нишо немат да ти фалит...

Којгоде не рече да си прајш филмчина за после да се разочараш барем јас така мислам. Мислам сакаше да кажит дека од грешките се учит и од наши и од туѓи па така до совршенство ( шо зборвиш бе Razz Shocked
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by psycho Чет Јан 22, 2009 8:30 pm

kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.

Дури и во Сферата на Безличниот Воид, да не речам Faceless Void, односно неговата Шеста по нашки, или улти литературно, магија?
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 9:16 pm

psycho напиша:
kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.

Дури и во Сферата на Безличниот Воид, да не речам Faceless Void, односно неговата Шеста по нашки, или улти литературно, магија?
Дури и во таа свера, и во Линкен сферата.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Јан 23, 2009 10:37 pm

и јас се заљубвам во несовршени работи...и вервам во совршено несовршени работи Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by REGINA Пет Јан 30, 2009 11:11 pm

совршенство... хм, да верувам... ама досега неам видено ниту сретнато нешо такво... совршено Smile
ама дефинитивно постои, незнам од кај знам хехех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by kojgode Пет Јан 30, 2009 11:32 pm

Или не знајш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by П. Пет Јан 30, 2009 11:40 pm

животов со сите несовршени работи е совшенство confused
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by pankerishte Пет Јан 30, 2009 11:45 pm

Не.Не верувам.Не е интересно кога се е совршено.Секогаш мора да постои и во пресовршените работи нешто за да животот прерасне во интересност.
Иначе се би било еднолично и досадно.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by REGINA Саб Јан 31, 2009 1:56 pm

kojgode напиша:Или не знајш.

кажав дека знам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 8:21 pm

Една ко ме праша дали би менал нешо кога би бил совршен и со совршени моќи. Јас и рекоф не зш можда тогаш не би те запознал тебе. Муабетоф ми беше шо е така е и да... шо појке се стремиш кон совршенството то подалеку ојт од тебе ама и ти се подобруваш. Значи совршенството е добро како инспирација, ама многу лошо ако станит опсесија. Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот