Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен дизајнер

+5
T&T
Болиглава
kojgode
Marej
Mary Jane
9 posters

Go down

Омилен дизајнер Empty Омилен дизајнер

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 1:35 am

Кој Ви е омилен моден креатор?

Мене посебно ми се драги креациите на Валентино, Шанел и Ели Саб. Би сакала едно 2000 евра да инвестирам за еден од нивните елегантни вечерни фустани.

Креации од Валентино:
Омилен дизајнер Photo_199_a73a9940d16a4ae93444aa95ed80c85e
Омилен дизајнер Valentino-fall-2007-couture

И секако, препознатливо за Валентино е Red Valentino:
Омилен дизајнер 08style1a
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 1:39 am

Не се разбирам ногу, ги иам забораено, само сум сигурна дека Ели Саб е нешо безгрешно, а ми се свиѓат во котур Џон Галијано зш е ненормален.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 1:47 am

Јас го обожавам Ношпал.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 2:28 am

Давид ен Гаренцо. Laughing
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 12:08 pm

Kathy Heundels
GUCCI
Омилен дизајнер 2qw37yo
Омилен дизајнер 2z551mt
Омилен дизајнер 2hwoe40
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by malina Чет Фед 12, 2009 2:24 pm

Многу ги сакам креациине на долче и габана и на тетка ми која постојано ми шијат то шо ќе посакам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by Obibos Чет Фед 12, 2009 4:56 pm

kojgode напиша:Јас го обожавам Ношпал.
Се согласувам со тебе... створени сме еден за друг Embarassed хахахха
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 7:56 pm

се согласвам со T&T
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by Lastojca Пет Фед 13, 2009 12:28 am

Marej напиша:Не се разбирам ногу, ги иам забораено, само сум сигурна дека Ели Саб е нешо безгрешно.

да!
а мислам вивиен да не ја заборајме
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Омилен дизајнер Empty Re: Омилен дизајнер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот