Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашите имиња на Јапонски

+39
s...
METALBOY
Golub-Samoubica
rihanna
Gallowsraven
blesava008
RoTkViCa
harms
PhiLL * E
Lucybell
Bojancha
FalcoN eYe
Bleak
П.
dzole
SunRide
tHeJunKy
stole manga
folder
hollow
Жбафта
Bukic
Lastojca
A GiRL
комшивка
fairy
Кирил
mitan
The Breaking Dawn
Ludi Milojko
мирАл
Odyssey
Marej
Mary Jane
Џајко
Master
sokol
Alexandra
kojgode
43 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by mitan Пон Јан 26, 2009 1:58 am

tHeJunKy напиша:а за Ѓ која е јапонската? Smile
Junky - Zudotomefu
немат таква мн сложена им била на јапонцина таа буква...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by SunRide Пон Јан 26, 2009 2:57 am

Alex-katakuna valda :D
SunRide
SunRide
Адаптер4е

Age : 114
Број на мислења : 14
Хоби(работа) : Da se metit samo neso

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by dzole Саб Јан 31, 2009 1:19 am

DZOLE - тезимотаку 0_o
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by П. Саб Јан 31, 2009 1:40 am

nokarutakitoka-Павлина
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 9:14 pm

Blaze - Tutakaziku законија кул је Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 9:16 pm

јеј го научиф да го рецитирам хаха Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by FalcoN eYe Сре Фед 04, 2009 2:53 am

Boris-tumoshikiari
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Bojancha Вто Фед 10, 2009 12:22 am

tumozukatoka-bojana hahaha se pomocav od smeejne, sexy ime
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 31
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Lucybell Вто Фед 10, 2009 1:01 am

Тадомикизука
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by PhiLL * E Вто Фед 10, 2009 4:41 am

Phille - norikitataku:Dhahahaha
Filip - lukitakino e ova e ime hahahaahahaha
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by harms Сре Фед 11, 2009 5:35 pm

RIKASHIRINARI
harms
harms
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 21

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 2:04 pm

Biljana- Tukitazukatoka
RoTkViCa-Shimochimetukimika

GRDI IMINJA :s
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by blesava008 Нед Мар 22, 2009 12:43 pm

kishikutoka ххахахах со јако е Very Happy
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Gallowsraven Нед Мар 22, 2009 1:28 pm

Чикука XD
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by rihanna Нед Апр 12, 2009 6:15 pm

arikitarukatoka
shikirikatotoka-rihanna
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Golub-Samoubica Нед Апр 12, 2009 8:02 pm

Kijimoshi
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by METALBOY Пон Апр 13, 2009 5:18 pm

никола-tokimemotaka
metalboy-rinkuchikatatumofu
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by s... Нед Апр 26, 2009 1:34 pm

arikatozuka Shocked .... lele glupo e nene poubo mi e sanja..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мај 10, 2009 11:20 am

Мекачику-Кате Wink
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Ane Пон Мај 11, 2009 9:38 pm

Aна - Катока
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Angelic Чет Мај 21, 2009 10:17 pm

катојикутака! = ангела! Razz
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 2:57 pm

Кокими Мукото
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 33
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Вашите имиња на Јапонски - Page 2 Empty Re: Вашите имиња на Јапонски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот