Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На кого личите?

+25
REGINA
malina
Lastojca
tHeJunKy
misticnata
П.
Lucybell
noviot
FalcoN eYe
grgrgr
hollow
Bleak
STIFLER
Mule
A GiRL
Жбафта
Marej
Ludi Milojko
sokol
корун
Alexandra
Mary Jane
Master
мирАл
kojgode
29 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

На кого личите? Empty На кого личите?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 8:41 pm

Од познатите личности.
http://www.myheritage.com/FP/Company...ecognition.php

На James Van Der Beek сум личел, никад чуо.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by мирАл Пет Јан 16, 2009 9:25 pm

На Анџелина Џоли најпојќе сум личел, после Џеф Букли и трет Том Круз!! да можеби confused
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 9:55 pm

мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 9:59 pm

Master напиша:мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool
На ништо не личиш ти. pirat
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:01 pm

Сум личела на Анџелина Џоли и Џенифер Лопез:D
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:29 pm

kojgode напиша:
Master напиша:мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool
На ништо не личиш ти. pirat


Си личам на себе, а никој не личит на мене. Cool
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:30 pm

Master напиша:мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool

Пробај со друга слика...Сигурно лицето не ти било јасно многу, ак ја имаш стаено онаа со шишкине, не е ни чудно шо ти напишало така...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:31 pm

Master напиша:
kojgode напиша:
Master напиша:мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool
На ништо не личиш ти. pirat


Си личам на себе, а никој не личит на мене. Cool
Мене ми личиш на една, само шо незнам како се викаше ко ќе дознам ќе ти кажам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:37 pm

kojgode напиша:
Master напиша:
kojgode напиша:
Master напиша:мене ми напиша: sorry no faces are detected!

хаха!јуник сум! Cool
На ништо не личиш ти. pirat


Си личам на себе, а никој не личит на мене. Cool
Мене ми личиш на една, само шо незнам како се викаше ко ќе дознам ќе ти кажам.

а демек ти знајш која сум?
на која? Suspect
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:39 pm

Master напиша:
а демек ти знајш која сум?
на која? Suspect
Знам која си то е една од бенефициите шо сум админ. Иначе не ми теквит како се викаше ко ќе дознам ќе ти кажам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:40 pm

kojgode напиша:
Master напиша:
а демек ти знајш која сум?
на која? Suspect
Знам која си то е една од бенефициите шо сум админ. Иначе не ми теквит како се викаше ко ќе дознам ќе ти кажам.

Само пази како ќе го соопштиш то...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:51 pm

kojgode напиша:
Master напиша:
а демек ти знајш која сум?
на која? Suspect
Знам која си то е една од бенефициите шо сум админ. Иначе не ми теквит како се викаше ко ќе дознам ќе ти кажам.

едвај чекам да дознајш
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Alexandra Саб Јан 17, 2009 4:41 am

Сум личела на Celine Dion 76% хаха
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 8:36 pm

Интересно:

На кого личите? 40832357cq8
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 12:01 am

бооо...се обидов и со други две слики, ама немат фајде.....јуник сум шо да се прајт
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by sokol Нед Јан 18, 2009 1:36 am

јас на климе поштарон личам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 18, 2009 3:26 am

Jas na mama i na tato
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Marej Нед Јан 18, 2009 3:31 am

На Кејти Холмс и Мег Рајан ама од пред 20 години некоја слика.
Абе иста.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Жбафта Пон Јан 19, 2009 7:46 pm

на мајка ми....
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by A GiRL Пон Јан 19, 2009 11:50 pm

Во главно на мамичка според едни,на татушко според друзи,а според ова на:Yamila Diaz,Delta Goodrem,Norkys Batista и уш некој таму по 90% хех!
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Mule Вто Јан 20, 2009 12:33 am

мирАл напиша:На Анџелина Џоли најпојќе сум личел, после Џеф Букли и трет Том Круз!! да можеби confused


А на Еди Марфи??

хах мала шала lol!
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by STIFLER Саб Јан 24, 2009 7:59 pm

na tane postaron
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:42 am

Сум личел на Чак Норис 49% иначе 68% на некој си Сантана рапер ау Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:46 am

На кого личите? 98092645fn2

ААА чим личам на Чак Норис сум ваљда опасен Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by hollow Сре Фед 04, 2009 2:02 am

Ас си личам на башта ми
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

На кого личите? Empty Re: На кого личите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот