Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Паметни мисли или нешто слично.

+39
TONI
zzz
METALBOY
Punk
Рокси
REGINA
fairy
xpert
mitan
malina
A GiRL
grgrgr
ThUnDeR
noviot
МаКсач
misticnata
Таа...
мирАл
Bleak
Lastojca
sokol
tHeJunKy
Stefk0
L S D
T&T
The Breaking Dawn
Наташа
комшивка
Marej
Master
Ludi Milojko
Bojancha
Fantom
Calypso*
Болиглава
Џајко
Mary Jane
корун
kojgode
43 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 4:28 pm

Џабе седи, џабе не работи..

Многу ја сакам оваа мисла и често ја практикувам Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 5:27 pm

The advantage of a bad memory is that one enjoys several times the same good things for the first time.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 5:41 pm

I never lie to any man because I don't fear anyone. The only time you lie is when you are afraid.
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Stefk0 Вто Јан 27, 2009 12:52 am

If you want to succeed in life, you gotta draw a line between what's legal and not.. then get as close to that line as possible
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 1:13 am

Прочитајте, вистина убај мисли:

„ Еве што искусив во животот..

Искусив ..

Дека најдобрата училница во светот е во сопственост на најстарато лице..

Дека кога си заљубен, се познава..

Дека кога една личност ми вели „Ми го разубави денот“, ми го разубавува денот..

Дека да се биде фин е поважно него да се биде во право..

Дека никогаш не треба да се рече „не“ на поклон од дете..

Дека секогаш можам да се молам за некого кога веќе ја немам моќта да му помогнам на друг начин.

Дека без разлика колку сериозен животот наредува да бидеш, на секому треба пријател да те насмее.

Дека обичните летни прошетки со мојот татко како дете, вчудоневидувачки ми значат сега како возрасен.

Дека треба да ни е мило што Господ не ни исполнува се што посакуваме...

Дека парите не гарантираат класа.

Дека и под најцврстиот оклоп се крие некој што сака да биде почитуван и сакан.

Дека игнорирањето на фактите, истите не ги менува.

Дека љубовта, а не времето.. ги лечи сите рани.

Дека најбрзиот начин да се зајакнам како особа е да се опкружувам со луѓе помудри од мене.

Дека секој човек што ќе го сретнеш заслужува да биде пречекан со насмевка.

Дека никој не е перфектен се додека не се заљубиш во него.

Дека насмевката е еден од поевтините начини да го подобриш својот изглед.

Дека неможам да бирам како се чувствувам, но можам да бирам што ќе превземам за тоа.

Дека секој човек сака да живее на врвов од својата планина, но целата среќа и љубов се случува додека ја искачуваш.. “
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 2:02 am

T&T напиша:Nieden ~ovek ne e ostrov,
sosema sam za sebe;sekoj
~ovek e del od kontinentot, del od zemjata;ako
Moreto odnese Grutka zemja Evropa e polesna, kako da odnela nekoj Rid, Posed na
prijatelite ili tvoj sopstven;smrtta
na sekoj ~ovek me namaluva mene, bidej]i jas sum opfaten od ~ove[tvotoI
zatoa ne pra[uvaj za kogo bijat kambanite.Tie
bijat za tebe.Oва е едно од најубајте нешта шо ги иам прочитано.


Се согласувам!!! I love you
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 2:03 am

Времето не постои, постои само миг, а во тој миг е целиот наш живот. И затоа, во тој миг треба да ја вложиме целата наша сила.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 2:16 am

Темнината е само надостаток на светлина.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by комшивка Вто Јан 27, 2009 2:36 am

Дека љубовта, а не времето.. ги лечи сите рани.

Ми се сфиѓат ова.. Мислам дека не е точно тоа добро познато - Времето е лек за се. Мене барем не ми помогнало многу Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 7:54 pm

Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction. - Aлбер Ајнштајн

Man, alone, has the power to transform his thoughts into physical reality; man, alone, can dream and make his dreams come true. - Наполеон Хил

Don't think about what you've left behind. - Палуо Коелјо
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by tHeJunKy Сре Јан 28, 2009 7:56 pm

повеќето марфиеви закони... ко ќе најдам некои поинтересни ќе постирам.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:52 pm

Еве некои марфиеви

Жената без маж е како риба без велосипед (ова ми е омилена)

Пред да го најдеш принцот на бел коњ, мора прво да бакнеш неколку крастави жаби.

Љубов е кога си идиот заедно со некого (шо е и точно)


Толку ми текнаа...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by sokol Сре Јан 28, 2009 11:10 pm

брза кучка железни врати отвара
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Lastojca Сре Јан 28, 2009 11:26 pm

јас само би додала..Die Zeit heilt alle Wunder..(мојата омилена песна).ит минс `времето ги лечи сите рани`..само то знам да го кажам ама уште не сум сто посто сигурна дека е така
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by L S D Сре Јан 28, 2009 11:29 pm

I dont want to be a product of my envoirment, i want my envoirment to be a product of me.... Smile
i ne mi gi trgajte postojve paceri edni
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:37 pm

Пацер два. Пиши кирилица, друга причина не знам зш би можеле да ти бришет постој колегиве.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:59 am

Мислејќи на неа честопати седев во нејзината сенка.

Додека тргнуваме на две различни страни јас неможам да ги сопрам солзите, а ти плачеш.

Не се мисли ама многу добри стихови се.Од Македонски автори бај д веј!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:56 pm

Поубо да си глупаф и да ќутиш, отколку да отвориш уста ида ги расчистиш сите сомневања. онака ми текна од кого е не знам Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:57 pm

Поубо да си свој во тресење зелени, отколку да го изгубиш своето јас. Блажо 

P.S. сеа ми текна реченицава Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:59 pm

Тишината е временски период за кој се одмара твоето ангелско гласче. (А)
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:59 pm

Математиката е гимнастика на умот.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by мирАл Нед Фед 01, 2009 3:45 pm

Bleak напиша:Математиката е гимнастика на умот.
Поголема гимнастика на умот од шах мислам немат!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by корун Нед Фед 01, 2009 3:48 pm

Ак играш со про играчи гимнастика на нерви е. Smile
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Таа... Нед Фед 01, 2009 10:47 pm

„И најдолгиот пат започнува со првиот чекор“ Wink
Таа...
Таа...
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by misticnata Нед Фед 01, 2009 10:55 pm

и неповратноста има свој пат
Idea
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Паметни мисли или нешто слично. - Page 2 Empty Re: Паметни мисли или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот