Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

+20
Наташа
Obibos
Џими
Bleak
grgrgr
Punk
nice
Џајко
Alexandra
Mary Jane
Lastojca
T&T
Calypso*
Marej
корун
kojgode
Болиглава
комшивка
Master
sokol
24 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 2:52 am

Mary Jane напиша:Абе се ќе си дојди во свое време, не треба многу да се брза, последиците се опасни, ама кој си се чувствува спремен, само напред...

Зш да се опасни, баш се убај.....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Alexandra Пон Јан 19, 2009 2:54 am

Се во свое време,ќе си дојт спонтано самото.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Џајко Пон Јан 19, 2009 3:30 am

Alexandra напиша:Се во свое време,ќе си дојт спонтано самото.
Абе дека ќе дојт ќе дојт, ама овде прашањево е за колку време Smile
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Alexandra Пон Јан 19, 2009 3:39 am

Pa neznam ama sigurno ke e pojke vreme....Smile
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 11:09 am

корун напиша:
Mary Jane напиша:Абе се ќе си дојди во свое време, не треба многу да се брза, последиците се опасни, ама кој си се чувствува спремен, само напред...

Зш да се опасни, баш се убај.....

Ам на пример СИДА...зш и то мојт да се деси. А бебе мала работа е?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 12:35 pm

Mary Jane напиша:
Ам на пример СИДА...зш и то мојт да се деси. А бебе мала работа е?

То не се добиват само со ко ке ја губиш невиноста....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 1:21 pm

корун напиша:
Mary Jane напиша:
Ам на пример СИДА...зш и то мојт да се деси. А бебе мала работа е?

То не се добиват само со ко ке ја губиш невиноста....

Ама сепак можи да се добие и преку тој начин...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by nice Сре Јан 21, 2009 9:20 pm

ova ti e prasanje na mesto ...pofalbi...eve jas licno...ko prvo ne e dovolna samo ljubovta ne e dovolno nekoj samo da sakas i da te sakat ...treba so nego kako prvo da si podolgo vreme, da znajs so sakat kakov e ednostavnno dsa ti e eden vid drugar da mozis da mu kazis se ( se ona so e na mesto) pa potoa i da mu gi kazis i tvoite najintimni tajni...

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 2:09 pm

nice напиша:ova ti e prasanje na mesto ...pofalbi...eve jas licno...ko prvo ne e dovolna samo ljubovta ne e dovolno nekoj samo da sakas i da te sakat ...treba so nego kako prvo da si podolgo vreme, da znajs so sakat kakov e ednostavnno dsa ti e eden vid drugar da mozis da mu kazis se ( se ona so e na mesto) pa potoa i da mu gi kazis i tvoite najintimni tajni...
се сложвам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by grgrgr Пон Јан 26, 2009 12:19 am

Не мојш точно да го одредиш времето на пример за 8 месеци,за 3 месеци,за 1 година.Требит едноставно да имас доверба во партнерот да го познаваш доволно добро за да си сигурен дек не е со тебе само ради то,да го сакаш и пред се да си спремен психички на таков чекор зш недај боже све се дешават.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by sokol Пон Јан 26, 2009 11:16 pm

grgrgr напиша:Не мојш точно да го одредиш времето на пример за 8 месеци,за 3 месеци,за 1 година.Требит едноставно да имас доверба во партнерот да го познаваш доволно добро за да си сигурен дек не е со тебе само ради то,да го сакаш и пред се да си спремен психички на таков чекор зш недај боже све се дешават.
многу убаво размислуваш
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 4:42 pm

комшивка напиша:Зависит од него и од врската нормално.. Морат да имаш голема доверба во него и шо знам ред други работи, како и да е тешко денес се наоѓат чоек од доверба, па морат да се размислуват и во други правци.. Very Happy Very Happy

Зависит од него? Smile демек ак не знајт како да побарат не му подарва невинос... Wink
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Џими Нед Мар 01, 2009 8:54 pm

НЕСУМНЕВИН!
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Obibos Нед Мар 01, 2009 10:40 pm

Јас ич не би чекал...одма би ебам некоја
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by корун Пон Мар 02, 2009 12:24 am

Obibos напиша:Јас ич не би чекал...одма би ебам некоја

Мислам дека ова е озбилно прашање и е доста несериозно ако толку рано и ја подариш твојата невиност. Не треба да правиме нешта за кои подоцна ке се каеме...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Наташа Пон Мар 02, 2009 12:38 am

Глупа ми е темава бе...
Не мојш да речиш ај после пет месеци и ај чекај и ко ќе се напрает толку фрлај се на работа... Ко ќе дојт моментот тоаш. То не се планират, бар јас така мислам.

п.с. Не зборвам за сега, да немат забуни.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by lela Нед Мар 08, 2009 10:57 pm

Кога ти ќе се почувствуваш подготвена и сигурна дека е време и дека е тој вистинската личност.Ако не те разбира дека не си подготвена и сигурна тогаш ТОЈ НЕ ЗА ТЕБЕ.

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by корун Нед Мар 08, 2009 11:09 pm

Не е баш така, тој ак те сакат а ти ак влечиш 2-3 години, не мојт да те чекат колку шо ке ти текнит...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by lela Нед Мар 08, 2009 11:16 pm

корун напиша:Не е баш така, тој ак те сакат а ти ак влечиш 2-3 години, не мојт да те чекат колку шо ке ти текнит...
Ако те сака ќе те чека.Ама ако си 2-3 години со некој тогаш е голема веројатноста дека му веруваш и дека можеш да му поклониш се Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Lastojca Пон Мар 09, 2009 12:31 am

lela напиша:
корун напиша:Не е баш така, тој ак те сакат а ти ак влечиш 2-3 години, не мојт да те чекат колку шо ке ти текнит...
Ако те сака ќе те чека.Ама ако си 2-3 години со некој тогаш е голема веројатноста дека му веруваш и дека можеш да му поклониш се Smile

аха ке те чекат сигурно...мојт да те чекат две три години ак имате двајцата по 13-14години години да...колку и да те сакат ке му збактисат
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by STIFLER Пон Мар 09, 2009 12:34 am

Мн јасно..
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Bleak Пон Мар 09, 2009 9:45 pm

Наташа напиша:Глупа ми е темава бе...
Не мојш да речиш ај после пет месеци и ај чекај и ко ќе се напрает толку фрлај се на работа... Ко ќе дојт моментот тоаш. То не се планират, бар јас така мислам.

п.с. Не зборвам за сега, да немат забуни.

Не че рачунаш ти после колку минути поделени заедно ке се истркаљате под јорган Laughing ... то идат само по себе...
Иначе со видоф коментар демек 2-3 год ќе те чекат... не е баш така колку и да ја сакат пример машко на женско таја ако одолговлеквит, му го повредвит егото... друга работа ќе сумњат дек не го сакат и мојт да ја отсакат... и то иначе демек не можам да кажам исто видоф.... па мојш отприлика да кажиш не ќе врзиме в крпче и имат некои коментари оф-топик шо се по малу... али секој со своето мислење...

Не можам да кажам за мене точно колку време ми требит ... само по себе зависи од то каква ми е врската со некоја и таа некоја какво мислење имат за то...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 11:49 pm

Bleak напиша:
Наташа напиша:Глупа ми е темава бе...
Не мојш да речиш ај после пет месеци и ај чекај и ко ќе се напрает толку фрлај се на работа... Ко ќе дојт моментот тоаш. То не се планират, бар јас така мислам.

п.с. Не зборвам за сега, да немат забуни.

Не че рачунаш ти после колку минути поделени заедно ке се истркаљате под јорган Laughing ... то идат само по себе...
Иначе со видоф коментар демек 2-3 год ќе те чекат... не е баш така колку и да ја сакат пример машко на женско таја ако одолговлеквит, му го повредвит егото... друга работа ќе сумњат дек не го сакат и мојт да ја отсакат... и то иначе демек не можам да кажам исто видоф.... па мојш отприлика да кажиш не ќе врзиме в крпче и имат некои коментари оф-топик шо се по малу... али секој со своето мислење...

Не можам да кажам за мене точно колку време ми требит ... само по себе зависи од то каква ми е врската со некоја и таа некоја какво мислење имат за то...

јас не коментирам на темава само нешо да прашам
зш сите мислет дек машково е запаленото и дек тој требит да чекат?
мислите женските не сакет да се сексет? Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by корун Вто Мар 10, 2009 12:54 am

Зш немат машко шо чекат Smile, иначе имат ногу женски кај нас девици се до двајснешо години, иначе појкето се напалени, само не признавет... Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Marej Вто Мар 10, 2009 1:07 am

Мене глупо ми е шо женскиве си земет за право да се тие шо ќе одлучет кога и како. И најретардирана реченица ми е - тој ак ме сакат ќе чекат колку шо ќе требит.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност? - Page 2 Empty Re: Aко сте со човекот што го сакате, колку време вие потребно да му ја подарите својата невиност?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот