Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен гитарист, соло?

+19
Bleak
Bezan
Болиглава
T&T
Johnny
Master
Odyssey
Lastojca
tHeJunKy
TONI
мирАл
Џајко
Punk
pankerishte
Gangi
kirce
psycho
Marej
kojgode
23 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 4:20 pm

Пола женски ќелави останвеле ко ќе излезел Елвис на сцена.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 4:49 pm

Болиглава напиша:
tHeJunKy напиша:стварно е јак елвиса, ги знаел основнине акорди дури хаха Razz Smile
Елвис е многу појќе од чоек шо знаел неколку акорди. Требит да се клањаш пред него.Smile

темава е за гитаристи кј мојш да го споредиш со онај слепион бар, а да не прајме муабет за други гитаристи.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by TONI Чет Јан 29, 2009 5:11 pm

Би го издвоили и Чак Бери шо ме ќејфа како гитарист
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 11:48 pm

tHeJunKy напиша:

појли.

манов е ноу комент.
ФАЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
БАШ НА ОВАЈ МИСЛЕВ!!!!!
ЛУДНИЦИ
ФАЛА ФАЛА ФАЛА
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Пет Јан 30, 2009 1:13 am

ноу проблемс Cool
го имав гледано од порано и одма ми текна за кој мислиш

и да се вратиме на гитаристиве, појлите G3 со Smoke On The Water, ама трајт 8 минути, рај за ушите Very Happy

tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Master Саб Јан 31, 2009 6:02 am

Да напоменам дека и солана од Muse се срцепарачки, барем според мене....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Болиглава Саб Јан 31, 2009 4:08 pm

Мој личен избор на сола, по јачина:
1. Pearl Jam - Alive
2. Dire Straits - Sultans Of Swing
3. Pink Floyd - Time
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by мирАл Саб Јан 31, 2009 5:23 pm

Омилен гитарист Слеш од пишчоли и рози
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 5:53 pm

дефинитивно Dimebag, д бест оф д бест
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by kojgode Саб Јан 31, 2009 6:12 pm

1. Stairway to Heaven - Led Zeppelin
2. Comfortably Numb - Pink Floyd
3. Sultans of Swing - Dire Straits
4. Pearl Jam - Alive
5. Wholle Lotta Rosie - AC/DC
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bezan Саб Јан 31, 2009 8:48 pm

Влатко Стефановски, Carlos Santana
Bezan
Bezan
Торко
Торко

Age : 33
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 5:56 pm

Најјаки гитаристи John Petrucci, Steve Vai, Yngwie J. Malmsteen
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Вто Фед 10, 2009 9:35 pm

kojgode напиша:Perl Jam - Alive е огромно соло.Конечно некој шо слушат прл џем хаха алајф најфаца соло имат и мн е закон песнана кажи? What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Болиглава Вто Фед 10, 2009 10:09 pm

Болиглава напиша:Мој личен избор на сола, по јачина:
1. Pearl Jam - Alive
2. Dire Straits - Sultans Of Swing
3. Pink Floyd - Time
Pink Floyd - Comfortably Numb верзијана од Pulse пред сите овие.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 12:28 am

Го обожавам Сантана знает тие шо имет видено колку CD негови имам,а како најдобри сола би ги издвоила солоно од Europa и Samba pa ti ,а песниве иначе од Сантана се
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by TONI Сре Фед 11, 2009 1:14 am

malina напиша:Го обожавам Сантана знает тие шо имет видено колку CD негови имам,а како најдобри сола би ги издвоила солоно од Europa и Samba pa ti ,а песниве иначе од Сантана се
Јас видов Very Happy
Иако не е гитарско интрото сепак би сакал да го издвојам како едно од мојте омилени-Лајт мај фајр.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 1:17 am

Еј носи утре цеде за да ти ги изрежам оние цедињана
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 1:46 am

можда малу ќе избегам од темава ама морат да се видит детево Smile

https://www.youtube.com/watch?v=OrKyhj2ySEU&NR=1

појлите поздраФ Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:19 am

Иако не е гитарско ќе се извинам како ТОНИ сепак ќе го издвојам ко многу посебно за мене деновиве солото на акустично пијано е од песната The Doors - The Crystal Ship afro

The cool way is the hippy way Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:23 am

Солажи срцепарачки за мене: Pearl Jam - Аlive, Europe - Cherokee, Led Zeppelin - Stairway to heaven, Deep Purpple - Soldier of fortune

ак ми текнет некои други ќе си допишам Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:30 am

Болиглава напиша:
tHeJunKy напиша:стварно е јак елвиса, ги знаел основнине акорди дури хаха Razz Smile
Елвис е многу појќе од чоек шо знаел неколку акорди. Требит да се клањаш пред него.Smile
Да од него произлегло и хард рок и метали ау и тој ко дегустатор за кокаин хероин бил за жал Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 22, 2009 12:35 am

само гледајте го ова
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Mule Нед Фед 22, 2009 6:42 pm

Ерик Клептон - Лејла
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Bleak Нед Фед 22, 2009 7:19 pm

Алал да му е на гитарстон... бај д веј жал ме фаќат кај шо гледам...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 1:51 pm

Angus Young ми е матичен, а за најдобар Joe Satriani.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? - Page 2 Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот