Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен гитарист, соло?

+19
Bleak
Bezan
Болиглава
T&T
Johnny
Master
Odyssey
Lastojca
tHeJunKy
TONI
мирАл
Џајко
Punk
pankerishte
Gangi
kirce
psycho
Marej
kojgode
23 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 11:06 pm

Џајко напиша:не ми е омилено ама мн е јако Avenged Sevenfold - Afterlife

Знам Џајко знам Cool Wink
________

Според мене најдобар гитарист ми е Richie Blackmore (поранешен гитарист на Deep Purple, потоа на Rainbow, а сега на Blackmore's Night).

Oмилено соло.. неговото во песната Stargazer ....auf.....and so many од него... аоооуу...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Чет Апр 02, 2009 12:17 am

Така 2-3 најјаки солажи во последно време... Alice in Chains - Them Bones и Man in the Box, Pearl Jam - Once... а гитарист... Jimmy Cartell од Alice in Chains и од Pearl Jam не ми теквит како се викаше...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Чет Окт 01, 2009 2:36 am

tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Чет Окт 01, 2009 2:40 am

tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by METALBOY Саб Окт 03, 2009 2:08 pm

John Petrucci....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 3 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот